petr_44У селі Петровце (окрес Собранце Кошицького краю Словаччини) у вівторок, 5 липня пройшов Міжнародний жіночий волейбольний турнір на Кубок старост, у якому взяли участь закарпатські жжурналістки та учасники ансамблю «Арніка» з Ужгородщини.

Трохи історії

Старости словацьких сіл прикордонного з Закарпаттям району Собранце (район словацькою – окрес. Авт.) розуміють, що спільно вони можуть зробити для своїх населених пунктів набагато більше, ніж поодинці. З цією метою керівники 12 місцевих сіл вирішили утворити Асоціацію, яку ось уже багато років очолює староста с. Петровце Павол Томчо. Діючи в загальних інтересах, Асоціація успішно вирішує цілий ряд питань не тільки соціально-економічного плану, а й культурного, спортивного і т.д.

Ця тема цілком заслуговує окремої грунтовної розповіді, тут же ми згадаємо тільки один аспект. 14 років тому був заснований жіночий волейбольний турнір на Кубок старост. Змагання традиційно проводяться на День святих Кирила і Мефодія. І якщо в більшості слов’янських країн це свято відзначають 24 травня, то в Словаччині і Чехії – 5 липня. Більш того, Кирило і Мефодій вважаються святими покровителями Словаччини і Чехії, їх тут дуже шанують, а день 5 липня в обох країнах є державним святом.

У 2011 році волейбольний турнір на Кубок старост став міжнародним – з ініціативи Європейського медіа-центру (м. Ужгород Закарпатської області України) в змаганнях взяла участь і команда журналісток нашого краю. В цьому році до учасниць додалася і команда одного з сіл Польщі. За словами Павола Томчо, в майбутньому вони будуть раді бачити на турнірі й сільські волейбольні команди з Угорщини та Румунії.

Турнір

Перед початком змагання його учасники і глядачі хвилиною мовчання пом’янули відомого закарпатського журналіста Миколу Кошуту – керівника Європейського медіа-центру, який був ініціатором участі в турнірі української команди і помер буквально два з половиною тижні тому. Власне, пам’яті Миколи Кошути і був присвячений турнір цього року.

Участь брали шість команд: словацьких сіл Петровце, Крчава, Коромля, Прекопа, а також із Закарпаття та Польщі. Але не тільки волейбольними пристрастями був наповнений цей день Разом з командою із Закарпаття приїхав і вокальний ансамбль «Арніка» Ужгородського районного Будинку культури (керівник і ансамблю, і Будинку культури – Леся Дубенко), а з командою з Польщі – цілий вокально-інструментально-хореографічний колектив.

Втім, спорт і мистецтво були нероздільні. По-перше, частина вокалісток обох країн були задіяні і в якості волейболісток. А по-друге, пісні й мелодії звучали і до початку змагань, і під час, і ще довго – після …

Що стосується власне спортивних результатів, то вони такі. Турнір проходив за системою «кожен з кожним», і першою була команда села Крчава, яка обіграла всіх своїх суперників. На другому місці – Прекопа, на третьому – Коромля, на четвертому – Петровце, п’ятими були волейболістки Закарпаття, шостими – дебютантки змагань з Польщі.

Джерело

petr_05 petr_07 petr_17 petr_22 petr_25 petr_26 petr_031 petr_32 petr_36 petr_44 petr_49 petr_60 petr_65 VIL-011

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2016/07/petr_36-700x482.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2016/07/petr_36-200x200.jpgEditorКУЛЬТУРА
У селі Петровце (окрес Собранце Кошицького краю Словаччини) у вівторок, 5 липня пройшов Міжнародний жіночий волейбольний турнір на Кубок старост, у якому взяли участь закарпатські жжурналістки та учасники ансамблю «Арніка» з Ужгородщини. Трохи історії Старости словацьких сіл прикордонного з Закарпаттям району Собранце (район словацькою – окрес. Авт.) розуміють, що спільно вони...

Comments

comments