Головний тренер Говерли Після поєдинку з київським «Динамо» головний тренер ужгородської «Говерли» охоче поспілкувався на теми від кадрових питань і, закінчуючи, політичною ситуацією в країні, яка, очевидно, відбилася на становищі президента команди. Втім, судячи з настрою Грозного, певна фінансова нестабільність його не особливо турбує. Принаймні, тренер Говерли був дуже люб’язний і виглядав цілком задоволеним життям.

 

– В’ячеславе Вікторовичу, мені виразно здалося, що Говерла сьогодні могла забити більше, якби на вістрі діяв більш швидкий форвард: і Нікулае, і Шацьких вже не можуть тікати…

 

– Так, ви праві. Сьогодні ми не могли використовувати декількох гравців: Ле Таллек знаходиться у Франції, лікується; Разван Кочіш і Максим Фещук з такої ж причини – в Ужгороді. Також проходить реабілітацію Віталій Буяльський. Ці чотири гравці були у нас визначальними. Ще й Володя Лисенко пішов – в Севастополь. Даємо шанс молодим: тому ж Кадимяну. Але швидкого форварда, повторюся, дуже не вистачало.

 

– Чого або кого ще не вистачало?

 

– Реалізації – вона нас підводила і сьогодні, і в чемпіонаті. Тут і брак майстерності, і суперник. Динамо – це такий подразник, який надихає і пригнічує одночасно. Багато молоді дивляться на гравців Динамо немов на богів. Ось так і виникають м’ячі зразок першого, отриманого з нічого. Але результат – це не так важливо, тому що зараз головне зігратися, притертися.

 

– З основним складом визначеність є? Логічно допустити, що вийшли в першу годину гри і є умовна основа.

 

– Я ніколи не ділю. Кажу гравцям: беріть, доводьте. У мене грають всі: як молоді – он Буяльський зіграв майже всі матчі, так і ветерани, адже не можуть грати або ті, або ті. Плюс багато залежить від суперника: проти одних виходимо, наприклад, з двома опорниками, проти інших – граємо інакше. Пам’ятаєте, як Моуріньо проти Барселони випустив трьох опорників і переграв суперника? Красень, сильний тренер! Звичайно, нам багато чого не вистачає. В захисті, наприклад, щоб стримувати таких форвардів, як Мбокані, Ідейє, Гусєв – їх стартова швидкість вище, ніж у наших оборонців. Доводиться шукати ходи: грати з зазором, використовувати подвійну страховку. На тлі таких суперників багато видно: будемо весь тиждень аналізувати цю гру, розбирати.

 

– Якщо говорити не про проблеми, а про тих, хто вас приємно здивував: кого можете виділити?

 

– Мбокані (посміхається).

 

– А з вашої команди?

 

– Воротар Шевченко сподобався в третьому і четвертому таймах. Кадимян мав багато моментів, але і забивати треба. Є три моменти – має бути три голи. Тоді будеш не в Говерлі грати, а в Динамо, Шахтар, Дніпро або Барселоні. Правильно Олег Володимирович каже: “Якщо б вони могли – грали б в Барселоні”. Повністю з ним згоден. У швидкості та індивідуально ми, звичайно, програвали, не вистачало щільності. Втім, для себе я бачу, як підсилювати гру. Я сподіваюся, ще візьмемо вільного агента: центрального захисника, бажано швидкого. Впевнений, ми його знайдемо.

 

– Кого зараз переглядаєте?

 

– Завтра, можливо, приїде один захисник, але прізвища називати поки що не хочу.

 

– Бачив, що Хомин сьогодні грав. Яка з ним ситуація?

 

– Так, він у нас перебуває, плануємо укласти контракт. Я з ним добре знайомий з Арсеналу, невипадково група гравців з цього клубу до нас приєдналася.

 

– Як справи у Хармоні Иканде? Він прибув в Ужгород?

 

– Так, прибув. Цього гравця я не бачив на зборах жодного дня. Я сказав: “Якщо футболіст не хоче тренуватися, то навіщо тоді він мені потрібен в першій команді?”. Нехай клуб розбирається…

 

– Чим він пояснив свою відсутність?

 

– Чоловік каже, що у нього віза не відкривалася, то грошей не платили. Якщо хоче працювати – можливість знайдеться, якщо не хоче – причина теж буде. Він класний футболіст, питань немає – він вміє робити все. Але самі бачите – він за маленький проміжок часу змінив багато клубів. Напевно, не все в порядку. Моя думка: якщо він розбереться з самим собою, то стане дуже класним гравцем.

 

– І все ж: що з ним робити будете?

 

– Зараз – виховний момент. У дублі буде працювати. Якщо проявить себе – двері завжди відкриті.

 

– Найактуальніше питання зараз: як вам бачиться ситуація з календарем і яким ви хотіли б його бачити?

 

– Я вже говорив, що не хотів матчів у березні взагалі. Я хотів перенести березневі гри на червень, попередньо звернувшись до ФІФА, щоб вони дозволили нам таке з-за форс-мажору. Так, наші гранди втратили б кількох гравців, але вони були б, в цілому, в рівному положення: без хорватів в Динамо, Шахтар, Дніпро. Тим більше, що всі чотири гранди мають по два склади. Так виходить, що квітень буде дуже напруженим: у нас немає двох складів, нам би на один знайти, але нічого – будемо підключати молодь. І все ж, я вважаю, що в такій ситуації, коли йде агресія, коли хочуть розділити країну на дві частини, – не до футболу має бути.

 

– Наскільки серйозна фінансова нестабільність в Говерлі, і яким чином вона впливає на команду?

 

– В країні зараз така ситуація. Затримки є у всіх професіях: і медикам, і педагогам, і вам, журналістам, думаю, теж платять не завжди в строк. Такі реалії. Було б спокійно і нормально – ніхто б про це не говорив. Взагалі, нічого страшного. Я вірю родини Шуфричів, Нестор Іванович – людина дуже серйозна, я з ним буквально сьогодні спілкувався. Впевнений, що всі питання будуть закриті.

Глеб Корнієнко

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2014/03/imageresize.php_.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2014/03/imageresize.php_-150x150.jpgEditorСПОРТ
Головний тренер Говерли Після поєдинку з київським «Динамо» головний тренер ужгородської «Говерли» охоче поспілкувався на теми від кадрових питань і, закінчуючи, політичною ситуацією в країні, яка, очевидно, відбилася на становищі президента команди. Втім, судячи з настрою Грозного, певна фінансова нестабільність його не особливо турбує. Принаймні, тренер Говерли був дуже...

Comments

comments