18 січня Верховною радою України був прийнятий проект Закону про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях (№7163), більш відомий як «закон про реінтеграцію Донбасу».

Здавалось би, законодавчий акт з такою ідеєю повинен був стати документом, навколо якого консолідується вся сесійна зала, будь то «Опозиційний блок» чи «Блок Петра Порошенка». На жаль, сталось не так, як гадалось. Після бурхливих дискусій та обговорення тисяч поправок, вказаний законопроект був підтриманий 280 народними обранцями, що становить лише трохи більше ніж мінімально необхідна для ухвалення закону цифра у 226 голосів. Проти проголосували 36, утримались 2, не голосували – 33 депутати (за даними офіційного сайту Верховної Ради України).

Переважна кількість голосів «проти» надійшла з боку представників «Опозиційного блоку». Тут все очікувано.

Крім того, вказане голосування проігнорувала фактично у повному складі депутатська група «Відродження».

Ці депутатські групи, утворені із колишньої «Партії регіонів» ніколи не відрізнялись патріотичною позицією, тому аналізувати їх черговий «фігвам» немає необхідності, всім і так зрозуміло, де їх знайшли і від чого відчистили.

Але викликає здивування значна кількість народних депутатів із числа провладних «Блоку П.Порошенка» та «Народного фронту», які проігнорували розгляд такого важливого, фактично доленосного для країни законодавчого акту.

Цікаво, чим же займалися народні обранці у робочий час, та ще й під час розгляду надважливого законопроекту? Можливо у слуг народу були більш важливі державні справи! Отож, чим займалися народні депутати у той час, коли вирішувалась доля українського Донбасу.

За списками «БПП» першим із відсутніх на голосуванні, значиться народний депутат Василь Брензович який є одним із представників владної коаліції від Закарпаття та, як відомо, керує «Товариством угорської культури Закарпаття».

Окрім цього, Василь Брензович, є головою підкомітету з питань міжнаціональних відносин Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, а також заступником співголови групи з міжпарламентських зв’язків з Угорщиною. При цьому, особливою дисциплінованістю він не відрізняється (за даними електронної реєстрації, був відсутній на 47% пленарних засіданнях).  

Згідно статистики, яку дає стосовно діяльності вказаного депутата рух «Опора» Василь Іванович голосував проти фракції 42 рази, що вказує на його особисту позицію під час прийняття рішень.

При цьому, він не вважав за необхідне підтримати позицію колег по фракції у питаннях декомунізації, заборони георгіївської стрічки, бюджету 2018 року та електронного декларування! З таким послужним списком не дивним стає і його відсутність під час розгляду законопроекту про реінтеграцію Донбасу. Звичайно, це все можна списати на внутрішньо партійний плюралізм, але є деякі але.

Так де ж був народний обранець 18 січня, замість робочого місця у парламенті? Все виявилось банально просто. Виявляється, він полетів на зустріч з Міністром закордонних справ Угорщини Петером Сійярто. Може, вирішувати важливі державні питання? Гадається ні.

У матеріалах «Радіо Свобода» під назвою «Сійярто:Угорщина не сприятиме засіданню НАТО-Україна на рівні міністрів оборони», яка опублікована пізно ввечері 18 січня, вказується на проведення зустрічі між Василем Брензовичем та Петером Сійарто, після якої останній зробив заяву про те, що «позиція Угорщини, як і раніше, залишається незмінною: Будапешт не підтримає євроінтеграційні прагнення Києва, поки ним порушуються європейські і міжнародні права». Також міністр додав, що «із часу ухвалення рішення Венеційською комісією жодних консультацій між українською владою, урядом Угорщини та представниками угорської меншини на Закарпатті не було». Хочеться сподіватися, що така інформація не ґрунтувалась на таємних домовленостях досягнутих під час зустрічі з В.Брензовичем.

А ще цікавим є те, що на сайті угорського уряду прес-реліз про візит пана Брензовича до Угорщини, із його фотографією на фоні угорського прапору, було розміщено 18 січня о 12 годині 24 хвилини, тобто ні за яких обставин український нардеп не міг у цей час бути на засіданні Верховної Ради.

От і виходить, що народний депутат України в той час як мав бути у залі Верховної ради та приймати участь у розгляді закону, що безперечно є важливим і вплине на подальшу історію України, насправді розказував міністру іншої країни про вигадані проблеми закарпатських угорців. Результатом цих переговорів можливо й стали чергові недружні заяви Угорщини відносно нашої держави.

Хочеться сподіватися, що український депутат не є слугою двох Панів? Можливо, жити по-новому В.Брензович планує не в Україні, а в іншій державі. Втім, надіємось, що керівництву партії з промовистою назвою «Солідарність» вдасться інтегрувати всіх своїх членів, приймаючи важливі рішення з питань життя нашої країни.

 

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2018/02/fe2950dc12ef0ed210c839e80233f61d-1060x482.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2018/02/fe2950dc12ef0ed210c839e80233f61d-162x136.jpgоглядачПОЛІТИКА
18 січня Верховною радою України був прийнятий проект Закону про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях (№7163), більш відомий як «закон про реінтеграцію Донбасу». Здавалось би, законодавчий акт з такою ідеєю повинен був стати документом, навколо якого консолідується вся...

Comments

comments