Про наміри випупу ужгородського телеканалу “21 канал” нещодавно заговорили на регіональних сторінках соціальних мереж. І одна з версій, яка лунала в розмовах від «достовірного джерела», натякає, що покупцями були особи з Угорщини.

З одного боку, нічого дивного, і головне, не вперше таке можна почути (щодо продажу каналу), адже в 2014 році, коли Алла Петрова (власник і директор каналу до 2014 року) продавала своєму однопартійцю і лідеру місцевих опозиціонерів Олександрові Ледиді, – мережею також блукали чутки, але якихось офіційних заяв чи оприлюднень інформації про зміну керівництва не було. Ба більше – Алла Петрова залишалася директором каналу ще майже два роки, але вочевидь уже з обмеженими повноваженнями.

Минулої зими, 2017 року, схожі розмови також ширилися соціальними мережами. Причиною цьому було, припускають, досить скудний ефір каналу, який понині складається здебільшого з місцевих новин і закуплених пізнавально-туристичних програм, а також стареньких фільмів і серіалів. Водночас із посади директора «пішла» Алла Петрова, і це не могло не привернути увагу медійних конкурентів, які, ймовірно, і поширили чутки з надією в такий спосіб вивести на розмову чи хоча б отримати якесь підтвердження або ж спростування цієї інформації. Однак тоді керівництво каналу ніяк не відреагувало на своєрідну інформаційну активність довкола каналу і надалі продовжило свою діяльність.

Нині ж ситуація дещо схожа, але вона знаходиться вже в зовсім іншій конкурентній реальності. Фактичний власник каналу Олександр Ледида, колишній народний депутат України та голова Закарпатської ОДА, втратив свою політичну вагу, залишившись лідером місцевого осередку «Опозиційного блоку», а це вже тільки частина колишньої Партії Регіонів зі значно меншими ресурсами і підтримкою серед населення. Що й продемонстрували результати виборів до Верховної Ради та місцевих рад 2014 року, де підконтрольна політсила Ледиди ледь потрапила до обласного законодавчого органу, а сам Олександр Олександрович не склав конкуренції Роберту Горвату і набрав 12% голосів, а це 4-й результат у 68-му виборчому округу з центром в Ужгороді. І хоч тепер – 2018 рік, але Олександр Ледида не розглядається (якщо вірити місцевим соціологічним дослідженням) як майбутній фаворит місцевих виборчих перегонів, ба навіть його не можна назвати «сірим кардиналом» місцевої обласної ради – він один із представників закарпатського політичного простору і не більше.

Для чого це все? А тепер задумайтеся: скільки коштує утримування телевізійного каналу та щонайменше одного сайту новин «karpatnews» на місяць, на рік, а таких вже скоро буде 4 із 2014-го?! Насправді це «кругленька» сума, яка не є оприлюднена, а якби й була, то кожен розуміє, що зарплати і витрати там вказані офіційні, а от інші витрати, аби не оподатковувати їх, приховані від загалу. Варто нагадати, що Ледида володіє ще однією відомою назвою місцевого ЗМІ, а саме газетою «Закарпатська Правда», яка хоч більше не виходить друком, але з реєстрації не знята і за потреби може бути відновлена під певні цілі.

4 роки фінансування свого «медіа-холдингу» не дають значного позитивного результату, Ледида не є топ-політиком краю, але, будьмо відверті, й не пішов у «політичне небуття», а це означає, що його медійна підтримка все ж таки частково є ефективною і головне – зорієнтована на свою публіку. А що ж це за публіка? На це запитання не так легко однозначно відповісти, але з точністю можемо сказати: це ті люди, котрі передусім розчаровані місцевими змінами в країні, не є прихильниками чинного нині Президента і парламентської більшості, а головне – глядачі, які бачать більше «негативу» в нинішніх реаліях. Їм все «не так», і навіть якісь «зрушення» вони розглядають як щось неефективне. Легше зрозуміти ситуацію через призму звичного сюжету для новин на «21-му каналі»: якщо в Ужгороді, наприклад, відкриють нове представництво «паспортного столу», аби зменшити навантаження і, відповідно, черги на вже існуючих, то в сюжеті обов’язково покажуть про нові черги в цьому «відділенні», про штовханини і знедолених людей, котрі знов ж таки вимушені чекати довго, а чиновники вкотре нічого не роблять, хоча й повинно було б бути зрозуміло, що коли щось роблять, то без помилок не обійтись, і на їхнє виправлення потрібен час. Із одного боку, нічого поганого, що канал демонструє суспільству недоопрацювання, але, будьмо відверті, новини від «21-го каналу» (Ужгород) – це суцільні проблеми і соціальний негатив.

Тож кому такий підхід до висвітлення новин буде корисним? Звісно, політичним опозиціонерам, які борються за владу. Але нині з людей, котрі можуть власним коштом утримувати такі медіа-структури, як телевізійний канал, вже мають у власності свої канали, підтвердженням цього є «Сіріус», «Перший кабельний», «М-Студіо». Тому, будьмо відверті, «21-й канал», найімовірніше, не буде «ласим шматком» для місцевих олігарчиків, зважаючи ще й на інертне сприйняття населенням інформації від каналу (у разі продажу) як дітища Ледиди.

А кому ж такий канал і його сприйняття населенням буде вигідним? Із майже 100% впевненістю можна заявити, що Угорщині. Прихильні до неї політсили і культурні організації, що діють на території України, вже давно мають свої друковані та Інтернет-видання, які завоювали «симпатію» угорськомовного населення, а от серед слов’яномовної аудиторії – у них тільки газета «Карпатський об’єктив. Угорськомовні програми на тому чи іншому каналі виходять, але свого каналу зі слов’яномовною аудиторією у них немає, а тим паче з «правильно» налаштованою аудиторією, які сприймають критику влади та країни, як щось звичне і навіть правильне.

Відповідно (тихе) придбання «21-го каналу» угорськими силами було б найбільш імовірним і логічним кроком для каналу. Він вдало вписується в інформаційну кампанію нашої сусідки щодо України, а зокрема Закарпаття, на яке в угорців уже давно є свої мрії та плани. Ледида є місцевим лідером тієї політсили, яка й не дуже заперечує своє прихильне ставлення до Російської Федерації, котра, зі свого боку, всіляко підтримує Угорщину у прагненні «повернення» українського краю собі під контроль. І якщо вірити тим джерелам, звідки поширилась інформація про ймовірне придбання каналу угорцями, – то все стає зрозуміло. Справа тільки за часом, коли повз «секретність» правда проникне до людей.

Джерело

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2018/01/ledyda_2.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2018/01/ledyda_2-162x136.jpgоглядачПОЛІТИКА
Про наміри випупу ужгородського телеканалу '21 канал' нещодавно заговорили на регіональних сторінках соціальних мереж. І одна з версій, яка лунала в розмовах від «достовірного джерела», натякає, що покупцями були особи з Угорщини. З одного боку, нічого дивного, і головне, не вперше таке можна почути (щодо продажу каналу), адже в 2014...

Comments

comments