Неозброєним оком видно, що дороги окремих населених пунктів Хустщини нагадують шляхи після бомбардування. Через це водії, у прямому сенсі цього слова, гублять колеса та часто «влітають» на вартісний ремонт своїх автівок. Деякі дороги вже кілька років не бачили ремонту, а ямковий допомагає лише тимчасово. Відтак, «Нарцисова Доина» вирішила з’ясувати, коли і які саме відрізки шляхів ремонтуватимуть у районі у 2018 році.

Нині ж майже всі шляхи Хустщини (за винятком нового дорожнього покриття у райцентрі) не витримують жодної критики. І така ситуація майже в кожному населеному пункті. Подорож за кермом видається справжнім випробуванням на міцність. Особливо після дощу, коли ями залило водою. Тоді їзда – це своєрідна лотерея: як не втрапити у пастку.

Приміром, у селі Кошелево місцеві жителі не пам’ятають, коли востаннє тут робили капітальний ремонт вулиць. Жителям увірвався терпець, люди вирішили влаштувати акцію протесту. Навіть поїхали на прийом до губернатора. Генадій Москаль, у свою чергу сказав, що шляхи взимку не відновлюватимуть. Хоча загалом, у області є кошти на ці потреби. Так лише за минулий рік з «дорожнього експерименту» за кошти від перевиконання плану Закарпатською митницею ДФС край отримав 362 мільйони гривень. Ще близько 270 мільйонів саме на ремонт доріг надійдуть цього річ з державного бюджету…

А поки у мережі «Фейсбук» автовласники викладають фото та відео понівечених коліс автомобілів, через ями, які об’їхати неможливо. Перевізники теж не стримують своїх емоцій —залізні коні систематично розбиваються.

–         Я кожен день долаю маршрут з Хуста в Липовець. Через те, що деякі відрізки дороги — яма на ямі, змушений чи не щотижня ремонтувати автобус. Через це збивається і графік маршруту, – каже пан Іван.

–         Я не розумію, ми платимо податок за дороги, яких нема. Свою машину ремонтую дуже часто. Їзда нагадує американські гірки, але й ті, попри наші ями, відпочивають, – каже пан Юрій з Липецької Поляни. – У нас такі дороги, що іноземці вірять у те, що їх не ремонтують з часів війни. І справді, автошляхи, наче після бомбардування.

Яке ж майбутнє чекає на дороги Хустщини цього року? Голова Хустської районної ради Юрій Іванчо розповів нам, що наразі виготовлено 8 проектно-кошторисних документацій. Ще 4 у стані розробки. 218 млн. гривень направлені на ремонт доріг з області.

— Сподіваємося на «дорожній експеримент», який передбачає спрямувати на ремонт автодоріг 50% від планових надходжень митниці, – повідомляє чиновник. –  Продовжимо ремонт дороги національного значення «Мукачево – Рахів – Рогатин» та державного значення «Хуст-Долина».

Що ж до району, то у першу чергу відновлюватимуть наступні дільнки районних автодоріг: «Хуст-Крива», « Хуст-Зарічне», «Іза-Нижнє Селище – Копашнево», Драгово, «Кошелево – Залом», «Данилово – Олександрівка», «Липча-Липовець», Бороняво, Довге, Яблунівка та Вишково.

Щоправда, наразі не відомо — чи дороги відновлюватимуть капітально, чи обійдуться знову одно сезонним традиційним для України останніх часів ямковим ремонтом.

Анна Перец для Groza-news

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2018/02/1509818416_23031377_498312737209756_5557086432606594733_n-960x482.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2018/02/1509818416_23031377_498312737209756_5557086432606594733_n-162x136.jpgEditorСОЦІО
Неозброєним оком видно, що дороги окремих населених пунктів Хустщини нагадують шляхи після бомбардування. Через це водії, у прямому сенсі цього слова, гублять колеса та часто «влітають» на вартісний ремонт своїх автівок. Деякі дороги вже кілька років не бачили ремонту, а ямковий допомагає лише тимчасово. Відтак, «Нарцисова Доина» вирішила з’ясувати,...

Comments

comments