Податкова поліція ДФС у Закарпатській області за погодженням із закарпатською обласною прокуратурою чинить тиск на людей шляхом відкриття безпідставних кримінальних проваджень. Про це йдеться у зверненні громадянина Степана Гозди до «Центру Закарпатських розслідувань»  (ЦЕЗАР).

Фокус від ДФС: нові звинувачення за старим провадженням

У своєму зверненні пан Степан розповідає, що наразі прокуратура на пару зі слідчими ДФС «шиють» йому кримінальну справу за ніби-то ухилення від сплати податків у 2011-2013 роках. І не одну справу… Тобто прокуратура Закарпатської області зараз виймає з шухляди закриті кримінальні провадження, струшує з них чотирирічну пилюку і без будь-яких актів перевірок, допитів чи попереджень, запускає у хід з метою шантажу окремих громадян.

Зі слів Степана, у 2014 році, коли він мав статус підприємця, його так само підозрювали у несплаті податків. Чоловіку приписували близько трьох мільйонів ніби то завданих державі збитків. В результаті додаткових перевірок, інформація не підтвердилася і справу було закрито. Зараз пан Степан вже не є підприємцем. Однак обласна прокуратура на пару зі слідчим відділом ДФС у Закарпатській області вимагають від нього якісь документи для перевірки господарської діяльності, посилаючись… увага! На надуману певну підозру, що він можливо ухилився від сплати податків. І, знову ж таки — підозра не прикріплена жодним актом перевірки, жодними матеріалами справи, допитати та іншими підтверджуючими цю підозру документами.

Такі дії, на думку пана Степана — прямий тиск на нього, який є або чиїмось замовленням або діями, спрямованими на шантаж з метою отримання певної вигоди. Відтак чоловік у зверненні просить провести об’єктивне журналістське розслідування цієї ситуації з метою надання справі публічності а також аби убезпечити від таких гіпотетичних кримінальних проваджень інших громадян.

Як стало відомо з наших власних джерел, у слідчому відділі податкової міліції ГУ ДФС у Закарпатській області справді перебуває кримінальне провадження від 14.01.2014р. з правовою кваліфікацією «ухилення від сплати податків» відносно Гозди С.Ю.

         Підставою для реєстрації цих матеріалів стали матеріали аналізу, надані працівниками відділу Міндоходів у Закарпатській області щодо дослідження господарської діяльності Гозди Степана з питань  дотримання вимог податкового законодавства за 2011-2013 роки.

У процесі дослідження складено довідку, у якій зазначено, що в результаті діяльності Гозди С.Ю., пов’язаної з будівництвом та продажем квартир в Ужгороді можливі втрати до бюджету в сумі  2 868 060 грн.

 

Фокус №2: кримінальне провадження є — перевірку придумаємо…

В ході досудового розслідування цього кримінального провадження, з метою підтвердження чи спростування припущення щодо ухилення від сплати податків Гоздою С.Ю. було призначено проведення позапланової документальної перевірки сплати податків з 2011 по 2013 роки. Перевірка порушень податкового законодавства України у діях Гозди С.Ю не виявла. Відповідно, у липні 2014 року слідчий закрив кримінальне провадження за відсутністю у його діях ознак злочину.

У листопаді 2017 року прокуратурою області з надуманих підстав скасовано постанову про закриття кримінального провадження. Тричі протягом місяця слідчий подавав до Ужгородського міськрайонного суду аналогічні за своїм змістом клопотання про призначення проведення позапланової перевірки діяльності фізичної особи Гозди Степана з питань своєчасності сплати податків у період з 2014  по 2017 рік. Тобто прокурори з податківцями висмикнули для перевірки період, який не має жодного відношення до розслідуваного кримінального провадження від 2014 року.

Ухвалами слідчих суддів Ужгородського міськрайсуду всі клопотання було відхилено, як безпідставні, надумані і такі що не мають відношення до даного провадження.

Поряд з тим, як нам стало з надійних джерел, у вересні 2018 року з метою проведення у межах кримінального провадження нових перевірок, слідчим відділом податкової міліції, за погодженням з прокуратурою області зареєстровано нове кримінальне провадження відносно Степана за фактом ніби то ухилення від сплати податків, Однак, будь-які перевірки (планові, позапланові, документальні чи камеральні) відносно пана Гозди не проводилися, а документи у нього не запрошувалися. На його думку, мова може йти хіба-що про сфальсифіковані акти перевірки.

