Так про необхідність втручання Євросоюзу для захисту національних та етнічних меншин в Україні заявила депутат Європарламенту Андрея Бочкор на вчорашньому вечірньому пленарному засіданні цієї структури.

“В Україні створюють видимість проведення реформ, але національні меншини, що тут проживають, знаходяться в дедалі скрутнішому становищі,- акцентувала депутат.- Їх конституційні права перманентно звужуються, кожен день представники згадуваних громад дивляться у вічі дискримінаційним процесам.”

Парламентарій закликала керівників Євросоюзу пильно відслідковувати те, що діється зараз в Україні, і звернути увагу влади країни на необхідність забезпечувати дотримання прав і свобод громадян, їх мирне співіснування.

У 2004 році Україна вибрала шлях інтеграції, який ЄС підтримує різними засобами: наданням безвізового режиму, фінансової допомоги, прийняття угод про асоціацію та вільну торгівлю тощо. У розрізі цих домовленостей Україна зобов’язана гарантувати основоположні права національних меншин і безпеку всім, хто проживає на її території. А ЄС покликаний контролювати, як реалізовуються ці критерії.

На думку депутата, не можна закривати очі на те, що останнім часом в Україні посилились крайні праві дії проти представників національних та етнічних меншин.

“Попри звуження правових норм почали створюватись ультраправі організації, діяльність яких загрожуюча для національних меншин,- вважає Андреа Бочкор. – Яркий приклад цьому напад на офіс угорської громадської організації в Ужгороді (КМКС. Ред.), або вбивство 24-річного чоловіка під час погрому ромського табору на Львівщині. Тоді ж багато осіб отримали ножові поранення, серед яких – одна дитина.”

Депутат висловила подяку голові Європарламенту Антоніо Тайяні, який на початку пленарного засідання згадав про невинну жертву,- пише МТІ.

Приналежність пані Бочкор до партії «Фідес» прокремлівського прем’єра Угорщини і друга президента РФ Володимира Путіна Віктора Орбана, дає зрозуміти справжні причини її антиукраїнської риторики. Адже, наприклад, на Закарпатті угорська нацменшина за наявністю мережі навчально-просвітницьких закладів та кількості ЗМІ рідною мовою, нічим не поступається, ба навіть краще почувається за українців.

Для повної картини сусідньої «любові» до України, варто нагадати, що Угорщина загрожує блокувати будь-які рішення саміту Україна-Грузія-НАТО.

Довідка Grozanews

Андрея Геейзівна Боочкор — український політик угорської меншини в Україні, депутат Європарламенту від Угорщини за списком партії «Фідес».

Народилася 11 серпня 1978 року в місті Берегово Закарпатської області. У 2002 році закінчила Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці II (кафедра філології, відділення англійської філології), пізніше навчалася в Будапештському університеті.

Викладає в Закарпатському угорському інституті імені Ференца Ракоці ІІ.

У 2014 р. обрана депутатом Європейського парламенту. Володіє українською, угорською, англійською та російською мовами.

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2018/07/17_01_23_578-994x570-994x482.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2018/07/17_01_23_578-994x570-162x136.jpgEditorПОЛІТИКА
Так про необхідність втручання Євросоюзу для захисту національних та етнічних меншин в Україні заявила депутат Європарламенту Андрея Бочкор на вчорашньому вечірньому пленарному засіданні цієї структури. “В Україні створюють видимість проведення реформ, але національні меншини, що тут проживають, знаходяться в дедалі скрутнішому становищі,- акцентувала депутат.- Їх конституційні права перманентно звужуються, кожен...

Comments

comments