17 грудня 2016 року в м. Ужгороді в приміщенні обласного театру ляльок відбулося традиційне, 19-е обласне свято  під назвою „Словацький бетлегем”, яке,  як і всі попередні, було організоване   культурно-освітньою організацією „Матіца Словенска” на Україні (голова – Й.Й. Гайніш). В рамках цього свята традиційно проводиться конкурс за трьома номінаціями: „Кращий словацький бетлегем”,  „Кращий колектив словацьких колядників” і „Кращий колектив, що здійснює постановку театралізованої різдвяної сценки на словацькій мові”. В  цьому  році  у святі взяло участь 10 колективів з різних місцевостей Закарпаття, де компактно проживають словаки (загальна кількість – більше 120 учасників).

Перед початком свята всіх присутніх тепло привітали:  Генеральний консул Словацької Республіки в м. Ужгороді Янка Бур’янова,  начальник відділу національностей і релігій Закарпатської ОДА Анатолій Салай, голова Дому Матіци Словенскої в м.Міхаловце (Словаччина) Марія Кушнірова, голова культурно-освітньої організації „Матіца Словенска” на Україні  Йосип Гайніш.

На запрошення „Матіци Словенскої” в конкурсній програмі взяли участь: в номінації „Кращий колектив колядників” – народний вокально-хореографічний ансамбль „Словенка” Середнянської дитячої школи мистецтв  і  колядницька група римо-католицького костьолу с.Анталовці Ужгородського району; в номінації „Кращий словацький бетлегем” – бетлегеми (старший і молодший) з сільського клубу с.Анталовці, бетлегем з Середнянської ЗОШ І-ІІІ ст. і бетлегем з с.Довге Іршавського району ; в номінації „Кращий колектив, що здійснює постановку театралізованої різдвяної сценки на словацькій мові” – колектив ЗОШ № 4 м. Ужгорода,  колектив НВК № 6 м. Мукачева, колектив Сторожницької ЗОШ І-ІІІ ст. Ужгородського району  і  колектив  „Домінік” римо-католицького костьолу с.Кольчино (Фрідєшово) Мукачівського району.

За підсумками конкурсу, у номінації „Кращий словацький бетлегем” перше місце було присуджено  бетлегему (старшому) з с.Анталовці і бетлегему з с.Довге;  друге місце  –  бетлегему (молодшому) з с.Анталовці і бетлегему Середнянської ЗОШ І-ІІІ ст. У номінації „Кращий колектив колядників” перше місце було присуджено ансамблю „Словенка”,  друге –  колядницькій  групі римо-католицького костьолу с.Анталовці . У номінації „Кращий колектив, що здійснює постановку театралізованої різдвяної сценки на словацькій мові”  перемогу  святкували   колектив   Сторожницької  ЗОШ

І-ІІІ ст. і колектив ЗОШ № 4 м.Ужгорода; друге місце розділили колектив НВК № 6 м. Мукачева і колектив  „Домінік” римо-католицького костьолу с.Кольчино (Фрідєшово). Також були відзначені солісти колективів: Анастасія Окс з Кольчина (Фрідєшова),  Даніелла Сливка з Сторожниці  і Ярослава Вейгеші з Середнього.

У програмі свята також брали участь гості – колядницький колектив „Поруб’ян” з села Руска Поруба  (Словаччина).

З успішним виступом усіх переможців привітали голова культурно-освітньої організації „Матіца Словенска” на Україні  Й.Й.Гайніш і ведучий конкурсної програми Янко Поханіч.

Учасники свята були нагороджені почесними грамотами та пам’ятними сувенірами. На закінчення всі присутні виконали словацькою мовою колядку „Тиха ніч” Ф.Грубера.

                 О.М.Ленарт, директор Середнянської ДШМ                                                                                                                                   

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2016/12/DSC02070-1024x482.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2016/12/DSC02070-162x136.jpgEditorКУЛЬТУРА

  17 грудня 2016 року в м. Ужгороді в приміщенні обласного театру ляльок відбулося традиційне, 19-е обласне свято  під назвою „Словацький бетлегем”, яке,  як і всі попередні, було організоване   культурно-освітньою організацією „Матіца Словенска” на Україні (голова – Й.Й. Гайніш). В рамках цього свята традиційно проводиться конкурс за трьома номінаціями:...

Comments

comments