Відомо, що в Україні водяться цілих 11 видів змій, але з них тільки три є отруйними.

Йдеться про гадюку звичайну, гадюку Нікольського і степову гадюку. Ще дві змії несуть серйозну небезпеку для людини, не будучи отруйними – це каспійський полоз і ескулапів полоз.

Експерти попереджають, гадюки водяться поблизу боліт, в лісах, горах і на луках. Єдина умова – наявність поблизу (не більше 100 м від гнізда) відкритих ділянок для прийняття сонячних ванн. Коли температура повітря перевищує середні показники, їх активність знижується, вони стають малорухомими і млявими, тому зазвичай люди отримують укуси, якщо випадково наступають, сідають або лягають на плазунів.

Як уберегтися від укусів змій

Правило №1 – Не рухайтеся. Побачили змію – не робіть різких рухів і почекайте, поки вона не відповзе, оскільки, як правило, змія просто не побачить нерухомий об’єкт.

Правило №2 – Одягайтеся відповідно. Якщо ви відправляєтеся в місцевість, де можуть жити змії, вибирайте одяг, яка захистить від укусів. Це довгі штани з щільної тканини, високі черевики. Штани потрібно заправити в черевики.

Правило №3 – Перевіряйте місце відпочинку. Щоб відлякати змію, перед тим, як сісти на траву, камінь або колода – пошуршіте або постукайте палицею.

Правило №4 – Не торкайтеся до неперевіреними предметів руками. Змії часто ховаються в старих пнях, стогах сіна, під каменями або стовбурами дерев. Саме тому до цих предметів краще торкатися руками, а користуватися палицею.

Що робити, якщо гадюка вкусила?

Намагайтеся якнайшвидше потрапити до лікарні, адже тільки лікар зможе надати необхідну допомогу. Однак пам’ятайте, що навіть без медичного лікування укус гадюки дуже рідко призводить до смерті.

Якщо до лікарні далеко, надайте першу допомогу потерпілому, дотримуючись кількох простих правил:

– спокій і мінімум рухів;
– місце укусу обробіть антисептиком;
– зніміть з ураженої кінцівки весь одяг, прикраси або взуття;
– якщо є, випийте 1-2 таблетки ліки від алергії;
– прикладіть до рани лід, обгорнутий в тканину;
– не можна висмоктувати отруту: таким чином ймовірність зараження збільшується, до того ж на небезпеку наражається і людина, у якої отрута опинилася у роті (відсмоктувати отруту можна, тільки якщо в найближчі години неможливо отримати медичну допомогу);
– не накладайте джгут;
– не припікайте рану;
– не можна вживати алкоголь.

Слід зазначити, що останнім часом спостерігаються непоодинокі факти розправи мешканцями з плазунами які не несуть жодної небезпеки для людей і мають велике значення для збереження рівноваги в природі. Звична захисна реакція людини перед небезпекою призвеле до фактів вбавства безпачнох плазунів – вужів та полозів.  Отже для дого щоб не піддаватись непотрібній паніці та завжди бути готовим надати вчасну первинну допомогу потрібно добре запамятати декілька простих правил.

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2018/07/гадюка-1000x482.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2018/07/гадюка-162x136.jpgоглядачСОЦІО
Відомо, що в Україні водяться цілих 11 видів змій, але з них тільки три є отруйними. Йдеться про гадюку звичайну, гадюку Нікольського і степову гадюку. Ще дві змії несуть серйозну небезпеку для людини, не будучи отруйними – це каспійський полоз і ескулапів полоз. Експерти попереджають, гадюки водяться поблизу боліт, в лісах,...

Comments

comments