Останнім часом в Україні, як гриби після дощу, почали з’являтися різні організації, діяльність яких нібито присвячена «захисту прав національних меншин». Серед них – «Центр прав меншин», головою якої є колишня помічниця одіозного адепта «русского мира» Вадима Колесніченка – Яна Салміна, а також «Рада національностей» (його голова, радник голови партії з міжнаціональних і міжконфесійних питань Ігор Піляєв, значиться також на кафедрі міжнародних відносин і міжнародної інформації ПАТ «Вищий навчальний заклад «Міжрегіональна Академія управління персоналом») при партії «Соціалісти» (голова партії – колишній міністр закордонних справ при кабміні Азарова – Леонід Кожара).

Аналізуючи ЗМІ, журналісти Інформнапалм натрапили на дуже цікаві речі. Виявилося, що ці «організації» тісно взаємодіють між собою, проводять спільні заходи, після яких в ЗМІ з’являються яскраві заголовки про «утиски інакомислення» в Україні, і «прагненні національних меншин до отримання автономії».

 Окремі заходи даних організацій, зважаючи на присутність на них одіозних діячів «русского мира», зіткнулися з протидією з боку українських патріотичних сил.

Поштовхом для написання цієї статті послужили поштові дампи, опубліковані хакерами MadUkrop$_Crew на ресурсі cyberguerrilla.org. У повідомленні було зазначено, що хакерам вдалося отримати доступи до пошти Яни Салміної (prav.cmr@gmail.com), а також Ігоря Піляєва (igor.piliaiev@gmail.com). Побіжний аналіз поштового листування не викликав у нас інтересу. Однак, більш детальне прочитання вивело нас на лист Салміної, адресований фонду «Російськомовна Україна», співголовою якого є колишній нардеп Вадим Колесніченко. У листі йшлося про проблеми фонду по зняттю 500 тисяч рублів з власних рахунків в українському «Юникредітбанку». Саме воно змінило наше ставлення до даного дампу і зумовило необхідність продовжити аналіз. Можемо припустити, що Кремль, в особі фонду підтримки і захисту прав співвітчизників, що проживають за кордоном, виділив ці гроші для організації масових заходів по «захисту національних меншин». Досить згадати проекти Суркова по м’якій федералізації України: «Порто-Франко», «Громадська рада Слобожанщини» і «Народна Рада Бессарабії». Сценарії «заходів» написані під кальку. Всі ті ж з’їзди, круглі столи, конференції, замовні публікації і Медіапідтримка від проросійських ЗМІ.

Надалі ми бачимо, що Яна Салміна дійсно дуже сильно переживає за гроші «російськомовної України», і навіть підготувала скаргу на ім’я Національного банку України. Дуже сподіваємося, що ці кошти все-таки залишилися заблокованими. Втім, подальша доля цих грошей повинна бути визначена компетентними правоохоронними органами України.

Крім турбот з повернення грошей «російськомовної України», Яна Салміна займається для зазначеного фонду підбором авторів замовних статей про порушення прав національних меншин в Україні. Так, за 2500 грн пропонується написати «опус», при цьому він повинен відповідати конкретним критеріям, наприклад «негативна риторика влади щодо національних меншин», «побутова дискримінація», «прояви нетерпимості з боку українських ЗМІ», «популістські заклики до розпалювання ворожнечі і ненависті з боку радикально налаштованих груп» (такі «схеми» нам знайомі з публікацій волонтерів InformNapalm [1] [2] [3]).

У листуванні з якимсь tothmihaly@meta.ua (адреса належить Михайлу Товт, угорцю за національністю, який представляється як «почесний президент Демократичного суспільства угорців України») є зразок такого договору, підписаного з Черничко Степаном, теж угорцем, викладачем в Закарпатському угорському інституті ім. Ф. Ракоці.

Також, не можна не помітити прагнення «Центру прав меншин» вплинути на хід розгляду Конституційним судом України знаменитого закону «Ківалова-Колесніченка» «Про засади державної мовної політики», шляхом залучення на його засідання «громадських активістів» і «своїх» народних депутатів Василя Брензовича та Антона Кіссе, які також є представниками так званих «національних меншин». Детальна інструкція, як то кажуть, додається.

У цьому листі вдруге звертає на себе увагу той факт, що Салміна веде переписку з Михайлом Товтом. З цим прізвищем пов’язані новинні публікації в класичному стилі російської пропаганди, наприклад «Угорська громада України зажадала від Порошенка територіальної автономії», або «Представники угорської громади Закарпаття прийняли рішення домагатися створення територіальної автономії через підписання спеціального договору з Кабміном».

В ході подальшого аналізу листування виявилося що Михайло Товт підтримує тісні контакти як з Яною Салміною, так і з Ігорем Піляєвим, і є не просто запрошеним гостем, а фактично співорганізатором більшості заходів як «Центру прав меншин», так і «Соціалістів», і, цілком можливо, має свій «шматочок пирога» від російських кураторів.

В одному з листів йде мова про запланований захід в Ужгороді: про так званий «круглий стіл національних меншин», на якому, серед іншого обговорювалось питання «Який шлях привиде до миру в Україні: національні автономії, національна квота в парламенті, вдосконалення місцевого самоврядування?», після якого на інформаційних ресурсах и з’явились новини про «прагнення угорців до автономії». Михайло Товт в даному випадку пропонує допомогу з гостями.

В свою чергу Салміна пише Товту: «Посоветуйте мне, пожалуйста, в каком порядке давать слово участникам, чтобы не было обиженных + и главное, кому фактически дать первому слово после моего приветствия, чтобы завернуть правильно разговор! (отметьте может цифрой). Спасибо, Яна». Мова йде про круглий стіл, який «Центр прав меншин» організував в Києві 14-го листопада 2016 року.

А ось і список поданий Салміною –

Після того, як круглий стіл відбувся, Салміна пише: «Михаил Михайлович, сегодня Аркадий Ильич сказал, что Вы ему сообщили, что приезжает мониторинговая миссия на неделю в Киев. У Вас есть контакты этой мониторинговой миссии? Надо с ними встречаться, надо сообщить ситуацию по Центру, что были попытки срыва + видео круглого стола изьяла служба? надо нам себе безопасность». Передбачаємо, що нашим доблесним захистникам хтось наступив на хвіст. Відео про яке йде мова можна подивитись  тут.

В той час, «партнери» всіляко намагались розігнати інформацію про проведення заходу по своїх каналах.

Жваве обговорення викликав також зрив конференції на тему «Захист прав національних меншин» в Дніпрі 23-го листопада 2016 року проукраїнськими активістами, про що Піляєв доповідає голові партії Леоніду Кожарі.

Ось такі вони, захисники прав національних меншин. Висновки робити звичайно ж Вам. А задуматися є про що. До прикладу, на які потреби Кремль виділяє кошти фонду «Русскоязычная Украина», співголовою якого є колишній регіонал Вадим Колесниченко, а нині член російської політичної партії «Родіна»? Хто, за чий рахунок, а головне, навіщо фінансує заходи, метою яких є створення інформаційних приводів про прагнення «національних меншин» до автономії і самоврядування?

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2017/02/Selection_074.pnghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2017/02/Selection_074-162x136.pngоглядачПОЛІТИКА
Останнім часом в Україні, як гриби після дощу, почали з'являтися різні організації, діяльність яких нібито присвячена «захисту прав національних меншин». Серед них - «Центр прав меншин», головою якої є колишня помічниця одіозного адепта «русского мира» Вадима Колесніченка - Яна Салміна, а також «Рада національностей» (його голова, радник голови партії...

Comments

comments