Інтернет-ресурси проросійського медіахолдингу «Inter Media Group» розпочали активнее поширення чергової фейк-новини про бажання угорської спільноти Закарпаття підписати з українським Кабміном «спеціального договору щодо територіальної автономії».

За інформацією сайту «Подробности» (стаття «Венгерская община в Украине Предложила заключить договор с Кабмином» http://podrobnosti.ua/2135988-vengry-v-ukraine-predlozhili-zakljuchit-dogovor-s-kabminom.html) на Закарпатті пройшов ряд резонансних форумів, наслідком яких стало прийняття рішення щодо необхідності надання автономії угорській нацменшині області.Однак, це ніщо інше як черговий фейк, створений російською агітмашиною.

Дійсно, 25 вересня п.р. в м. Ужгороді, за ініціативи партії «Соціалісти» а саме її керівника Л. Кожари (на фото) (Міністр закордонних справ часів В.Януковича – ред.).  На цьому заході під назвою «Національні меншини України на шляху до миру та злагоди» вдалося побувати і кореспонденту «Грози». Так от, серед усіх представників, було кілька чоловік з ромської меншини, по одному з русинської та російської і кілька слухачів, які до кінця форуму його залишили. Серед них – русинський активіст М. Бабидорич, один із керівників товариства російської культури «Русь» В. Салтиков (на фото за трибуною). Всього близько 15 осіб, з яких максимум 4-ро представляли нацменшини. Організатори завбачливо для картинки попросили 8 чоловік розсередитися, аби був ефект масовості. На сайті ж «Подробностей» у вказаній статті автор пише про масовий захід за участю ключових осіб угорської спільноти регіону.

Перший фейк – лідери національно-культурних товариств краю взагалі не приймали участі у цьому заході.

Інший фейк це нібито коментар голови «Союзу угорських письменників Закарпаття» Елемира Кевсегі,  який нібито приймав участь у заході, -“Мне кажется это смешным. Почему дали автономию тогда, когда нашей власти там уже нет, а не дали 25 лет назад? А чем крымские татары лучше румын, гагаузов, болгар, венгров? Почему не дать всем автохонам, которые проживают компактно и автономию? Вот это был бы шаг вперёд, а это – шаг назад. Это популизм”. Е.Кевсегі взагалі дізнається про те що він був присутнім на цьому форумі із нашої статті.

Слід також зазначити, що на форумі не приймалися  жодної з вказаних у статті («…..приняли решение добиваться создания территориальной автономии через подписание специального договора с Кабмином») резолюцій, окрім як, в резолюційній частині було підкреслено рівність громадян України всіх національностей і необхідність забезпечення прав національних спільнот відповідно до загальновизнаних національними міжнародними нормами і стандартами. Також, вони закликали суспільство до злагоди та мирного будівництва європейської моделі держави в Україні.

Варто також згадати, що ще до проведення анонсованого заходу губернатор Закарпаття Г.Москаль на власному офіційному сайті заявив, що форум проходитиме в Інтересах Російської Федерації та носитиме яскраво виражений провокаційний характер. Така заява очільника області потягла за собою лавину публікацій на шпальтах провідних регіональних ЗМІ, про те що населенню варто ігнорувати як сам факт проведення проросійського форуму, так і будь-які його результати.

Сподіваємося, що керівники угорських об’єднань краю відреагують на відверто провокаційну статтю, зроблену від імені угорської спільноти. Тож маємо надію, що ТУКЗ не надаватиме пропагандистам свою «мовчазну згоду», а зробить відповідну заяву, в якій розвіє черговий російський фейк. Сподіваємося, що і головний редактор «Карпаті ігаз со» теж спростує нісенітницю від «Подробностей». А може угорці підіграватимуть російській агітмашині?

%d1%84%d0%be%d1%82%d0%be-0152 %d1%84%d0%be%d1%82%d0%be-0151

EditorПОЛІТИКА
Інтернет-ресурси проросійського медіахолдингу «Inter Media Group» розпочали активнее поширення чергової фейк-новини про бажання угорської спільноти Закарпаття підписати з українським Кабміном «спеціального договору щодо територіальної автономії». За інформацією сайту «Подробности» (стаття «Венгерская община в Украине Предложила заключить договор с Кабмином» http://podrobnosti.ua/2135988-vengry-v-ukraine-predlozhili-zakljuchit-dogovor-s-kabminom.html) на Закарпатті пройшов ряд резонансних форумів, наслідком яких стало прийняття рішення щодо необхідності...

Comments

comments