 

Комп’ютерну техніку та цінні речі вилучили силоміць і «загубили»

Відтак пан Степан припускає, що за сфабрикованими справами податківці знову вдадуться до «маски-шоу», обшуків та незаконних перевірок, як у часи Януковича. Чоловік розповідає, що під час останньої такої навали податківців, у нього силоміць без пояснень вилучили комп’ютерну техніку, особисті кошти, оригінали правовстановлюючих документів, та інші цінні речі, які не мали жодного відношення до кримінального провадження. Відтак повернути майно вдалося лише через півроку. І то лише частину, оскільки майже половина вилученого за словами податківців, «загубилася»…

Відтак, аби з’ясувати, чому податківці через чотири роки взялися ліпити на старе провадження нові звинувачення, звертаємося до працівника слідчого відділу ГУ ДФС Івана Головка, який займається цією справою. Пан Іван підтвердив, що справді займається таким провадженням. Дещо здивувала його манера спілкування на «ти» з нашим журналістом. На наше запитання про причини перевірки через 4 роки, Іван Головко сказав, що у нього є матеріали перевірки, на які опирається слідство. Щоправда, коли ми попросили показати ці документи, слідчий припинив спілкування з нами і сказав, що додаткову інформацію ми можемо дізнатися у його «шефині» Наталії Кушнір, заступника начальника слідчого управління ДФС України у Закарпатській області, начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень.

З пані Наталією ми спробували зв’язатися й отримати інформацію по цій справі через прес-службу ГУ ДФС у Закарпатській області. Однак, вона, посилаючись на таємницю слідства, у подальшому коментарі нам відмовила і порадила написати письмовий запит. Звісно, що такий запит ми готуємо, хоча наперед прогнозуємо прочитати у ньому про ту ж таємницю слідства…

 

Прокурор дає настанови слідчому податківцю, як спілкуватися з журналістом

Аби з’ясувати позицію прокуратури з цього приводу, через прес-службу звертаємося до начальника відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні Артема Іванова. Останній протягом дня, ознайомившись із нашим проханням, не сказав нічого і навіть не порадив писати інформаційний запит, як його колеги з ДФС. Щоправда, наступного дня пресс-секретар прокуратури Марина Безега повідомила, що за процесуального керівництва прокуратури Закарпатської області,  слідчими слідчого управління ФР ГУ ДФС у Закарпатській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення кримінального провопорушення, передбаченого  ч.3 ст.212 КК України. У даному кримінальному провадженні, триває проведення слідчих дій…

Зважаючи на небажання чиновників спілкуватися й надавати інформацію, навідуємося у слідчий відділ ДФС, що на вулиці Сонячній в Ужгороді. Тут нам повідомили, що пані Наталія Кушнір, яку ми шукали, терміново поїхала до кінця тижня у відрядження. Тому звертаємося за коментарем до її колеги заступника начальника слідчого управління ДФС України у Закарпатській області, начальника другого відділу розслідування кримінальних проваджень Івана Гавриша. Останній, побачивши нас, став кудись телефонувати. З його розмови з’ясовуємо, що спілкується він з таким собі Артемом Борисовичем. Тобто — тим самим прокурором, Артемом Івановим, котрого ми намагалися «виловити» протягом дня. Судячи з розмови, Іван Гавриш радився, як вести розмову з нашим журналістом і що можна розповідати, а що ні. У кінці розмови слідчий пообіцяв повідомити прокурора Артема Іванова про результат нашої розмови.

Власне розмови як такої зі слідчим податківцем у нас і не вийшло. Він, як і його колега Кушнір Наталія, акцентував на інформаційному запиті, мовляв, я не уповноважений надавати коментарі по суті справи. Слідчий явно нервував і говорив неохоче. До того Іван Гавриш спробував збрехати нам, що взагалі не знає, яка справа нас привела до нього, поки ми не нагадали про розмову телефоном з прокурором Івановим. На наше запитання, про те, на основі яких перевірок сформоване звинувачення громадянина Гозди, слідчий відповісти не зміг, як і на питання наявності актів згаданих «перевірок»…

Описана нами метушня прокурорів з податківціями та їх небажання говорити про  «шиту» справу, свідчить, що у їхніх діях не все чисто. Можна припустити, що згадані силовики, використовуючи свої посади та вплив, витягують на гора вже трохи забуту схему часів Януковича з шантажу людей. Так воно чи ні — вже незабаром з’ясуємо у продовженні розслідування…

 

Замість висновків…

Дана історія якнайкраще ілюструє, що заміть обіцяних  «покращень» умов життя та бізнесу в Україні на шляху в цивілізовану Європу, маємо старі методи роботи «паперєдніків»… Життя, можливо, стає кращим, але не для всіх. Тож напрошується цілком логічне і, на жаль, риторичне запитання : чому з України не виїжджають слідчі, прокурори та податківці, а лише прості громадяни?

 

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2018/10/im578x383-podmol2.jpeghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2018/10/im578x383-podmol2-162x136.jpegEditorКРИМІНАЛ
Податкова поліція ДФС у Закарпатській області за погодженням із закарпатською обласною прокуратурою чинить тиск на людей шляхом відкриття безпідставних кримінальних проваджень. Про це йдеться у зверненні громадянина Степана Гозди до «Центру Закарпатських розслідувань»  (ЦЕЗАР). Фокус від ДФС: нові звинувачення за старим провадженням У своєму зверненні пан Степан розповідає, що наразі прокуратура...

Comments

comments