Закарпатські гравці в петанк неодноразово привозили нагороди з престижних міжнародних турнірів. Цими вихідними в Ужгороді відбувся турнір з петанку “Fatangel CUP 2016” в пам’ять про ужгородця, журналіста Олександра Поповича, який започаткував петанк в Україні.

 

 

Як закарпатці прославляють Україну у французькій грі - фото 1

Наприкінці  1990-х журналіст Олександр Попович побачив, як грають в цю гру у французькому фільмі “Поліцейский з Сен-Тропе”. Не знаючи правил, навіть намагався знайти майстрів, які б змогли зробити кулі для гри. Ніхто не брався.

Як закарпатці прославляють Україну у французькій грі - фото 2

У 2003 році під час поїздки у Київ журналіст випадково натрапив у сувенірному магазині на набір із шести куль. У крамниці навіть не знали, для якої саме гри кулі. Для себе чоловік вирішив, що точно їх купить, а як грати – сам розбереться. Опісля, навчившись усім премудростям цієї гри, “підсадив” на неї своїх друзів та колег. Уже за два роки його товариш, відомий на Закарпатті журналіст і редактор Петро Гойс, вирішив взявся за петанком професійно.

Як закарпатці прославляють Україну у французькій грі - фото 3

Саме Гойс Петро Гойс зробив Всеукраїнську федерацію. І тривалий час він очолював Федерацію. Українці можуть їздити на чемпіонати Європи, а ужгородські турніри внесено у всесвітній календар турнірів з петанку. Тож їх розклад на офіційному сайті бачать всі країни і, відповідно, можуть приїжджати.

Як закарпатці прославляють Україну у французькій грі - фото 4

Згодом головою Федерації петанку України стала ужгородка  Олександра Шевченко. Вона – одна з кращих петанкістів України, медаліст Чемпіонату України 2013 та 2014, бронзовий медаліст Кубку націй чемпіонату Європи-2014 в Мерсіні (Туреччина). Своїм головним завданням жінка вважає збереження багаторічних надбань Федерації петанку України. Її засновник і, наразі, Почесний президент Петро Гойс доклав немало зусиль для розвитку цього виду спорту в Україні. Федерація є членом таких міжнародних організацій, як Всесвітня федерація петанку (FIPJP) та Європейська федерація петанку (CEP). Наші спортсмени неодноразово брали участь в чемпіонатах світу та Європи.

Як закарпатці прославляють Україну у французькій грі - фото 5

Загалом, на Закарпатті діють “Ужгородський петанк-клуб”, “Мукачівський петанк-клуб” та найстарший клуб ФПУ – “Перший Закарпатський петанк-клуб”, який заснував журналіст Олександр Попович. Петро Гойс є засновником щорічних міжнародних турнірів “Сакура” навесні та “Каштани” восени. Традиційно гостями турніру є близько ста спортсменів з понад десяти країн.

Як закарпатці прославляють Україну у французькій грі - фото 6

Суть петанку полягає в тому, що гравцям двох команд потрібно кинути металеву кулю якомога ближче до маленької дерев’яної кульки — кошонету. При цьому кошонет можна зачіпати, а кулю суперника збивати. Назва гри пішла від французького виразу “pied tanque” – ноги разом.

Як закарпатці прославляють Україну у французькій грі - фото 7

Гра починається з того, що навколо ніг малюється круг, з якого не можна виходити аж до зупинки кинутої кулі. Обидві ноги слід тримати разом, доторкаючись п’ятками до землі.

Як закарпатці прославляють Україну у французькій грі - фото 8

Усе, що треба для гри – зібрати команду (а вона може складатися з одного, двох (дуплети) чи трьох (триплети) людей), придбати кулі і ознайомитись з правилами.

Як закарпатці прославляють Україну у французькій грі - фото 9

До речі, президент Міжнародної федерації петанку Клод Аземане, який свого часу приїздив в Ужгород на турнір “Сакура” зазначає, що не принципово починати грати з раннього віку, аби стати добрим гравцем, бо це ж не гімнастика й не атлетика. Можна почати грати у 20 чи 30 років й стати хорошим петанкістом. Але суттєво – грати регулярно, поза межами свого звичного поля й проти потужних команд.

Як закарпатці прославляють Україну у французькій грі - фото 10

За матеріалами zaholovok.com.ua, Varosh, Мukachevo.net.

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2016/04/петанк3-1024x682.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2016/04/петанк3-1024x682-150x150.jpgоглядачСОЦІОСПОРТ
Закарпатські гравці в петанк неодноразово привозили нагороди з престижних міжнародних турнірів. Цими вихідними в Ужгороді відбувся турнір з петанку 'Fatangel CUP 2016' в пам'ять про ужгородця, журналіста Олександра Поповича, який започаткував петанк в Україні.     Наприкінці  1990-х журналіст Олександр Попович побачив, як грають в цю гру у французькому фільмі 'Поліцейский з Сен-Тропе'. Не...

Comments

comments