Вже більше 12 років в Ужгороді діє унікальний благодійний фонд, діяльність якого, крім іншого спрямована на підтримку сімейної медицини обласного центру. З часу створення БФ «Сім’я» реалізував чимало проектів, результатами яких дотепер користуються десятки тисяч пацієнтів Ужгорода. Яскравий приклад допомоги медичним устаткуванням завдяки діяльності фонду можна побачити на базі амбулаторії сімейної медицини у Новому районі Ужгорода на вулиці Капушанській , 161.

Тут нещодавно добудували ще один невеличкий корпус, котрий свого часу слугував аптекою. А колись тут було майже утричі менше приміщення з обшарпаними стінами… Про життя однієї з найбільших амбулаторій Ужгорода та про благодійний фонд «Сім’я» кореспондент «Groza-news» з’ясовував у доцента кафедри терапії та сімейної медицини, директора Науково-тренінгового консультативно-діагностичного Центру сімейної медицині і долікарської допомоги, факультет післядипломної освіти УжНУ Павла Колесника.

Власне Закарпатського обласний благодійний фонд «Сім’я» був створений 2 грудня 2005 року з метою проведення некомерційної благодійної діяльності, спрямованої на підтримку соціально незахищених верств населення, особливо малозабезпечених сімей, що мають у складі дітей-інвалідів, людей похилого віку та одиноких людей, а також з метою підтримки розвитку закладів загальної практики – сімейної медицини та сприяння активності їх співробітників, а також для оптимізації підготовки дітей у навчальних закладах в Закарпатській області.

Засновниками Фонду були сімейні лікарі Наталія Колесник, Павло Колесник та секретар комісії з гуманітарної допомоги ОДА Жанна Пиндяр, а також голландські партнери – родина Ван Дорп Оостхук

— За період існування благодійного фонду, ми стали більш досвідченими з багатьох питань, і ми раді, що змогли реалізувати значну кількість запланованих нами проектів, — розповідає Павло Колесник. — Ми плануємо продовжувати нашу благодійну діяльність в указаних напрямках і у майбутньому, ми раді, що продовжуємо отримувати моральну і практичну підтримку від наших партнерів, а також тому, що спостерігаємо залучення дедалі більшого числа небайдужих людей, які працюють на волонтерських засадах.

У листопаді 2007 року засновники ЗОБФ “Сім’я” Павло і Наталія Колесник були запрошені в якості гостей в Нідерланди, де вони мали можливість познайомитися з голландськими колегами – сімейними лікарями та повідомити членів “Ротарі” клубів м. Влаардінгем та м. Ротердам про діяльність Фонду та про майбутні плани і зміцнити основи міжнародного співробітництва.

У Голандії були налагоджені контакти з сімейними лікарями, вчителями та учнями школи “Якір”, працівниками культури та релігійною громадою міста.

У жовтні 2008 року ми були раді вітати нашим партнера сімейного лікаря Марка Ремптона з міста-побратима Корвалліса (штат Орегон, США) на відкритті нової експрес-лабораторії в сімейній амбулаторії, яку було устатковано за сприяння благодійного фонду «Сім’я» на спонсорські внески від населення.

— Ми вдячні за допомогу доктору Марку Ремптону за його значний внесок у розвиток сімейної медицини в Ужгорода й Закарпаття та підтримку роботи Фонду, продовжує Павло Колексник. — Також вдячні нашим пратнерам з Голандії за вантажі, які надсилалися щоквартально і завдяки яким можливо було реалізувати ряд акцій Фонду, устаткувати медичним обладнанням сімейну амбулаторію, а також презентувати навчальні матеріали, лампи денного освітлення тощо для дитячих дошкільних закладів, а також центру дітей-інвалідів і дитячих будинків!

Окремо у хронології лікар розповідає про процес створення мабуть найбільшої амбулаторії сімейної медицини №7, що обслуговує понад 20 тисяч ужгородців.

