Колишній голова Хустської районної ради Олександр Липчей на своїй сторінці у мережі Facebook розповів, що може чекати на майбутню об’єднану територіальну громаду з центром у селі Іза зі слабо розвиненою інфраструктурою та невідремонтованими стратегічними будівлями.

Хто виграє від можливого створення Ізянської ОТГ?

 

«Сесією Нижньоселищенської сільської ради прийнято рішення про розгляд пропозиції Ізянської сільської ради щодо можливого створення ОТГ з центром у селі Іза, куди ввійдуть села Кошелево, Залом, Іза, Нанково, Нижнє Селище, Копашново, Хустець, Лунка, Поляна. Робоча група з підготовки громадських слухань має підготувати всі необхідні матеріали, провести загальні збори вивчити думку жителів села та подати пропозиції на сесію сільської ради.

Я, як житель села і депутат районної ради, теж хочу висловити свою думку з цього питання. Створення громади із центром у селі Іза суперечить п.2 статті 4 ЗУ «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та п.2 статті 6 «Методики формування спроможних територіальних громад», затвердженої Постановою КМУ № 214 від 08.04.2015р. У цих статтях ідеться, що центром громади має бути населений пункт із сильно розвинутою інфраструктурою. Інфраструктура це: сільська (селищна, міська) рада, школа, дитячий садок, амбулаторія, клуб, дороги, благоустрій… Дуже прикро, але на сьогодні село Іза не має ні належного приміщення сільської ради, ні дитячого садочка.
Хто виграє від можливого створення Ізянської ОТГ?

Безперечно, що Іза. Там нарешті буде відремонтоване, комфортне приміщення сільської ради, добудується ДНЗ, побудуються Центр надання адмінпослуг та Центр безпеки громадян (це виллється приблизно у сотню мільйонів гривень та 5-8 років часу).

За чий рахунок це відбуватиметься? За кошти громади.
Що отримає наше село в результаті такого об’єднання?
Вибачте за складний афоризм, але ми отримаємо те, що знаходиться у внутрішньому радіусі бублика. Бо, поки ми будуватимемо об’єкти в центрі громади, установи нашого села сидітимуть на голодному пайку. Чи згодні ми виживати в умовах суттєвого скорочення видатків на культуру (закриття клубів та бібліотек), дошкільну освіту (відсутність коштів на поточні та капітальні видатки, скорочення видатків на енергоносії, додаткові неоплачувані відпустки), середню освіту (реорганізація у ЗЗСО І-ІІ ступенів, а це вивільнення 4 ставок педагогів, відсутність коштів на підвезення учнів, на проведення ремонтів та покращення матеріально-дидактичної бази школи, інше…) медицину, ремонт доріг, благоустрій і чекати щасливого покращення в майбутньому, яке наступить через десяток років? Я – не згоден.

          Чи є альтернатива?

Перспективним планом, розробленим Урядом України та направленим до Закарпатської обласної ради на затвердження, у Хустському районі передбачено створення 4-ох ОТГ: Хустської, Вишківської, Горінчівської та Драгівської. Нижнє Селище, за даним планом, має входити до Хустської ОТГ. Об’єднання з містом, інфраструктура якого є однією з найкращих в області та бюджет доходів якого у десятки разів більший ніж бюджет будь-якого села, на 90% зменшує кількість ризиків, які чекають на наше село в результаті ймовірного входження до Ізянської ОТГ.

Хто лобіює входження Нижнього Селища до Ізянської ОТГ?

Іван Шоля – наш сільський голова, депутати сільської ради Анатолій Дубей, Олександр Драгуський, Юрій Попадинець, Олександр Онофрей, Омелян Алексій, депутат обласної ради Василь Губаль.

Що робити?

Проаналізувати все та висловити свою думку вуличному депутату, який представляє Ваші інтереси у сільській раді. Думаймо та діймо, бо від цього насправді залежить майбутнє нашого села. З повагою, Олександр Липчей.»

 

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2019/09/1473951713-9089-960x482.jpeghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2019/09/1473951713-9089-162x136.jpegEditorПОЛІТИКА
Колишній голова Хустської районної ради Олександр Липчей на своїй сторінці у мережі Facebook розповів, що може чекати на майбутню об’єднану територіальну громаду з центром у селі Іза зі слабо розвиненою інфраструктурою та невідремонтованими стратегічними будівлями. Хто виграє від можливого створення Ізянської ОТГ?   «Сесією Нижньоселищенської сільської ради прийнято рішення про розгляд пропозиції...

Comments

comments