З інсайдерських джерел стало відомо, що представники Хустської єпархії УПЦ Московського патріархату (правлячий московський єпископ Марк Петровцій) планують приєднатися до Сербської Православної Церкви.

Такі дії митрополита Марка цілеспрямовані, в першу чергу, не на те, щоб зберегти вплив Хустської єпархії, а на те, щоб не допустити створення Єдиної української помісної церкви.

Парафіяни запевняють, що таке рішення буде прийняте Марком відразу ж опісля отримання Українською православною церквою Томосу. Митрополит планує звернутися до Патріарха Сербської Православної Церкви, Архієпископа Печського, митрополита Белградсько-Карловацького Іринея І з проханням приєднати Хустську єпархію до Сербської церкви.

Вочевидь, керівництво РПЦ не випадково вибрало для Марка такий шлях.  Закарпатське православ’я до 1945 року входило саме під юрисдикцію Сербської Православної Церкви.

І стає зрозумілим, що РПЦ всілякими способами буде перешкоджати створенню Єдиної української помісної церкви в тому числі й дестабілізуючими кроками у релігійному житті України.

При цьому, як показує практика, представники УПЦ Московського патріархату можуть вдатися до парафіян новоствореної Єдиної помісної церкви із залякуваннями та погрозами. Особливо гостро це питання постає в тому контексті, що представники УПЦ МП нерідко наймають для свого захисту силові угрупування, що фінансуються Росією.

Можливий й варіант, що Марк переймається не власним релігійним впливом, а товщиною власного гаманця. Так як Хустська єпархія функціонує як місце поборів та збагачення їх митрополита, Марк готовий буде прямувати тим шляхом, який йому найбільш підходящий.

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2018/10/237196295.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2018/10/237196295-162x136.jpgоглядачПОЛІТИКА
З інсайдерських джерел стало відомо, що представники Хустської єпархії УПЦ Московського патріархату (правлячий московський єпископ Марк Петровцій) планують приєднатися до Сербської Православної Церкви. Такі дії митрополита Марка цілеспрямовані, в першу чергу, не на те, щоб зберегти вплив Хустської єпархії, а на те, щоб не допустити створення Єдиної української помісної церкви. Парафіяни...

Comments

comments