Ужгородська футбольна дружина “Говерла” першим суперником у 2014-му році зустрічала сусідні львівські “Карпати”. Мабуть, символічно: західноукраїнське дербі, родзинки якому, крім всього іншого, додавала ще й персона головного тренера львів’ян.

 

Олександр Севидов ще минулого сезону очолював “Говерлу”, а зараз завітав до Ужгорода в якості наставника принципового суперника. Матчі проти “Карпат” в Закарпатті завжди викликали підвищений інтерес і загострені почуття у вболівальників. Зараз, втім, в умовах цілковитої єдності футбольних фанатів, ворожнечі не могло бути. Могла бути тільки палка підтримка… Погода як для футболістів, так і для вболівальників видалась ідеальною. В Ужгороді вже повноправно володарює весна зі свіжою, нежаркою і не вологою погодою. На гру зібралось чимало вболівальників. Але в першу чергу хочеться відзначити львів’ян, які вщент заповнили гостьовий сектор ще перед початком гри і вболівали дуже організовано, колоритно.

Жодної заміни в стартовому складі “Карпат” Олександр Севидов не провів в порівняні із програшним матчем проти “Волині”. Олександр Ілющенков керував лінією захисту, яку сформували (справа наліво) Павло Пашаєв, Грегор Балажіц, Ігор Пластун та Ярослав Мартинюк. Сергій Зеньов і Младен Бартуловіч відігравали ролі вінгерів (правого і лівого відповідно), Олександр Гладкий діяв на вістрі атаки, а тріо в центрі поля сформували Муртаз Даушвілі, Олег Голодюк та Валерій Федорчук.

А от в “Говерли” зміни в порівняні зі стартовою обоймою, що вийшла у Харкові, були. Зокрема, на лівому фланзі захисту вийшов не Уоллас, а інший новачок – Андрій Хомин. В центрі поля поруч із В’ячеславом Шарпаром розмістився Сотіріос Балафас, а трохи вище діяв румун Разван Кочіш. В іншому – прогнозовано; Маруіс Нікулає на вістрі атаки з допомогою на флангах від Дмитра Трухіна та Максима Фещука. Віталій Лисицький, Серж Акакпо і Сергій Люлька доповнили лінії захисту; Олександр Надь – голкіпер.

Перші хвилини матчу наштовхнули на думку, що господарям буде непереливки. На старті гри “Карпати” проявили себе більш краще завдяки високому пресингу, ширині атак і імпровізації. Ніби підсумував стартовий запал гостей дальній удар Павла Пашаєва, який, втім, виявився неточним.

Після того львів’яни ініціативу віддали, причиною чого була, як здалось, більш продуктивна робота в центрі поля тріо “Говерли” (Балафас, Шарпар, Кочіш) в порівнянні із центрхавами “Карпат”. Голодюк з партнерами часто губились, опинялись на газоні, сперечались з арбітром – і то, що зрозуміло, не допомагало команді Севидова. Втім, попри міцні позиції в центрі поля, ужгородцям бракувало винахідливості: в атаку “Говерла” перші хвилин 15-20 виходила виключно з допомоги довгих передач. Іноді Трухіну, Фещуку чи Нікулає вдавалось нав’язати боротьбу суперникам, увірватись в вільну зону, але частіше все закінчувалось втратою динаміки.

Натомість гості, остаточно вже перейшовши на контратаки, відповідали дуже гостро. Олександр Гладкий був на голодному пайку, а от флангові Бартуловіч з Зеньовим багато працювали і не давали ужгородським захисникам розслаблятись. Чудовий шанс був у Зеньова в районі 20-ої хвилини, коли після передачі з флангу естонець виграв повітря, але пробив неточно.

Приблизно із середини тайму господарі внесли в свою гру корективи – опустили м’яча на землю і подовгу його розігрували. Цікаво, що така манера не дуже подобалась віце-президенту клуба Олександру Шуфричу, який, коментуючи один з епізодів, сказав щось на подобі “чого ж ви так дріботите, ви ж не “Барселона”. Емоції… Закарпатці робили багато що правильно, винагородою за що став гол на 21-ій хвилині. Зі стандарту Фещук подав з лівого флангу, львів’яни не розібрались, а Кочіш, піймавши м’яча на середній висоті, головою увігнав шкіряного в кут воріт Ілющенкова.

“Карпати” вже мусили далі щось міняти, вигадувати, бо гру вони, можна сказати, провалювали. Після пропущеного голу гості стали більше контролювати м’яча, але “Говерла” добре захищалась, вкрай рідко підпускаючи суперників до володінь Надя. Удар Зеньова заблокували, Бартуловічу не дали акцентовано подати, відтіснивши його в край до лицевої лінії… В свою чергу в атаці ужгородці ледь ще раз не знайшли щастя: коли вже, здавалось, м’яч після прострілу Люльки відійде до “левів”, Кочіш виник нізвідкіля, виборов шкіряного і потужно пробив – неточно. Варто також відзначити старання Трухіна і Нікулає. Перший часто зі свого флангу зміщувався до центру, звужуючи таким чином атаки “Говерли”, а другий не соромився опускатись вглиб в пошуках м’яча. У “Говерли” була територія, хоча, як здалось, якби закарпатці діяли ще більш компактно – перевага була б соліднішою.

Попри те, що другий тайм почався з моменту біля воріт Ілющенкова (Нікулає пробивав), перші хвилин 25 “Говерла” тільки захищалась. При цьому, захищалась натужно в тому плані, що не було порядку; господарі дуже тиснулись до власних воріт і скупчувались в центрі. Але так само, як ужгородці захищались, так само львів’яни і атакували – тобто, хаотично. Що вже казати, якщо чи не найгостріший момент у володіннях Надя виник не після осмисленої атаки, а після вигадки Бартуловіча; Младен з кутового спробував прямо закрутити м’яча у ворота.

На 70-ій хвилині шанс впустив Зеньов, який міг стати героєм “Карпат”, якби був більш ефективним. А після того ужгородцям – вже з новими гравцями на полі (Вечурко вийшов замість Кочіша, який після перерви розчинився на полі, і Герасим’юк – замість Трухіна) – вдалось, нарешті, гру заспокоїти. Вже і Вечурко з Фещуком використали нагоди для ударів, і кілька кутових подали господарі – одним словом, прийшли до тями. В цілому ж, якщо підсумовувати (бо на заключних хвилинах матчу нічого цікавого не відбулось, окрім однієї атаки гостей, в ході якої Льопа влучив в стійку), “Говерла” діяла класно в першому таймі, а от в другому могла і поплатитись за бажання зіграти по рахунку. Але на перемогу, в цілому, ужгородці повністю заслужили. Реванш за поразку від “левів” в першому колі вийшов гідним.

А “Карпати”, якщо не брати до уваги той відрізок на старті другого тайму, не грали так добре, як добре вболівали їхні фани. Люди з гостьового сектору добре підтримували своїх улюбленців, а в кінці, затягнувши гімн України, здійняли на ноги весь стадіон. Але “Карпати” сьогодні виявились не гідними “завжди вірних”.

Джерело

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2014/03/20608b.jpeghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2014/03/20608b.jpegEditorСПОРТ
Ужгородська футбольна дружина 'Говерла' першим суперником у 2014-му році зустрічала сусідні львівські 'Карпати'. Мабуть, символічно: західноукраїнське дербі, родзинки якому, крім всього іншого, додавала ще й персона головного тренера львів’ян.   Олександр Севидов ще минулого сезону очолював 'Говерлу', а зараз завітав до Ужгорода в якості наставника принципового суперника. Матчі проти 'Карпат' в...

Comments

comments