Минулого тижня Groza-news уже повідомляла, що протягом кількох днів жителі Виноградівщини блокували дорогу, вимагаючи ремонту автошляху у напрямку сіл Теково, Сасово, Королево. Спочатку на три дні перекрили автошлях у Сасові, де стан покриття не витримує жодної критики. відтак, зрозуміли, що люди об’їжджають блокування іншими шляхами і вирішили перекрити  дорогу біля кільця, що з’єднує напрямки Виноградово, Теково і Королево. З часу акції пройшов майже тиждень. Однак ями, як то кажуть, і нині там. 

Вчора нашому кореспонденту довелося відчути на своєму авто всю глибину тамтешнього бездоріжжя. При чому, якщо у напрямку з Виноградова на Копаню, Онок та Вілок, дорогу сяк-так полатали, то у напрямку на Королево, Сасово, Черну, Новоселицю, Теково, Хижу і не починали. При чому, проблемний шлях уже в самому Виноградові на виїзді до Чорної гори. Тут неможливо об’їхати вибоїни. Водії просто змушені нищити ходову систему своїх авто, просуваючись зі швидкістю пішоходів.  проїжджаючи Виноградово важко не почути слова ганьби “вдячних водіїв” у бік міського голови. Люди кажуть, що на цей відрізок дороги завжди звертають увагу в останню чергу, таке, ніби у цих напрямках живуть другосортні люди, або сюди не їздить мер та інші високі чиновники району…

Аби з’ясувати, чи таки дочекаються ці псевдошляхи ремонту, звертаємося до офіційного сайту голови Закарпатської ОДА Генадія Москаля, котрий, обурюючись активністю жителів Виноградівщини, жваво коментував цю ситуацію.

По дорозі обласного значення Виноградово – Теково – Неветленфолу, яку блокували «активісти» з Виноградівщини, –каже Геннадій Москаль –  термін подачі пропозицій закінчився 1 червня о 15.23. Усього документи на ремонт дороги подали п’ять дорожніх фірм: ТОВ «ДП» «АЛЬКОР», Дочірнє підприємство «Закарпатський облавтодор», ТОВ «ПБС», ТзОВ «Лігаспецбуд» та ТзОВ «МЕГО ЛТД». Голова сільради Сасова, котрий підбурив людей на перекриття дороги, виправдовувався, наче не знає, хто ремонтуватиме дорогу в його селі. Пояснюю, що ми теж не знаємо, оскільки переможець визначається на аукціоні. Тому якщо в когось у Сасові знову кортітиме влаштовувати акцію протесту, хай блокує систему ProZorro, яка проводить тендер”.

А вже згодом Москаль додав, що за акціями протесту стоїть партія “Єдиний центр”:

— ОДА не дасть перетворити процес ремонту доріг на політичну кампанію збанкрутілих політиків — заявив Москаль. І продовжив:

“Списки обласних і районних доріг Закарпаття, які почнуть ремонтувати в 2018 році, почали формувати ще минулого року,  Я особисто затверджував їх у Національному агентстві автомобільних доріг, а затим у Мінінфраструктури та Бюджетному комітеті Верховної Ради України. Тільки в лютому Кабінет міністрів видав постанову про субвенцію Закарпатській області на ремонт обласних та районних доріг. Що стосується Виноградівщини, то це 15 районних доріг (виготовленням проектно-кошторисної документації (ПКД), проведенням експертизи, оголошенням тендерів і т.д. займається райдержадміністрація), а також такі обласні дороги:

«Теково – Королево – Новоселиця». Тендер відбувся, уже укладений договір із переможцем на виконання робіт.

«Неветленфолу – Дюла – Чорнотисів». Тендер не відбувся через помилку одного з претендентів, який замість 62 000 000 гривень вартості робіт вказав 62 гривні. Оголошено новий тендер.

«Велика Палладь – Заболоття – державний кордон із Румунією». На ремонт дороги замовлена проектно-кошторисна документація.

Дві ділянки дороги «Великі Ком’яти – Вилок». На одну ділянку вже виготовлена ПКД, пройдена експертиза, наступного тижня буде оголошено тендер. На іншу ділянку замовлена ПКД.

«Виноградово – Теково – Неветленфолу». Повторно оголошено тендер. Попередній не відбувся, оскільки одна з фірм подала недостовірні документи. 1 червня закінчується строк подачі тендерних пропозицій потенційними підрядниками. Протягом 10 днів фахівці вивчатимуть подану документацію на предмет допуску до тендеру, після чого відбудеться аукціон із визначення переможця. Протягом наступних 10 днів інші учасники тендеру мають право подати скарги в Антимонопольний комітет України. У разі відсутності скарг укладається договір із переможцем, де зазначається кінцевий термін виконання робіт (аж до 2020 року) із гарантією від 5 до 8 років. Оскільки підрядник може виграти кілька тендерів і самостійно визначатиме, які підряди виконувати в першу чергу, голови сільрад мають особисто домовлятися з переможцем про початок ремонту дороги. Обласна держадміністрація впливу на приватні дорожні організації не має.

Наголошую, що ОДА діє чітко у відповідності до Закону про державні закупівлі, за відхилення від якого передбачена кримінальна відповідальність”.

Відтак Москаль не забув знову згадати  про блокування дороги на Виноградівщині.

Сільський голова Сасова, який перебуває на цій посаді вже 15 років і є давнім прихильником партії «Єдиний центр», зобов’язаний знати процедуру ремонту дороги, яка пролягає через його село. Тим більше, що вся інформація неодноразово озвучувалася обласними ЗМІ. Якщо ж сільський голова не знає процедуру, то він або недолугий, або діє як провокатор – знаючи, що ремонт дороги відбудеться, підбурив людей на перекриття, щоб потім заявити, що цим самим домігся ремонту. Така ж провокація цього року вже відбулася в Довгому на Іршавщині – помічник нардепа В.Балоги перекрив дорогу, знаючи, що вона й так буде ремонтуватися.

Ми на подібні провокації вестися не будемо й перетворювати процес ремонту доріг на політичну кампанію збанкрутілого «ЄЦу» не дамо. Ця партія була при владі багато років і нічого не зробила для відновлення розбитої вщент інфраструктури. Голова села, який підбурював людей на перекриття, має бути притягнутий до відповідальності згідно з Кримінальним кодексом України.

Заявляю, що ремонт доріг на Закарпатті відбуватиметься незалежно від подібних провокацій, а в багатьох випадках і всупереч їм, — написав на своєму офіційному сайті Москаль.

За словами ж Голови Виноградівської РДА Михайла Русанюка, кошторисна документація на ремонт 21 км дороги готова, але тендер ніяк не проведуть…

А тим часом, люди, продовжючи нищити свої автомобілі, чекають переможця згаданого тендеру, рішення тендерної комісії і початку ремонту дороги. Якщо вірити Москалю, то ремонт розпочнеться від середини до кінця червня… якщо , звичайно, ще хтось не зробить помилку, ціною бездоріжжя для жителів Виноградівщини ще на місяць-два…

EditorПОЛІТИКА
  Минулого тижня Groza-news уже повідомляла, що протягом кількох днів жителі Виноградівщини блокували дорогу, вимагаючи ремонту автошляху у напрямку сіл Теково, Сасово, Королево. Спочатку на три дні перекрили автошлях у Сасові, де стан покриття не витримує жодної критики. відтак, зрозуміли, що люди об’їжджають блокування іншими шляхами і вирішили перекрити  дорогу...

Comments

comments