Як зазначає в. о. голови Державної фіскальної служби Мирослав Продан, сьогодні розглядаються кілька варіантів врегулювання ситуації з автомобілями на іноземній реєстрації.  Урядовці прогнозують, що в законодавстві, над якими зараз працює комітет з питань податкової та митної політики Верховної Ради, дадуть певні результати та вироблять механізм вирішення проблеми, що враховує інтереси як держави, так і автовласників.

Проблема відсутності контролю за автомобілями на іноземній реєстрації, які тимчасово ввозяться в країну, виникла в 2012 році після внесення змін у Митний кодекс. Зокрема, був виключений механізм взаємодії митної служби та МВС. Співробітники ДАІ (а зараз співробітники дорожньої поліції) втратили можливість контролювати правомірність знаходження в країні автомобілів на іноземній реєстрації. Вони навіть не можуть їх зупинити, якщо немає порушення ПДР.

Нещодавно ми підписали угоду з колегами з Литви, згідно якої отримали можливість отримувати інформацію з Regitra – місцевої системи обліку всіх транспортних засобів. Тепер ми можемо відстежувати транспортні засоби з литовською реєстрацією, що знаходяться в розшуку, зняті з обліку, з закінченими термінами дії страхового поліса. Ця інформація передається нами в Нацполіцію. Ми могли б домовитися про доступ до аналогічних баз і інших країн. Але поліція поки що просто не має можливості її використовувати, у неї немає важелів здійснення контролю і притягнення до відповідальності.

На розгляді профільного комітету Верховної Ради знаходиться пропозиція з надання Нацполіції відповідних повноважень. Лише зміни в законодавстві дадуть нам можливість налаштувати систему контролю і поставити крапку в цьому питанні, , зазначив М.Продан.

Отож чого очікувати “пересічникам” побачимо найближчим часом. Та, здається, без врахування думок громадськості та власників “іноземних авто”   любі закони можуть перетворитись в чергові обмеження, що тільки ускаднять проблему прикордоння.

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2018/03/продан.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2018/03/продан-162x136.jpgоглядачСОЦІО
Як зазначає в. о. голови Державної фіскальної служби Мирослав Продан, сьогодні розглядаються кілька варіантів врегулювання ситуації з автомобілями на іноземній реєстрації.  Урядовці прогнозують, що в законодавстві, над якими зараз працює комітет з питань податкової та митної політики Верховної Ради, дадуть певні результати та вироблять механізм вирішення проблеми, що враховує...

Comments

comments