Закарпаття з часу незалежності щороку «жебракує» перед Києвом для забезпечення базових потреб бюджетних установ. І коштів, виділених столицею, завжди не вистачає. Під час нещодавньої позачергової сесії Закарпатської облради, обласні депутати вислови думку, що такий стан справ пов’язаний з неефективністю бюджетних структур краю.

У зв’язку з цим, на думку депутатів, треба проаналізувати чи є зміст фінансувати, наприклад, школи на 20-50 і навіть 100 учнів? Чи простіше купити шкільний автобус і возити дітей у більшу школу за 5 і навіть за 10 кілометрів? Варто переглянути і навантаження  учителів, бо у багатьох школах ( особливо сільських) є багато педагогів, які мають на тиждень декілька годин навантаження, але податок за них на фонд заробітної плати сплачується у повному обсязі. А суми таких податків у розрізі області є досить суттєвою сумою бюджетних коштів.

Така ж ситуація і у медицині. Депутати, зокрема, озвучують думку фахівців медичної галузі про необхідність реформи другого рівня галузі на рівні районів. Роздуті штати районних лікарень краю не відповідають європейським стандартам, а про ефективність медичних послуг у цих закладах годі й говорити. Скорочення ліжкомісць на жаль не привело й до економії енергоресурсів. У величезних спорудах медзакладів проходить звичайне проїдання бюджету. Звісно, що за такого стану справ коштів для бюджетної галузі Закарпаття ніколи не вистачить.

Тому у області давно вже назріло питання контролю за раціональним використанням тих фінансових і природних ресурсів, які вже наявні в області. Це дозволить уникнути такого явища як звичайне списування або відмивання через «свої» структури коштів.

У цьому питанні депутати покладають великі надії особливо на новий склад керуючого апарату Закарпатської ОДА, включаючи і запрошених на різні посади чиновників із-за меж Закарпаття. Їх ефективність має стати дзеркалом ефективності бюджетної галузі краю.

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2019/11/00039.00_02_04_28.неподвижное-изображение007.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2019/11/00039.00_02_04_28.неподвижное-изображение007-162x136.jpgEditorСОЦІО
Закарпаття з часу незалежності щороку «жебракує» перед Києвом для забезпечення базових потреб бюджетних установ. І коштів, виділених столицею, завжди не вистачає. Під час нещодавньої позачергової сесії Закарпатської облради, обласні депутати вислови думку, що такий стан справ пов’язаний з неефективністю бюджетних структур краю. У зв’язку з цим, на думку депутатів, треба...

Comments

comments