Після укрупнення регіональних відділень Фонду Держмайна України, закарпатську філію цієї структури очолить колишня голова ДВС Закарпаття Наталія Панова, повідомили Groza-news джерела у ФДМУ.

Пройшло п’ять років з часів перемоги Майдану. З того часу багато чого змінилося в державі. Однак незмінним залишилися апетити колишніх горе-чиновників, яких відірвали від годівниці. Оскільки в житті окрім «державної роботи» вони переважно нічого більше робити не вміють, то намагаються будь-яким чином повернутися туди знов. Для чого їм це потрібно? Відповідь дасть кожний свідомий українець – щоб знов щось красти з державної скарбниці. Особлива активізація спостерігається у виборчі часи.

Одним із таких прикладів є структури Фонду державного майна України, який наділений високим ступенем корупційних загроз. Про бурхливу діяльність цього відомства, на чолі з людиною із оточення президента-втікача та «шоколадного» президента з вічною приставкою В.о., написано і сказано немало. Однак сьогодні мова піде про абсолютно зухвалі наміри «реформувати» регіональні структури, а простіше – підтягнути повноваження в Центр, для зручності «оперування» державним майном.  В цьому контексті проходять неправомірні дії з укрупнення регіональних відділень, з обєднанням областей на незрозумілих принципах. Зрозуміло, що все це допомагає реалізувати схеми з «прихватизації» ласих шматків державного майна по всій державі. Особливий акцент – прикордонні регіони. Зокрема Закарпатська область, де в крісло очільника реформованого відділення проштовхується відома чиновниця-корупціонерка  часів Януковича Панова Наталія, яка «прославилася» вмінням правильно працювати з конфіскатом та налагоджувати рейдерські схеми в часи, коли працювала керівником Державної виконавчої служби в тому ж регіоні.

Не будемо перевантажуватися розслідуваннями яким чином молода жінка очолила свого часу важливий підрозділ – місцевий люд говорить про три класичні версії: лобізм когось із зацікавлених, гроші за посаду або інтимні стосунки з кимсь із важливих і впливових. Втім, можливо, це була комбінація всіх трьох складових. Тим паче, що новоспечена кандидатка на грошовиту посаду ніколи не відрізнялась стійкими моральними поглядами. Коротко переглядаючи її життєвий шлях на колишній посаді, на основі відкритих джерел та інсайдерської інформації, можна накидати не дуже привабливий портретик. Панянка дуже любить гроші, владу і задля цього здатна на все. Воно може б і не погано, але робить вона це, як правило, за рахунок тіньових схем і з особливим цинізмом.

Серед досягнень на ниві виконання судових рішень було і рейдерське захоплення деревообробного комбінату у важливому прикордонному Вілку, намагання придбати історичний отель Корона в центрі Ужгорода за значно заниженою вартістю, знімання арештів на майно за винагороду, збирання поборів з підлеглих, тощо. Треба також до цього додати конфліктну поведінку, тягу до розкоші, яка не личить чиновнику, стабільний осуд з боку громадськості. Взагалі кожний охочий може детально почитати про скандальні, а часто і пікантні моменти її біографії, задавши відповідний запит у Інтернеті. Але то вже в минулому. Цікаво, що у 2015 році Міністерство Юстиції, до відання якої належала колишня вотчина нашої героїні, під стійким тиском громадськості та ЗМІ, вимушено було  з тріском звільнити з роботи. Окрім вищенаведених мотивів, яких було цілком достатньо як мінімум для звільнення, вона ще й примудрилася не здати елементарні тести, які були зобов’язані пройти всі чиновники. Однак і цього було замало щоб заспокоїти енергійну жіночку.

Вже при нових часах вона спробувала потрапити на роботу до прокуратури. Реформоване відомство, втім, не захотіло брати до своїх лав такого «якісного» працівника, тим паче, що вона, традиційно, завалила екзаменаційні тести. Наступною спробою було бажання стати приватним виконавцем – але й тут не склалося. Як то кажуть комп’ютер не введеш в оману, отож, як і в попередні рази, тест був провалений.

Цікаво,  яким чином така людина може претендувати на відповідальну державну посаду, яка напряму пов’язана з державним майном? Ймовірна відповідь надана у попередніх абзацах. Гроші і лобізм з боку зацікавлених осіб, насамперед через вміння кандидатки працювати в «команді» і «виконувати схеми» .

