Угорщина через своїх сателітів в українській політиці продовжує вказувати Україні на порушення прав угорської національної меншини. Як зазвичай, Будапешт приділяє особливе значення саме Закону України «Про мову», дискредитуючи його на всіх міжнародних майданчиках.Нещодавно в Будапешті на пленарному засіданні постійної конференції Máért цю тезу вкотре озвучив голова угорського товариства КМКС Ласло Брензович, продублювавши новину на сайті КМКС.

Звинувачуючи Україну у недотриманні прав угорців на Закарпатті, він, зокрема заявив: «Культурна автономія не тільки не реалізована в Закарпатті та Україні, ця держава взагалі намагається відібрати в нас всі наші права». Він також заявив, що в Україні були прийняті закони, які позбавляють усіх прав угорців, веб-сайт «Миротворець» все ще існує, а угорських лідерів на кордоні продовжують переслідувати.

Зважаючи на реальне становище угорців на Закарпатті, ці тези не є звичайними домислами, а спеціально спланованою провокацією.

Слідом за цим, на 12-тій сесії Форуму ООН з питань національних меншин «Освіта, мова та права меншин», що проходив з 28 по 29 листопада у Женеві, представник від Угорщини намагався переконати присутніх у бездіяльності української влади з вирішення «мовного питання».

Прикметним є те, що угорська промова «випадково» співпала з виступами російських пропагандистів, які ніколи не гребують використовувати такі платформи задля дискредитації України. Не менш цікавим є й те, що  звинувачуючи Київ у бездіяльності в «мовному питанні», Будапешт і сам не дуже то і вдало просувається у розв’язанні власних проблем, пов’язаних з реалізацією європейської політики в області міграції, з порушеннями прав національних меншин, з корупцією представників влади.

Водночас Угорщина шантажує Європу в газовій сфері. Міністр закордонних справ П.Сійярто «ненароком» натякнув, що якщо Європа буде протестувати проти співробітництва Угорщини та Росії в енергетичній сфері, Будапешт може переглянути свою позицію по санкціям стосовно Москви. Саме на це очікує Кремль, який з 2014 року після введення міжнародною спільнотою антиросійських санкцій, плекає надії, що Орбан в якийсь момент може їх не підтримати.

Росія уже перенесла штаб-квартиру свого «Міжнародного інвестиційного банку» в Будапешт. При цьому інсайдери CNN повідомили, що столиця Угорщини стала основним центром для російського шпіонажу в Східній Європі.

Для Будапешту навіть важливіше пожертвувати енергетичною безпекою ЄС заради свого російського партнера. Угорщина подала на розгляд Європейської комісії законодавчий проект про внесення змін до регламентів ядерної безпеки. Це потрібно для задоволення вимог 12-мільярдного проекту з будівництва двох нових енергоблоків АЕС «Пакш» російським державним підприємством «Росатомом». Чотири блоки цієї АЕС уже виробляють більше 40% споживаної Угорщиною електроенергії, що ставлять її фактично енергозалежною від Росії.

Наприкінці жовтня В.Путін та В.Орбан домовились про поставки російського газу в Угорщину та Центральну Європу в обхід України по «Турецькому потоку». Щоб відволікти увагу від газового питання, вони попутно підписали угоди про співробітництво в області транспорту, охорони здоров’я, спорту та культури.

Уряд Угорщини навіть погодився виплатити штраф Європейському Союзу в розмірі не менше 560 мільярдів форинтів (близько 1,67 мільярдів євро) за погане управління засобами з бюджету ЄС на 2014-2020-ті роки для підтримки держав-членів.

За словами Явора Бенедека, колишнього депутата Європарламенту від Угорщини, який досліджував використання урядових засобів ЄС: «штраф для Угорщини – це ціна Будапешту за корупцію олігархів, близьких до прем’єр міністра Угорщини В. Орбана».

Це не важлива проблема для керманича Угорщини. Йому головне вислужуватися перед Путіним і грати під дудку Кремля. Щоб догодити Москві, Будапешт навіть накладав вето на спільну заяву послів НАТО по Україні, які приїздили наприкінці жовтня з візитом в Україну.

Путін, у свою чергу, приймаючи рішення видати російські паспорти жителям окупованих територій Донецької та Луганської областей у квітні п.р., просто скопіював аналогічні дії Угорщини з масової видачі своїх паспортів етнічним угорцям – мешканцям Закарпатській області.

Варто зазначити, що саме мовне питання використовується Росією для виправдання її підтримки бойовиків на українському Донбасі. Однак, як зазначав екс-спеціальний представник США Курт Волкер – «національні меншини мають право говорити своєю мовою, але всі громадяни країни повинні бути здатними користуватися офіційною державною мовою».

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2019/12/orban.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2019/12/orban-162x136.jpgEditorПОЛІТИКА
Угорщина через своїх сателітів в українській політиці продовжує вказувати Україні на порушення прав угорської національної меншини. Як зазвичай, Будапешт приділяє особливе значення саме Закону України «Про мову», дискредитуючи його на всіх міжнародних майданчиках.Нещодавно в Будапешті на пленарному засіданні постійної конференції Máért цю тезу вкотре озвучив голова угорського товариства КМКС...

Comments

comments