Отож, дізнаємося, що сумісна  консультативна,навчально-тренінгова та наукова  співпраця між УжНУ та УМЦПМСД на практичній базі амбулаторії загальної практики сімейної медицини (АЗПСМ№7) по вул. Капушанській 161 була розпочата  10 вересня 2008 року (додаток №1 до договору між УжНУ та УМП від 10.08.208 р. «Про проведення сумісної діяльності в галузі лікувально-консультативної роботи»), для чого було виділено відповідне приміщення для проведення практичного навчання та консультативно-діагностичної медичної допомоги населенню за рахунок ефективного використання кадрового і наукового потенціалу працівників УжНУ.

Результатом плідної  співпраці  УжНУ і  Центром первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) стало створення Навчально-наукового тренінгового центру сімейної медицини та долікарської допомоги (ННТЦ СМДД), згідно Наказу ректора УжНУ № 52/1/01 – 17 23.01.2013 р.

Згідно договорів №1 між УжМЦПМСД та ФПО УжНУ, затверджених ректором УжНУ та міським головою м. Ужгорода 14 березня 2014 р. та 19 грудня 2016 року, УМЦПМСД зобов’язується надати базу для практичного навчання та наукових досліджень в практиці сімейного лікаря, у приміщеннях сімейної амбулаторії №7 по вул. Капушанській 161/1, для чого створити можливість для формування на цій базі відповідних підрозділів ННТЦ СМДД з метою проведення семінарських занять та практичних тренінгів для лікарів ЗПСМ та медсестер:

–         Новостворений конференц-зал (після реконструкції)

–         Кабінет №9 (устаткований тренінговий кабінет сімейного лікаря)

–         Експрес-лабораторія сімейної медицини.

Згідно договору №2 між УжМЦПМСД та ФПО УжНУ, затверджених ректором УжНУ та міським головою м. Ужгорода 14 березня 2014 р. та 19 грудня 2016 року, зі свого боку, ФПО УжНУ зобов’язується:

–         Проводити консультування дорослого і дитячого населення на високому професійному рівні за принципами доказової медицини і застосуванням сучасних діагностичних технологій, доступних на рівні ПМСД

–         Проводити керівництво і організацію тренінгової діяльності

–         Забезпечити функціонування тренінгової експрес-лабораторії

–         В рамках пілотних проектів щодо менеджменту на рівні ПМСД, ініціювати та брати участь у фандрайзингу з залученням недержавних громадських організацій з метою оптимізації роботи і устаткування амбулаторій сімейної медицини УМЦПМСД.

–         Брати участь у обладнанні підрозділів ННТЦ СМДД на базі АЗПСМ №7 офісними меблями, сучасним діагностичним і лікувальним обладнанням амбулаторного призначення і оргтехнікою.

–         Проводити практичне навчання – тренінги сімейних лікарів м. Ужгорода та Закарпатської обл.. на базі АЗПСМ№7 під час інтернатури, курсів спеціалізації, інформації та стажування.

–         Надати та облаштувати приміщення на базі 1 поверху п ФПО УжНУ по вул.. Собранецькій 148 для створення 3 дільниць сімейної медицини УжМЦПМСД.

Дані договори набули чинності 18 грудня 2016 р. і діють до 21.12.2019 та автоматично продовжуються за згодою сторін.

З а період дії зазначених вище договорів відповідним підрозділом  УжНУ  на базі АЗПСМ №7 було проведено діяльність у наступних напрямках:

  1. Консультування дорослого і дитячого населення на високому професійному рівні за принципами доказової медицини і застосуванням сучасних діагностичних технологій, доступних на рівні ПМСД проводилося доц. Колесником П.О. 250-350 осіб щомісячно (про що свідчать табелі про лікувальну роботу, що затверджуються головним лікарем УжМЦПМСД щомісяця та щорічні звіти про лікувальну роботу)
  2. Організація практичного навчання – тренінгів та підготовки сімейних лікарів м. Ужгорода та Закарпатської обл. Слід зазначити, що ННТЦСМДД у АЗПСМ№7 є єдиною унікальною базою для практичного навчання студентів, інтернів та курсантів за фахом «Загальна практика-сімейна медицина» в умовах амбулаторного прийому пацієнтів на рівні ПМСД.

