«Революція Гідності призвела до захоплення важелів впливу радикальними силами, першочерговим завданням яких стали спроби видозмінити Закон України «Про освіту»» – Василь Брензович.

На думку народного депутата, саме це призвело до кривавих подій у Луганській та Донецькій області: «Результатом українсько-російського конфлікту стала своєрідна націоналістична істерія, на фоні якої в новообраному українському парламенті утворилась націоналістична більшість»

Подібні антиукраїнські висловлювання нардепа прозвучали  під час форуму представників угорської меншини країн Карпатського басейну, що відбувся в румунському Бає Балваньош наприкінці липня. Фактично Василь Брензович (до речі представник президентської партії БПП «Солідарність»), скориставшись можливістю виступу у ході форуму, припустився прокремлівської критики української влади стосовно «недотримання» нею прав угорської меншини Закарпаття та «млявої реакції» на провокації проти етнічних угорців України.

За словами лідера угорської громади Закарпаття, задля відволікання уваги населення від «справжніх» проблем соціального характеру, олігархічна преса та керівництво держави долучилися до поширення націоналізму, і «все це знайшло своє відображення на законотворчому процесі і призвело до прийняття нового українського Закону «Про освіту».

В контексті останніх кроків назустріч один одному, Будапешт засвідчив, що до порозуміння ще дуже далеко. І найбільш прикро, що окремі українські парламентарії, замість укріплення фундаменту міждержавного діалогу, свідомо провокують розпалювання ворожнечі.

На думку українського парламентаря «тільки завдячуючи угорському вето, яке заважає євроатлантичній інтеграції України, остання прийняла на себе — відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії — зобов’язання не здійснювати кроків по звуженню набутих нацменшинами прав».

Лідер угорської громади Закарпаття оцінюючи націєтворчі процеси в Україні запевнив присутніх, що «в Україні відбувається національне будівництво у ході якого використовуються українські націоналістичні і профашистські ідеології та національні герої, які є неприйнятними для більшості населення».

Нищівну критику української держави з боку В.Брензовича підтримала й голова Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства, депутат Закарпатської обласної ради Ілдіка Орос та цілеспрямовано акцентувала увагу на проведенні «марних» консультацій здійснюваних товариством зі спеціалістами Міністерства освіти і науки України щодо пошуку компромісних рішень з питань подальшої організації освіти: «Міністерство розглядає дане питання як політичне. В мене взагалі складається враження, що українські чиновники просто хочуть примусити угорськомовну молодь емігрувати з України», — резюмувала І.Орос.

Як не дивно представники Угорщини, що теж були на форумі, схвально сприйняли антиукраїнську риторику українських депутатів, що ніби на замовлення висловлювали  тези російської пропагандистської машини «в Україні процвітає націоналізм та нацизм, українці обмежують права угорців», що не скажеш, споглядаючи на повсякденні дружні відносини між представниками цих національностей в побуті.

Так ось, схвалюючи виступи українських депутатів, угорський віце-прем’єр-міністр висловив подяку В.Брензовичу за «героїчну боротьбу по відстоюванню прав етнічних угорців». Боротьбу з ким? З владою, яку представляє в парламенті В.Брензович. Чи ж це боротьба взагалі з українською державою в розрізі прихованих імперських амбіцій Угорщини.

Чи не простежується у цих заявах аналогія критики з боку проросійських політичних сил? Але чому саме так? Чому саме такі формулювання? Чи усвідомлює пан Брензович, що подібні заяви працюють на розпалювання міжнаціональної істерії? Залишається сподіватися, що офіційний Будапешт розуміє можливі наслідки і зможе пояснити подібні формулювання та переконати в їх обґрунтованості у ході наступного етапу міждержавного діалогу…

 

оглядачПОЛІТИКА
«Революція Гідності призвела до захоплення важелів впливу радикальними силами, першочерговим завданням яких стали спроби видозмінити Закон України «Про освіту»» - Василь Брензович. На думку народного депутата, саме це призвело до кривавих подій у Луганській та Донецькій області: «Результатом українсько-російського конфлікту стала своєрідна націоналістична істерія, на фоні якої в новообраному українському...

Comments

comments