Єдиний нардеп-угорець із Закарпаття Ласло Брензович був відсутній на вчорашньому засіданні Верховної Ради України, де більшістю голосів підтримали закон про мову, проти якого активно виступають вищі посадові особи Угорщини та їх представники на Закарпатті.

До прикладу, позицію угорських дипломатів щодо закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної” вже встиг оприлюднити очільник МЗС Петер Сійярто, який назвав його “неприйнятним” та таким, що “викликає дух Петра Порошенка, який проводив антиугорську політику”. Показове невдоволення щодо закону активно проявляють і угорці Закарпаття через дискусії у соцмережах та критичні статті на проугорських сайтах. На думку угорців, українська влада начебто забула за права національних меншин, і ніхто не збираєьбся відстоювати їх інтереси.

Тому виникає логічне питання – а де у цей момент був Ласло Брензович, якого угорці Закарпаття уповноважили представляти свої інтереси у Верховній Раді України? Чому у день такого важливого голосування пан Брензович взагалі не з’явився на засіданні Ради, де мав можливість з трибуни виступити перед колегами-нардепами і представити позицію угорців Закарпаття? Символічно, що сам Ласло Брензович святкував 25 квітня власний День народження, і, можливо, забув заскочити до ВР і представити інтереси угорців.

Але якби угорці Закарпаття прочитали закон про мову, то вияснили б для себе, що його позиції жодним чином не дискримінують нацменшину, її право на навчання та спілкування рідною мовою. Основна позиція закону – захист державного статусу української мови як єдиної офіціної та гарантування її використання у державному управлінні, медіа, освіті. Закон жодним чином не обмежує приватного спілкування будь-якими мовами та вільного вживання мов національних меншин.

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2019/04/photo_2019-04-26_10-57-33-750x482.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2019/04/photo_2019-04-26_10-57-33-162x136.jpgоглядачСОЦІО
Єдиний нардеп-угорець із Закарпаття Ласло Брензович був відсутній на вчорашньому засіданні Верховної Ради України, де більшістю голосів підтримали закон про мову, проти якого активно виступають вищі посадові особи Угорщини та їх представники на Закарпатті. До прикладу, позицію угорських дипломатів щодо закону 'Про забезпечення функціонування української мови як державної' вже встиг...

Comments

comments