3 вересня у Празі відбулась зустріч президента Чехії Мілоша Земана з представниками так званої «Світової ради Підкарпатських русинів» Михайлом Тяском і Василем Джуганом, яких в Україні підозрюють у сепаратизмі та розпалюванні міжнаціональної ворожнечі, та які користуються сумнівною репутацією й поміж самими русинськими організаціями Європи.

За інформацією чеських ЗМІ, на зустрічі в офіційній канцелярії президента Чехії Мілоша Земана були присутні семеро гостей, серед яких закарпатський священик УПЦ МП Дмитро Сидор, засуджений в Україні за сепаратизм у 2012 році, Михайло Тяско та Василь Джуган – підприємці, які давно проживають в Чехії і часто літають до Москви та Криму, а також ужгородський псевдо-активіст Іван Данацко, який неодноразово потрапляв у поле зору правоохоронців через блокування міжнародних трас, проведення мітингів та «розхитування ситуації» на Закарпатті. Серед «русинів-делегатів» була присутня і скандально відома Тетяна Поп, у минулому – фотомодель, учасниця шоу «Холостяк», а сьогодні – активний «борець» за права русинів Закарпаття, яка проживає у Москві.

Делегати поскаржились президенту Земану нібито на «порушення прав і свобод, а також  утиски русинів на Закарпатті», до речі більшість делегатів-русинів не проживає в Україні, а той, в свою чергу, пообіцяв переговорити з новообраним президентом Володимиром Зеленським щодо цих наболілих питань. Піднімалось також питання визнання народності русинів, а також більшої автономії для Закарпаття у складі України.

                    

У канцелярії ж президента Чеської республіки про зустріч з русинами повідомили декількома загальними реченнями та одним спільним фото.

Посол України в Чехії Євген Перебийніс повідомив, що активісти, які виступають від імені русинів, “займаються не тільки своєю культурою і мовою, але й подальшою дестабілізацією нашої країни, яка на сході вже бореться з проросійськими сепаратистами і агресією з боку Росії”.

  • Русинське питання – це не питання національності, а політичний проект, який в значній мірі підтримує, просуває і фінансує Кремль з метою дестабілізації ситуації в Україні, насамперед у Закарпатті, – цитують дипломата журналісти ТСН.

Вищезгадана зустріч президента Чехії та теми, які на ній обговорювались, наробили неабиякого галасу в інформаційному просторі двох держав, які призвели до негативних наслідків. До прикладу, одразу після проведення зустрічі до українського МЗС для отримання роз’яснень було запрошено посла Чехії в Україні Радека Матулу.

  • Чеський дипломат заперечив будь-які заклики з боку Чехії щодо русинської автономії у Закарпатті та підтвердив підтримку територіальної цілісності України в рамках міжнародно визнаних кордонів. Чеська сторона підготує з цього приводу офіційну інформацію, – зазначила речниця МЗС України.

Тим часом, спікер президента Чехії Іржі Овчачек уточнила, що Мілош Земан під час зустрічі з русинами заявив про підтримку територіальної цілісності України.

  • Його слова – лише констатація змісту Мінських домовленостей. Зміна централізації, яку вони передбачають, – цілком і повністю внутрішня справа України. У цей процес пан президент у жодному разі не буде втручатися”, – цитує речницю українське видання ТСН.

Не дивлячись на те, що вказані події відбувались на початку вересня цього року, актуальність питанню зустрічі повернуло засідання Світової ради русинів, яке проходило в суботу 28 вересня у місті Вінковці на території Хорватії. На зустрічі членів ради, які були офіційно обрані на XV Світовому Конгресі Русинів, були присутні русини з шести країн: Угорщини, Хорватії, Сербії, України, Польщі та Румунії (http://www.lem.fm/zasidanya-svitovoj-rady-rusiniv-v-horvaczii/?fbclid=IwAR30055WL9Q3rN1UWUmv3Hf0rEvnKYDggYFe_4SrNfuk1R5EIMcXi2eVKGY ).

На засіданні ради русинів у Хорватії, яка є колективним міжнародним органом, що турбується проблемами русинів зі всієї Європи, обговорювали також і зустріч представників громадської організації «Світова рада Підкарпатських русинів» з президентом Чехії. Як виявилось, ніхто не делегував право представляти інтереси русинів на цій зустрічі у Празі членам вищезгаданої ГО, а також й те, що публікація у ЗМІ тез зустрічі вдарили по іміджу та репутації русинів Європи.

За інформацією хорватських ЗМІ, на засіданні ради русинів Георгій Фірчак із Румунії запропонував створити комісію, яка б слідкувала за стандартами діяльності ради, русинських організацій. Йшлося також про невідповідність манери проведення зустрічі з президентом Земаном ідеям русинства.

Вже в українських соцмережах активні члени русинського руху засудили участь у зустрічі закарпатського псевдоактивіста Івана Данацко, який буквально недавно долучився до русинів і не завжди відстоює їх загальноприйняті позиції.

Cтає зрозумілим, що міжнародний русинський рух, який переймається проблемами русинів Східної Європи не тільки не розділяє, але й не визнає так званих лідерів ГО  «Світова рада Підкарпатських русинів», які є частими гостями «кремлівських кабінетів», не проживають в Україні та намагаються «розхитати» ситуацію у мирному Закарпатті. Ймовірно, горе-активісти виконують завдання спецслужб країни-агресора, а міжнародні лідери, проводячи подібні зустрічі, ризикують втратити авторитет на світовій арені, беручи участь в «брудних іграх політичного русинства».

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2019/10/апаа-960x482.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2019/10/апаа-162x136.jpgоглядачПОЛІТИКА
3 вересня у Празі відбулась зустріч президента Чехії Мілоша Земана з представниками так званої «Світової ради Підкарпатських русинів» Михайлом Тяском і Василем Джуганом, яких в Україні підозрюють у сепаратизмі та розпалюванні міжнаціональної ворожнечі, та які користуються сумнівною репутацією й поміж самими русинськими організаціями Європи. За інформацією чеських ЗМІ, на...

Comments

comments