Минулого тижня в угорських мас-медіа прогриміла новина про намагання правлячої в Угорщині партії «FIDESZ» «підтасувати» результати виборів, котрі повинні пройти найближчим часом. Праворадикали з «Jobbik» заявили, що політсила, очолювана Віктором Орбаном, готує виборчі махінації в угорсько-українському прикордонні, залучаючи до них Товариство угорської культури Закарпаття.

За словами представників «Jobbik», суть таких махінацій полягає в розбудові цілого механізму з реєстрації громадян Угорщини, котрі проживають в Україні (фактично біпатридів – ред.) в населених пунктах уздовж українсько-угорського кордону, щоб ті своїми голосами врятувати правлячу партію, яка страшиться електоральної поразки.

Бейла Адорйан, кандидат у депутати від угорських національних опозиційних сил у вашарошнаменському виборчому окрузі в програмі «Egyenesen» телеканалу «Hir TV» повідомив про те, що все вказує на підготовку «FIDESZ» до безпрецедентних незаконних виборчих оборудок в вашарошнаменському окрузі, і не тільки там. З бази Національної виборчої комісії стало відомо, що у вказаному окрузі «з нічого» з’явилось 5300 нових виборців. За словами Адорйана саме їх «організували» в ТУКЗ – кишеньковій організація «FIDESZ» у Закарпатті, або як виразився кандидат, «дитячій іграшці «FIDESZ». У зв’язку з цим кандидат від «Jobbik» подав заяву до компетентних правоохоронних органів.

В українсько-угорському прикордонні є такі будинки, де на 60 квадратних метрах зареєстровано 100 або навіть 200 осіб. Бейла Адорйан вважає, що цій ситуації передувала тривала, ретельно продумана та організована робота, в якій безпосередню участь приймали члени ТУКЗ.

«В махінаціях, крім них, однозначно були задіяні голови сільських та міських самоврядувань, а також чиновники районних органів виконавчої влади та парламентський депутат регіону від «FIDESZ»».

Цей механізм є вигідним для «FIDESZ», адже це так звані «виборці на дві галочки», які на відміну від закордонних виборців, котрі голосують виключно за партії, мають змогу голосувати і за партійними списками, і по мажоритарному округу. Та ще більш обурює те, що є конкретні приклади, коли таких виборців «переписували» з одного населеного пункту до іншого, безпосередньо під час окремих місцевих виборів, зокрема село Тарпа «позичило» кількасот виборців у ті населені пункти, де обрання мерів від «FIDESZ» було під загрозою. «І це явище є шкідливим для всіх, окрім «FIDESZ» – акцентував увагу Бейла Адорйан.

Правляча партія спеціально відкоригувала закон про реєстрацію місця проживання, щоб подібні махінації у саболчському регіоні стали можливими. А це вказує на тривале готування до «переможних» виборів. Ця система нагадує мафію, вважає Б.Адорйан, адже постає питання: чому районні чиновники, згідно їх функціональних обов’язків не сповіщали про порушення, адже реєструючи все нових і нових людей за одними й тими ж адресами, вони бачили, що в деяких будинках вже проживає більше сотні осіб… Кандидат від «Jobbik» порівнює «виборчу міграцію» з соціальною та шенгенською і вважає її також незаконною.

До речі, у списках фіксується значна кількість українських прізвищ і це спричинило ліквідацію деяких незаконних місць реєстрації проживання, з метою уникнення скандалу та перевірки з боку міжнародних інституцій виборчого процесу в Угорщині.

«Jobbik» обурена тим фактом, що «FIDESZ» використала процедуру спрощеного отримання громадянства в таких ницих цілях, принизивши цим самим угорців, що проживають на територіях, відірваних від Угорщини – заявив Бейла Адорйан на прес-конференції.

За матеріалами KarpatHir

 

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2018/03/64-800x482.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2018/03/64-162x136.jpgоглядачПОЛІТИКА
Минулого тижня в угорських мас-медіа прогриміла новина про намагання правлячої в Угорщині партії «FIDESZ» «підтасувати» результати виборів, котрі повинні пройти найближчим часом. Праворадикали з «Jobbik» заявили, що політсила, очолювана Віктором Орбаном, готує виборчі махінації в угорсько-українському прикордонні, залучаючи до них Товариство угорської культури Закарпаття. За словами представників «Jobbik», суть таких...

Comments

comments