Українці змогли взяти реванш у матчі-відповіді між збірними України та Угорщині через 25 років, що завершився кілька годин тому в Ужгороді. Ветерани українського футболу виграли з рахунком 3:1. Варто зазначити, що з таким же рахунком чверть століття тому українці поступилися тут же угорській команді.

25 років тому на ужгородському стадіоні «Авангард» відбулася перша футбольна гра команди незалежної України зі збірною Угорщини. Тоді угорці перемогли українських футболістів із таким же рахунком 3:1. Сьогодні Україна взяла реванш.

З нагоди 25-річчя першого міжнародного матчу в Ужгороді відбулися урочистості, зокрема відкрили пам’ятну дошку, присвячену цій даті, відзначили нагородами тих, хто долучився до проведення першої гри збірної команди Незалежної України. Участь в офіційній церемонії брали голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, перший заступник голови Закарпатської ОДА Іван Дуран, народний депутат України, президент Федерації футболу України Андрій Павелко, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, голова Угорської футбольної федерації Шандор Чані, Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайла, інші поважні гості.

 

Довідка Groza-news

29 квітня 1992 року в Ужгороді на стадіоні «Авангард» за присутності 13 000 глядачів пройшов перший товариський матч збірних України та Угорщини.

Перший поєдинок в історії національної збірної України відбувся після того, як з ФІФА й УЄФА надійшли документи про надання федерації футболу молодої країни статусу тимчасового члена організацій. Вибір суперника пояснювався географічним і, як кажуть, політичним фактором (Угорщина одна з перших визнала незалежність України). Місцем зустрічі логічно вибрали прикордонний Ужгород.

Матч між збірними, як відомо, завершився з рахунком 1:3 не на користь господарів, але закарпатцям він запам’ятався, у першу чергу тим, що гол престижу в складі українців провів наш земляк із Ільниці, що на Іршавщині, Іван Гецко. Окрім цього – це був перший міжнародний поєдинок Незалежної України.

30 травня під егідою двох сусідніх країн ветерани поєдинку 25-річної давнини планують знову зустрітись в Ужгороді.

Склади команд

Збірна України

Воротарі: Віктор Гришко, Ігор Кутєпов.

Захисники: Юрій Шелепницький, Сергій Беженар, Володимир Єзерський, В’ячеслав Свідерський, Андрій Оксимець, В’ячеслав Шевчук.

Півзахисники: Юрій Сак, Андрій Анненков, Сергій Ковалець, Юрій Мороз, Віталій Косовський, Олег Шелаєв, Сергій Назаренко, Дмитро Пінчук.

Нападники: Іван Гецко, Сергій Гусєв, Сергій Нагорняк, Андрій Воробей, Олексій Бєлік.

Тренери: Анатолій Дем’яненко, Володимир Лозинський.

Збірна Угорщини

Воротарі: Андруш Йожеф, Власак Гейза.

Захисники: Тамаш Монош, Чобо Фехер, Андраш Телек, Гейза Месоль, Ласло Єгер, Андраш Чех, Шандор Шаллаі, Іштван Шаллоі.

Півзахисники: Габор Халмаі, Аттіла Пінтер, Габор Мартон, Отто Вінце, Дьордь Вебер, Бейло Іллейш, Лайош Детарі, Шандор Йенеї.

Нападники: Тібор Домбі, Імре Тєкєлі, Роберт Вальтнер, Іштван Вінце.

Головний тренер – Імре Геллеі.

 

Варто відзначити, що ветерани української та угорської збірних, серед яких чимало тих, хто брав участь у першій грі, подарували сьогодні вболівальникам справжнє свято, гра вийшла емоційною та видовищною. У складі української збірної серед інших знову, як і у поєдинку 25-річної давності, відзначився наш земляк з Іршавщини Іван Гецко.

 

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2017/05/5-1-1014x482.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2017/05/5-1-162x136.jpgEditorСПОРТ
Українці змогли взяти реванш у матчі-відповіді між збірними України та Угорщині через 25 років, що завершився кілька годин тому в Ужгороді. Ветерани українського футболу виграли з рахунком 3:1. Варто зазначити, що з таким же рахунком чверть століття тому українці поступилися тут же угорській команді. 25 років тому на ужгородському стадіоні...

Comments

comments