Сьогодні-завтра, з 28 по 29 листопада у швейцарській Женеві під егідою ООН проходить 12-та сесія Форуму з питань національних меншин «Освіта, мова і права меншин». Вже за доброю традицією Росія засилає на захід такого типу про кремлівських псевдо активістів, які повинні «вєщать» про утиски нацменшин в Україні. Цього разу про нібито «утиски» України русинів за етнічною і мовною ознаками на конференції взявся «доповідати» дискредитований на Закарпатті заступник голови правління «Всесвітньої Ради підкарпатських русинів» Михайло Тяско.

Він шляхом самопроголошеного прем’єра Підкарпатської Русі Петра Гецка, втік від відповідальності за роздмухування міжнаціональної ворожнечі в Україні за кордон. Кілька місяців тому Тяско також був у складі так званої «русинської делегації» (яку не визнали справжні русинські організаації з давньою історією) під час зустрічі з президентом Чехії Мілошем Земаном.

 

Після цього жодної несподіванки вже не викликала поява цього агента Кремля у складі делегації чеських політиків, які відвідали окупований РФ Крим для участі в заходах, освітлюваних пропагандистськими російськими ЗМІ, про «визнання з боку ЄС законності входження Криму до складу Росії». У свою чергу «Всесвітня Рада підкарпатських русинів», членом якої є Тяско, користується сумнівною репутацією і серед русинських організацій не лише Закарпаття, України, але і Європи. Так, на засіданні Ради русинів у Хорватії 28.09.19 (в місті Вінковці), представниками цієї етнічної групи зроблено заяву, що ніхто не делегував право представляти інтереси русинів на зустрічі з Президентом Чехії і, що публікація про це у ЗМІ, тільки вдарила по іміджу і репутації русинів Європи.

Попри це, Михайло Тяско якось «випадково» регулярно фігурує у повідомленнях новинних агентств і репортажах російського телебачення починаючи з 2015 року, коли він раптом з’явився у якості одного з ініціаторів звернення Координаційної ради закарпатських русинів до парламентів Чехії, Словаччини та Угорщини, щоб вони домоглися від Києва визнання автономного статусу Закарпаття. Характерно, що «русинське питання» завжди різко спливає саме в той час, коли Україна проживає етап нестабільності і потрясінь. Так сталося у 2014 році, після анексії Росією Криму та початку війни на Донбасі, так сталося і зараз, коли Україна переживає зміну влади, вертикалі посадових осіб і правоохоронців. Русинське питання раптом знову «дає про себе знати».

Окрім псевдо представника русинських інтересів Тяска, дискредитувати Україну в Женеву поїхав і активний поплічник створення «Одеської народної республіки» і колишній глава Приморської парторганізації партії «Батьківщина» Олег Музика, який на російському телебаченні не раз озвучував «свої домисли» про події в Одесі 2 травня 2014 року. Він активно продовжує транслювати брехливі і ниці плітки про те, що людей у Будинку профспілок спочатку травили газом, а потім спалювали коктейлями Молотова. В цей же час він сам ніби то перебував усередині будівлі, і звичайно бачив, як використовувалося хімічну зброю. Правда, вийшов з нього абсолютно неушкодженим…

Помічений він був і при презентації в кінці жовтня цього року документального фільму російських пропагандистів «МН17 – заклик до справедливості», де роздавав газетку «De Andere Krant» ( «Інша газета»), яка прославляє «русскій мір» і головного його розповсюджувача Путіна. При цьому попутно піарився на своїй книжці про звірства українських фашистів під час подій 2 травня.

Ці два персонажі Тяско і Музика представляють на Заході проросійську організацію Міжнародна платформа «Глобальні права мирних людей» (International platform «Global rights of peaceful people»). За даними реєстру Королівства Нідерланди, перша згадка про цю організацію датується 2015 роком і прив’язане до подій 2 травня в Одесі. Другий раз вона себе проявила напередодні нідерландського референдуму по прийняттю Угоди про Асоціацію ЄС з Україною. Саме через цю Міжнародну платформу Кремль в кінці жовтня поточного року організовував в Гаазі конференцію по дискредитації розслідування Міжнародної слідчої групи (JIT) катастрофи МН17. Не гидують її використовувати і вчасно гострих подій в Європі, наприклад, як це було у Франції у зв’язку зі страйками «Жовтих жилетів» і в Іспанії в ході протестів в Каталонії. Наступний «великий порив» активності цієї організації очікується десь ближче до 9-го березня 2020 року, коли почнеться судове слухання Гаазьким трибуналом справи МН17, повідомляє Guildhall.

 

 

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2019/11/1544037389_47155656_764709093877030_94917115089256448_n.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2019/11/1544037389_47155656_764709093877030_94917115089256448_n-162x136.jpgEditorПОЛІТИКА
Сьогодні-завтра, з 28 по 29 листопада у швейцарській Женеві під егідою ООН проходить 12-та сесія Форуму з питань національних меншин «Освіта, мова і права меншин». Вже за доброю традицією Росія засилає на захід такого типу про кремлівських псевдо активістів, які повинні «вєщать» про утиски нацменшин в Україні. Цього разу...

Comments

comments