Вчора в столиці Словаччини відбувся антикорупційний марш  який зібрав понад 10000 людей, переважно молоді, що бажають змін в країні та виступають проти політики проросійського прем’єра Р.Фіцо.  Нагадаємо  Роберт Фіцо  у минулому був членом Комуністичної партії Чехословаччини, та прийшовши до влади змінив курс  міжнародної словацької політики в проросійському руслі. Його уряд був на боці Росії й під час її газової суперечки з Україною, й під час її вторгнення в Грузію. У 2012-2013 роках уряд Р.Фіцо також не сприяв Києву у газових питаннях. Братислава ігнорувала наполегливі рекомендації Брюсселя дати «зелене світло» реверсним постачанням газу із Західної Європи до України. Згодом Словаччина отримала від «Газпрому» суттєву знижку. Окремі оглядачі зазначають, що Словаччина за влади Роберта Фіцо почала скидатися на «маленьку Росію» де панує одна партія, а її лідер по-путінськи грає на публіку, вдаючи із себе «вождя нації».

Учасники закликали відправити у відставку міністра внутрішніх справ, начальник поліції і спеціального прокурората. Натовп скандував гасла проти прем’єр-міністра Роберта Фіко. «Досить Фіцо» або «Ми хочемо кращої країни» вигукували люди під час маршу на одній з площ Братислави, де в 1989 році, під час так званої оксамитової революції, й розпочались антикомуністичні мітинги.

Під час виступів, організатори антикорупційного маршу зазначили, що  не очікували такої підтримки від молоді і студентства. І їхня активна позиція вказує на початок позитивних зрушень в Словаччині та можливість подальшого встановлення європейських цінностей і   виходу з-під російського впливу.

В свою чергу прихильники прем’єра Фіцо, використовуючи штампи російської пропаганди,  заявляють про підготовку американським лоббі в Словаччині так званого Майдану.


Джерело

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2017/04/protikorupcny-pochod-demonstracia-protest_01-galeria-1060x482.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2017/04/protikorupcny-pochod-demonstracia-protest_01-galeria-162x136.jpgоглядачСвіт
Вчора в столиці Словаччини відбувся антикорупційний марш  який зібрав понад 10000 людей, переважно молоді, що бажають змін в країні та виступають проти політики проросійського прем’єра Р.Фіцо.  Нагадаємо  Роберт Фіцо  у минулому був членом Комуністичної партії Чехословаччини, та прийшовши до влади змінив курс  міжнародної словацької політики в проросійському руслі. Його...

Comments

comments