Декілька останніх місяців увага всієї країни прикута до процесу отримання Україною Томосу, спеціального церковного документу, який дозволить створити в країні національну православну церкву – автокефальну, тобто незалежну по відношенню до Російської православної церкви.

Отримання Томосу – питання часу. Рішення Синоду Вселенського патріархату було прийнято ще 11 жовтня. Згідно з цим рішенням, Вселенський патріарх продовжує процедуру надання Томосу, а отримає його Українська церква після завершення процесу об’єднання.

Та цьому противиться Російська православна церква, яка як наслідок, фактично розірвала зв’язки з Константинополем, так і її сателіт в Україні – УПЦ.

Не виключенням стали і представники духовенства УПЦ Закарпаття, що зі всіх сил перешкоджають створенню Єдиної української помісної церкви в тому числі й дестабілізуючими кроками у релігійному житті нашого краю.

Наприклад, керуючий Хустською єпархією УПЦ митрополит Марк розглядає варіант приєднання до Сербської Православної Церкви, відразу ж опісля отримання Українською православною церквою Томосу. Не говорячи вже про постійні переконування та залякування Марком своїх парафіян про неприпустимість підтримання Єдиної помісної церкви в Україні. Ці громади в постійному очікуванні, що «хтось» прийде і забере від них храми. Але ніхто навіть і не здогадується, що сам Марк планував силою захопити  храм Різдва Пресвятої Богородиці (с.Пилипець Міжгірського району), який входять до складу Закарпатської єпархії УПЦ КП.

Такі дії притаманні й митрополиту Мукачівському і Ужгородському Феодору. Досить неоднозначна постать. В бурі 90-ті Феодор був духовним наставником місцевого криміналітету, благословляв їх в добру путь, за що, владика отримував від них значні суми пожертв. Вже відомий факт, що отримуючи кошти за кадрові рішення в єпархії у 2013 році був зміщений з посади. Феодор «друг» всіх політиків краю, саме перед початком виборчих кампаній, за «підтримку» якого ці ж політикани щедро віддячують.

Вже стало показово, що служителів УПЦ ототожнюють з багатством та дорогим безтурботним життям. Всім відомі дорогі автопарки та розкішні будинки кліру УПЦ в Закарпатті.

(Єпархіальний комплекс митрополита)

(Особистий маєток митрополита Хустського і Виноградівського Марка)

 

(Особняк владики Марка)

(Особистий маєток митрополита Хустського і Виноградівського Марка)

(Один із особистих автомобілів митрополита Хустського)

(Особистий маєток митрополита Мукачівського і Ужгородського Феодора)

(Особистий маєток Секретар Мукачівської єпархії УПЦ)

(Особистий автомобіль митрофана Шимон В.В.)

На даний час, для захисту своїх особистих, інтересів, збереження власного релігійного впливу та нажитих надмірних статків, оскільки їхні єпархії для них виконують функцію місць для поборів, митрополити Марк та і Феодор посилаються на неканонічність рішення Священного синоду Константинопольського патріархату від 11 жовтня 2018 року про затвердження його юрисдикції на території України, називаючи інших представників українського православ’я «розкольниками».

Але нам потрібно усвідомлювати одне, що отримаючи Томос, не Марк і Феодор вирішуватимуть чи об’єднатися з новою церквою чи ні. А ми з Вами разом. Найважливішою одиницею з точки зору світського права в Україні є не церква цілком, не єпархія – а релігійні громади.

За матеріалами: zklive.info

 

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2018/11/1044991.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2018/11/1044991-162x136.jpgоглядачПОЛІТИКАСОЦІО
Декілька останніх місяців увага всієї країни прикута до процесу отримання Україною Томосу, спеціального церковного документу, який дозволить створити в країні національну православну церкву - автокефальну, тобто незалежну по відношенню до Російської православної церкви. Отримання Томосу - питання часу. Рішення Синоду Вселенського патріархату було прийнято ще 11 жовтня. Згідно з цим...

Comments

comments