Практичне навчання у ННТЦ СМДД на базі АЗПСМ №7 проводиться щорічно з 2008  року, (про що свідчать навчальні плани та звіти про педагогічне навантаження, тощо). Щорічно,згідно навчального плану, проводиться 800 годин практичного навчання сімейних лікарів та терапевтів  під час інтернатури та курсів перекваліфікації та спеціалізації, 300 педагогічних годин навчання іноземних студентів старших курсів за модулем «Сімейна медицина».

Поза навчальним планом у 2016-2017 роках на замовлення департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА в рамках проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області» було проведено практичні інтерактивні тренінги для 1200 медпрацівників ПМСД Закарпатської області і м. Ужгорода та екстреної меддопомоги тривалістю 320 годин.

Крім цього ,згідно графіку заочного курсу інтернатури на базі ННТЦ СМДД проходять практичне навчання лікарі-інтерни та клінічні ординатори з фаху  «ЗПСМ»,зокрема іноземці.

  1. Ініціювання фандрайзингу ( залучення недержавних коштів та ресурсів  за допомогою громадських організацій з метою оптимізації роботи і устаткування амбулаторій сімейної медицини УМЦПМСД).

З метою оптимізації роботи сімейних лікарів  і діяльності амбулаторій сімейної медицини УМЦПМСД  за останні 5 років за сприяння УжНУ було залучено недержавних  коштів та ресурсів на суму 1 млн 100 тис. грн.

За рахунок залучених фондів були облаштовані експрес-лабораторії 4 сімейних амбулаторій, ЕКГ кабінети, та офіси  сімейних лікарів УжМЦПМСД, неодноразово проводилися акції по забезпеченню  сімейних лікарів сучасним діагностичним обладнанням ,зокрема отоофтальмоскопами, а також проведено ремонтні роботи у приміщеннях новоствореного конференц-залу ННТЦ  та коридорів і  підрозділів здоров’я  материнства та дитинства на базі сімейної амбулаторії №7 по вул.Капушанській 161/1 .

  1. Забезпечити функціонування тренінгової експрес-лабораторії Силами УжНУ було облаштовано експрес-лабораторію у АЗПСМ №7 та 3 інших амбулаторіях сімейної медицини та ініційовано проведення фандрайзингу із залученням недержавних громадських організацій для забезпечення населення, що обслуговується за принципами сімейної медицини експрес-тестами, лабораторними послугами на базі ННТЦ СМДД (про даний факт свідчать затверджені головним лікарем УМЦПМСД щомісячні акти виконаних робіт та оплачені рахунки)
  2. Надано і облаштовано приміщення на базі 1 поверху ФПО УжНУ по вул. Собранецькій 148 , де працюють 3 дільниці  сімейної медицини УжМЦПМСД.

До слова, за словами нового керівництва амбулаторії №7 по вул Капушанській, 161 , тут, зокрема, планують зробити конференц-зал на 30 місць для навчання лікарів і медсестер та проведення школи майбутніх матерів. також планують обладнати і оглядовий кабінет для жінок з метою онкопрофілактики.

 

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2018/01/pb090851-1060x482.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2018/01/pb090851-162x136.jpgEditorСОЦІО
Вже більше 12 років в Ужгороді діє унікальний благодійний фонд, діяльність якого, крім іншого спрямована на підтримку сімейної медицини обласного центру. З часу створення БФ «Сім’я» реалізував чимало проектів, результатами яких дотепер користуються десятки тисяч пацієнтів Ужгорода. Яскравий приклад допомоги медичним устаткуванням завдяки діяльності фонду можна побачити на базі...

Comments

comments