Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 № 319 “Про внесення змін до деяких постанов КМУ” передбачено, що особам, які мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу, при призначенні субсидії враховуються вартість плати за послуги без урахування пільг. У разі призначення таким особам житлової субсидії пільги не нараховуються.
У зв’язку з цим з травня 2016 року буде здійснено перерахунок діючих субсидій, які розраховувалися з урахуванням пільг без звернення громадян.
Постановою доповнено перелік послуг, на оплату яких призначається субсидія послугою з управління будинком. Оскільки вартість послуг з управління будинком визначається за домовленістю сторін, призначення субсидії на оплату витрат на управління будинком буде можливим після затвердження Мінрегіоном нормативно-правових документів щодо їх граничного розміру для надання субсидій.
Стосовно періоду врахування доходу для призначення субсидії, виключено норму щодо можливості призначати субсидії на підставі доходів за три місяці, що передують місяцю звернення, а також щодо врахування розміру пенсії за останній місяць перед зверненням. Відтепер субсидія розраховується на підставі доходу осіб за попередній календарний рік, а субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, яка призначається у першому кварталі, – на підставі доходу за перші три квартали попереднього календарного року.
Збільшено розміри, які враховуються до сукупного доходу для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку, до:
двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, – для платників єдиного податку першої групи;
трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, – для платників єдиного податку другої групи;
чотирьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, – для платників єдиного податку третьої групи.
Для працездатних осіб, які не працюють ( крім учнів і студентів, які проживають з батьками чи іншими членами родини, військовослужбовців строкової служби ) і середньомісячний дохід яких менший прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, до сукупного доходу за кожний місяць тепер враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. В окремих випадках для таких осіб, які проживають у сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, за рішенням комісії може враховуватися дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
Для студентів, які мають батьків, зареєстровані в житловому приміщенні (будинку) самі та навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах і не одержують стипендію, та осіб, які перебувають на обліку в територіальних органах державної служби зайнятості як безробітні і не одержують допомогу по безробіттю, середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на такий період, у розрахунок субсидії за кожний місяць зазначеного періоду включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді.
Для осіб, які отримують допомогу по догляду за інвалідом 1 групи або особою, яка досягла 80-річного віку, до сукупного доходу таких працездатних осіб враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, або в окремих випадках для таких осіб, які проживають у сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, за рішенням комісії може враховуватися дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, і розраховується:
на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня;
на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.
За наявності договору найму (оренди) субсидія призначається з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, та до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору найму (оренди).
Передбачено можливість подання заяви і декларації для призначення субсидії в електронному вигляді. Отримані таким чином заяви та декларації, у яких відсутній підпис громадянина, опрацьовуються лише після їх особистого підпису протягом місяця. Якщо заявник не підписав заяву і декларацію в зазначений строк, мають бути подані нові заява і декларація.
Щодо повернення залишків невикористаних сум субсидій постановою предбачено поверення до державного бюджету після закінчення опалювального сезону виробниками послуг сум невикористаних субсидій на оплату опалення. При цьому не повертається частина невикористаної суми субсидії в еквіваленті вартості 100 куб. метрів природного газу або в еквіваленті 150 квт/год електричної енергії ( у разі використання даних джерел енергії для індивідуального опалення), яка зараховується виробником послуги як оплата послуги у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.
Постановою також передбачено можливість припинення субсидії, якщо під час обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення субсидії, які вплинули на право призначення субсидії або визначення її розміру.

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2016/05/subsyidyiya567-620x330.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2016/05/subsyidyiya567-620x330-150x150.jpgоглядачСОЦІО
Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 № 319 “Про внесення змін до деяких постанов КМУ” передбачено, що особам, які мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу, при призначенні субсидії враховуються вартість плати за послуги без урахування пільг. У разі призначення таким особам...

Comments

comments