До кореспондента «Groza-news» звернувся замовник будівництва багатоквартирних житлових будинків з приміщеннями комерційного призначення по вулиці Гойди Юрій Качмарь. Чоловік розповів, що протягом останніх двох місяців його будівництво тероризує працівник Управління захисту економіки у Закарпатській області Артур Мотущук.

За словами замовника будівництва, згаданий посадовець систематично навідується у офіс будівельної компанії та на будівництво і без належного обґрунтування вимагає проектну документацію об’єкту. Тобто пан Мотущук, зі слів Юрія Качмаря, відмовляється пояснити у рамках якого провадження, якої справи, чи згідно яких норм законодавства працівник УЗЕ просить надати йому ці папери. У зверненні також ідеться, що отримавши у відповідь на такі вимагання пропозицію надати обґрунтований письмовий запит на згадану інформацію, Артур Мотущук став погрожувати замовнику будівництва перевірками контролюючих органів. А нещодавно, будучи на об’єкті (на фото), стверджує пан Качмар, Артур Мотущук відмовився показати своє службове посвідчення.

На фото: Артур Мотущук (зліва) зі своїм колегою навідалися на будівництво без пред’явлення посвідчення

Замовник будівництва також додає, що у спорудженні згаданого об’єкту він не використовує жодної копійки бюджетних коштів, слідкувати за використанням яких — одне з основних завдань цієї структури. Відтак, такі дії працівника правоохоронного органу пан Юрій оцінює як перевищення службових повноважень та шантажем з метою отримання вигоди. Тому Юрій Качмар попросив нас надати цій справі публічності і провести неупереджене розслідування правомірності дій згаданого працівника УЗЕ.

Зустрівшись із замовником будівництва, ми з’ясували, що документація, яку вимагав пан Мотущук, є авторською роботою і тому, аби уникнути її копіювання або будь-якого іншого неправомірного її використання без належних на те підстав, у наданн її правоохоронцю було відмовлено. Пан Мотущук також просив договір про сплату пайової частки за землю, на якій ведеться будівництво. Однак, така сплата, як правило, проводиться тоді, коли об’єкт здають у експлуатацію. У даному ж випадку будівництво триває.

— Востаннє 6 квітня пан Мотущук з колегою під’їхав на своїй новій іномарці «Ауді А-6», зайшов на наш будівельний майданчик по вулиці Гойди і без дозволу та без пред’явлення будь-яких документів нашому виконробу, намагався здійснювати там певні заміри. Коли ж виконроб сказав, що у відповідь на такі дії викличе поліцію, представники УЗЕ поїхали. Замовник будівництва також додав, що тиждень перед цими подіями на об’єкті якраз побувала комісія інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю. Як доказ, показує висновок комісії про відсутність порушень будівництва, на якому стоять підписи усіх учасників огляду об’єкту.

На фото: Резолютивна частина акту огляду будівництва інспекцією ДАБК

Задля об’єктивності телефонуємо і домовляємося про зустріч із самим Артуром Мотущуком. Отримуємо добро. Зустрічаємося з представником УЗЕ у неофіційній обстановці в одній із кав’ярень у центрі Ужгорода. Пан Артур трохи нервує, хоча намагається не показувати хвилювання. По суті справи розповідає, що займатися дослідженням об’єкту на вулиці Гойди почав після звернення до їхнього органу громадян. Про яких громадян ідеться і про зміст цього звернення правоохоронець розповідати не став. З його слів, він отримав інформацію (зі звернення і іншого джерела, про яке казати не став), що згадане будівництво ведеться з порушенням. Відтак вирішив зателефонувати забудовникам і перевірити їхню документацію та зробити таку ж перевірку на об’єкті. Про які саме порушення йдеться, пан Мотущук спершу говорити відмовився, мовляв, він поки збирає докази і не хоче їх поспішно оприлюднювати, аби не сполохнути «порушників». Та все ж, згодом уточнює, що у нього є підозра, що контролюючі органи, які спеціалізуються на дозвільній документації щодо будівництва, «закрили очі» на деякі порушення у процесі спорудження об’єкту на вулиці Гойди. Про які саме порушення йдеться, пан Артур знову ж таки уточнити відмовився. Хоча, тоді виникає цілком слушне запитання: чому слідчий не виставив претензії саме тим органам, про які він каже, а прийшов до забудовників?.. Однак у процесі розмови Артур Мотущук таки розповів, що має претензії до так званої «червоної лінії», до ніби то невідповідності заявленої квадратури будівництва реальній квадратурі, і до відсутності договору сплати пайової частки за землю. Всі докази згаданих порушень слідчий має намір передати у відповідні органи.

Стосовно відмови показати службове посвідчення на об’єкті, пан Мотущук каже, що йому було спершу просто не зручно, бо мав зайняті руки, але потім показав. Хоча, на відео. Котре ми переглянули з камер спостереження на об’єкті чітко видно, що руки у правоохоронця не були зайняті і посвідчення він таки не показував. Щодо шантажу, то пан Артур каже, що він просто виконує закон України. Щоправда, знову ж таки, не уточнивши, який саме…

Для ясності варто уточнити, що мова йде про новобудову у центрі міста на так званій «паркові Погорєлова», яку колишній міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов свого часу зумів привласнити і продати забудовникам. Тому й не дивно, що цей об’єкт, який розташовано неподалік закарпатської ОДА, привертає особливу увагу…

На фото: так об’єкт на Гойди має виглядати після завершення будівництва

А тим часом замовник будівництва зізнається, що вже подав заяву у прокуратуру щодо перевищення службових повноважень з боку згаданого правоохоронця.

Ми ж для повного бачення справи йдемо за коментарем до головного архітектора Ужгорода Олега Боршовського. Пан Олег розповів, що працівник УЗЕ Артур Мотущук звертався до Управління архітектури міста Ужгорода із відповідним запитом на інформацію. Відтак архітектура надала йому відповідь, у якій ішлося про те, що з їхнього боку у будівництві не вбачається жодних порушень. Зі свого боку головний архітектор додав, що такі об’єкти для міста є вигідними, оскільки розвивають інфраструктуру і поповнюють місцевий бюджет. Що ж до відповідності чи невідповідності документації, то це питання повинна контролювати Державна архітектурно-будівельна інспекція, яка власне, і надала нещодавній висновок по будівництву.

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2018/04/30689114_1657399471008640_1135678022662225920_n-960x482.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2018/04/30689114_1657399471008640_1135678022662225920_n-162x136.jpgEditorКРИМІНАЛ
До кореспондента «Groza-news» звернувся замовник будівництва багатоквартирних житлових будинків з приміщеннями комерційного призначення по вулиці Гойди Юрій Качмарь. Чоловік розповів, що протягом останніх двох місяців його будівництво тероризує працівник Управління захисту економіки у Закарпатській області Артур Мотущук. За словами замовника будівництва, згаданий посадовець систематично навідується у офіс будівельної...

Comments

comments