Після нещодавнього зізнання члена опозиційної польської партії «Громадянська платформа» Славомира Нітраса щодо планів прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана із захоплення Закарпаття, Grozanews відшукала думку знаного угорського і європейського політика Лайоша Бокроша про ставлення в Угорщині до питання нібито проблем угорської меншини у нашому краї.

Лайош Бокрош — 65-річний угорський політик, голова руху «Сучасна Угорщина», екс-міністр фінансів Угорщини, екс-голова держагенство державного майна, депутат Європарламенту у 2009 році, кандидат на посаду прем’єр-міністра Угорщини у 2010 році на своїй сторінці у мережі «Фейсбук» дає наступну оцінку зовнішній політиці Угорщини по відношенню до Закарпаття:

«Хто що посіє, те й пожне…

В Україні проходить кампанія ненависті по відношенню до членів угорської громади, каже міністр закордонних справ Петер Сіярто. В Угорщині йде публічна кампанія ненависті проти угорців, – кажу вам я.

Переважна угорська дипломатія змогла розбудити українську владу, роздавши угорські паспорти в консульстві Угорщини в Берегові і таємно лаючись із новими угорськими громадянами. Тим самим угорська держава грубо порушила чинні закони України.

Не зрозумійте мене неправильно: я не захищаю українські закони, які виключають подвійне громадянство. І все ж, якщо цей закон існує, нічого не зробиш, ти повинен його дотримуватися.

Так само, як угорська держава мовчить щодо мови у Словаччині.

Що це за подвійний стандарт? Хіба нашій дипломатії подобається підступно служити Путіну, ініціюючи кампанію ненависті з боку угорської держави проти пораненої, ослабленої агресією російської держави України? Чому ви не ображаєте закони Словаччини?

Угорська дипломатія стала зірковою, пихатою, підступною, божевільною. Не дарма риба смердить з голови…

Угорська дипломатія насправді завдає величезної шкоди виснаженій штучними конфліктами угорській громаді українського Закарпаття. Замість того, щоб намагатися домовитися з українською владою, наші дипломати розпалюють вогонь ненависті. Закарпатські угорці стануть головними жертвами цієї ворожнечі. Поступово угорське населення Закарпаття вичерпається.

Остерігайтеся божевільних, тому що, як тільки багаття загориться, ви не можете запобігти його розповсюдженню. Тоді керувати буде запізно. Управляти полум’ям розбрату буде історія, біля вогню якої можна легко згоріти…».

Нагадаємо, що під час кризи в Україні, зі слів Славомира Нітраса, Орбан пропонував Польщі захопити українські землі і поділитися ними. Угорщині за планом Орбана мало відійти Закарпаття та Івано-Франківщина, а Польщі — Львівщина та Волинь.

«Орбан мріє про таку зміну, я це знаю. Віктор Орбан переконував нас під час української кризи, окупувати землю і поділитися нею. Орбан не вірить в успіх євроінтеграції України, і вважає, що країна залишиться у зоні впливу Росії. Він мріє про перегляд кордонів у Європі, як Володимир Путін. Угорщина – це країна з великими комплексами», – сказав Нітрас у інтерв’ю Onet.pl. Він також додав, що Польща не зацікавлена ​​у дестабілізації Європи.

Як відомо, майже рік тому у травні 2018 року влада Угорщини почали блокувати проведення засідань Комісії Україна-НАТО. Причиною Будапешт назвав начебто порушення прав угорської національної меншини, яка проживає на Закарпатті, через новий закон України про освіту, яким визначено, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є виключно державна мова.

У липні 2018 року Україна зуміла обійти блокування Угорщиною саміту НАТО, втім, Будапешт знайшов новий спосіб маніпуляцій, спробувавши створити у серпні 2018 року пост міністра у справах Закарпатської області.

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2019/04/28167665_1669951199759435_2538763960960155274_n.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2019/04/28167665_1669951199759435_2538763960960155274_n-162x136.jpgEditorПОЛІТИКАСвітСОЦІО
Після нещодавнього зізнання члена опозиційної польської партії «Громадянська платформа» Славомира Нітраса щодо планів прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана із захоплення Закарпаття, Groza-news відшукала думку знаного угорського і європейського політика Лайоша Бокроша про ставлення в Угорщині до питання нібито проблем угорської меншини у нашому краї. Лайош Бокрош — 65-річний угорський політик, голова...

Comments

comments