Обізнані люди з системи ФДМУ також повідомляють, що штовхачами на VIP-посаду цієї чиновниці є Розумний Сергій та Лазурко Денис. Обидва раніше були її колегами по ДВС. Перший очолює управління по роботі з регіональними відділеннями, себто буде її безпосереднім керівником, а другий виконує обов’язки керівника апарату Фонду. Розуміючи, що поставити потрібну людину з такою скандальною репутацією в лобову не вийде (Закарпаття невеликий регіон, де всі знають про попередні “досягнення” пані Наталії), колеги обрали більш конспіративну схему.

А саме, мова йде про призначення її в сусідній регіон на посаду заступника керівника (спочатку в Івано-Франківську, пізніше у Львівську області), а потім перевести в омріяне Закарпаття. Такий хід подій дає можливість без зайвого галасу запустити потрібну людину в склад державних службовців, відбіливши її попередній шлейф.

Замовником і лоббістом цієї операції називають такого-собі Кастрова Сергія, який має багатий досвід шахрайських і рейдерських схем. Уродженець Одеської області прославився вмінням «обнуляти» багаті в минулому державні підприємства, розкрадаючи попутно цінне майно. Шлях до грошей в нього прокладається, як правило, через жінок, до яких він вміло підбирався, а потім використавши у своїх схемах, викидав, йдучи до наступної мети.   В його активі банкрутство і фактичне знищення згаданого вище деревообробного комбінату на Закарпатті, махінації із землею, скандал навколо намагання рейдерського захоплення виноробного господарства Оксамитне Національної академії аграрних наук в Одеській області,  кримінальна справа з розкрадання майна колишнього флагману закарпатського виноробства радгоспу «Бобовищанський», в якому він вміло підставив під удар одну зі своїх багато чисельних цивільних дружин. Найновіші «теми» стосувалися готелю Свитязь у Луцьку та ряду інших державних об’єктів у Волинській області. Саме тому, напевно, спостерігається винахідливість колишніх чиновників ДВС, які спробували здійснити абсолютно безглузде об’єднання Львівської,  Волинської і Закарпатської областей в рамках одного регіонального відділення.

Масштаби, географія і нахабство вражають. Очевидно, що список можна продовжити, якщо афера з призначеннями буде реалізована вдало. Тим паче, як стало відомо з ЗМІ, в Закарпатті до «прихватизації» готуються ряд історично значимих об’єктів, радгоспів, земель вздовж кордону з країнами ЄС, тощо.

Те, що всі згадані персонажі здатні на серію чергових брудних оборудок, може підтвердити той факт, що у минулому вони мали тісний зв’язок – чиновники разом працювали в Державній виконавчій службі на різних високих посадах, а Кастров був замовником різноманітних нелегальних тем. Цікаво,  що начальником Івано-Франківської обласної державної виконавчої служби працював Солонина Василь, який зараз «випадково» очолює РВ Фонду держмайна у тій самій області у якого транзитом у заступниках засвітилась скандальна дама.

В цій ситуації не дуже зрозуміло, куди дивиться ціла армія реформованих і новоутворених антикорупційних структур, коли дозволяє людям такої якості обіймати посади, що дають доступ до державної казни.

Ми будемо уважно відслідковувати ситуацію, яка склалася у Фонді державного майна України, зокрема в частині повернення на роботу «колишніх», які навряд чи змінили свої звички, стиль і методи роботи. Так само як і намагання здійснити незрозумілі реформи регіональних відділень по всій України. Для того, щоб уникнути можливості не помітити такі кричущі намагання реставрувати старі порядки, ми, на всяк випадок, офіційно направимо цей матеріал, а за потреби і інші факти, до ДБР, НАЗК, НАБУ, САП і інших, які мали б проводити антикорупційну профілактику. Так само як і до  Адміністрації новообраного Президента, СБУ, ГПУ, МВС.

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2019/05/60800506_2065912203715194_1048397226281271296_n.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2019/05/60800506_2065912203715194_1048397226281271296_n-162x136.jpgEditorСОЦІО
Після укрупнення регіональних відділень Фонду Держмайна України, закарпатську філію цієї структури очолить колишня голова ДВС Закарпаття Наталія Панова, повідомили Groza-news джерела у ФДМУ. Пройшло п’ять років з часів перемоги Майдану. З того часу багато чого змінилося в державі. Однак незмінним залишилися апетити колишніх горе-чиновників, яких відірвали від годівниці. Оскільки в...

Comments

comments