У 2018 році закордонні угорці знову взяли участь в угорських парламентських виборах і практично одностайно підтримали діючу партію «Фідес». Такий внесок громадян України, що по факту є біпатридами, у перемогу партії Орбана призвів до отримання ним конституційної більшості.

Та мало хто знає і розуміє, що чимало українських угорців, які отримали також угорський паспорт, заодно офіційно прописалися в Угорщині. Тобто як громадяни України вони мають українську прописку, а як громадяни Угорщини – угорську. Це робиться з різних міркувань, як правило, заради додаткових виплат, реєстрації авто на угорських номерах або інших побутових переваг.

Проти таких «українських угорців» з фактично фіктивною пропискою в Угорщині вже давно виступає лідер опозиційної партії «Демократична коаліція» Ференц Дюрчань. Під час передвиборчої кампанії він записав відео з поїздкою в прикордонні з Україною угорські села, де, за його інформацією, в одному будинку прописано 200 українців з угорськими паспортами. Саме через цю кампанію проти закордонних угорців «Демократична коаліція» практично не отримала голосів з-за кордону.

Відтак, очевидно, що навіть якби угорська ЦВК надала офіційну цифру, скільки закордонних угорців з України взяли участь у виборах, то це була б неповна цифра. Адже вона не враховувала б українських угорців з пропискою в Угорщині, бо такі українці голосують не як закордонні угорці – поштою і лише за списками партій, а як повноцінні громадяни Угорщини. Тобто за місцем прописки в Угорщині або в дипустановах за кордоном і за 2 бюлетенями – за партію і за мажоритарного кандидата.

Майже рік після виборів, угорська опозиційна партія «Демократична Коаліція» розпочала лобіювати розслідування стосовно участі громадян України з числа біпатридів у виборах до парламенту Угорщини. Для того щоб виявити фіктивні адреси проживання біпатридів на території Угорщини, «Демократична Коаліція» запланувала надіслати відповідні запити до нотаріальних офісів, які функціонують на північному сході Угорщини (першочергово це стосується 176 населених пунктів поблизу кордону з Україною).

4 лютого 2019 року «Демократична Коаліція» вже надіслала до прокуратури Угорщини офіційного листа, в якому повідомила про те, що угорське громадянство надано громадянам України, які не можуть довести своє угорське походження та не володіють угорською мовою. У відповідь прокуратура повідомила, що нею розслідуються 307 таких справ.

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2019/02/16e45a9-42289.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2019/02/16e45a9-42289-162x136.jpgоглядачКРИМІНАЛ
У 2018 році закордонні угорці знову взяли участь в угорських парламентських виборах і практично одностайно підтримали діючу партію «Фідес». Такий внесок громадян України, що по факту є біпатридами, у перемогу партії Орбана призвів до отримання ним конституційної більшості. Та мало хто знає і розуміє, що чимало українських угорців, які отримали також...

Comments

comments