В інциденті, що стався в ефірі телеканалу НТВ, можна звинувачувати кого завгодно. Але головні винуватці тут – самі телевізійники. Це вони своїми маніпуляціями і брехнею сформували на Росії таке суспільство, яке їх же і лупцює

День ВДВ на пострадянському просторі – це такий собі традиційний мілітарний карнавал. Матроські спідні сорочки, купання в фонтанах, більш-менш п’яні колишні десантники… Всім ця картина чудово знайома, якщо не з життя, то з таких от фільмів. Але вчора в Москві цей день відзначився дещо іншою – але такою епохальною! – подією.

Журналісту телеканалу НТВ під час прямого ефіру дали в обличчя.

Причому, як виявилося, не ВДВшник –просто п’яний чоловік (який, можливо, і хильнув зранку на честь такого великого свята). Особливої пікантності, як мінімум у української аудиторії, додав одяг нападника – точніше, напис на футболці. “Оплот”. Це ж та сама організація, яка брала участь у захопленні влади в Донецьку 2014 року. Та сама, з якої вийшов нинішній вождь і учитель чи то “ДНР”, чи то “Новороссії”, а чи то вже й “Малороссїі”, Олександр Захарченко.

Зрештою, та сама, очільник якої Євген Жилін так невдало погуляв у підмосковному ресторані “Ветерок”. І от представник цієї, абсолютно проросійської сили (це і зі слів на відео можна здогадатися) б’є в прямому ефірі – причому не аби кого, а представника прокремлівського телеканалу. Одного із головних інструментів зомбування громадян Росії та “близького зарубіжжя”. Тобто – член однієї викоханої Кремлем організації лупцює члена іншої так самого вихованої Путіним і Ко структури. Абсурд. Сюрреалізм. Чи?

А насправді ж усе абсолютно логічно. Справа в тому, що одним із ключових факторів, на яких тримається путінська Росія, є нетерпимість. До інших народів, країн, до людей з іншою сексуальною орієнтацією, врешті, до будь-чого іншого. І усе це, як нескладно здогадатися, було сформоване завдяки ЗМІ. В першу чергу – телевізійним. Починаючи з українофобських пасажів в “Браті-2”, де українській мафії в Чикаго пропонувалося “за Севастополь відповісти”. І закінчуючи вже нинішніми часами – із розіп’ятими хлопчиками та візитками Яроша.

Все це – одного поля ягоди. Просто на початку 2000-х все тільки починалося. І вікно Овертона, воно не зсовується так швидко, як, може, комусь би й хотілося. Але – пройшло 17 років. І те, що тоді, в день інавгурації Путіна здавалося диким чи взагалі неможливим – нині є буденним і навіть звичним. Це він, його влада зробили Росію такою, якою вона є зараз. (Звісно, і шовінізм, і реваншизм, і українофобія – все це було і, напевно, було в крові у росіян. Але на те і влада, аби такі речі контролювати. Або не контролювати, а очолювати – як на початку тисячоліття на Росії. Або зараз в Польщі.) Але! За допомогою чого вона це зробила?

В першу чергу – за допомогою ідеального медійного інструмента . телевізора. І отаких от развозжаєвих. Які всі ці роки не бачили нічого страшного в тому, щоб брехати, маніпулювати, творити новий культ особистості. Знаєте, на Росії є така формула – “дєди воєвалі”. Так от у цих телевізійників “дєди” теж “воєвалі” – згадайте програму “Время” на єдиному каналі союзного ТБ. Так що нинішнє покоління цих телевізійних пішаків, “зомбіфікаторів середньої ланки”, воно лише йде слід у слід із старшими товаришами. До того ж розуміючи вигоду від такого походу.

Але вони не врахували одного. Путінська Росія – не брежнєвський СРСР. І ніхто з телевізійниками носитися не буде. Це тоді, кілька десятиліть тому, вони сприймалися майже небожителями – зв’язки, блат, дефіцит. А зараз будь-який п’яний бевзь може підійти і в прямому ефірі заїхати в цьому “небожителю” в щелепу. В тому числі й через те може, що самі ці телевізійники виховали таку країну. Російський актор Олексій Серебряков, який 5 років тому, ще в спокійні довоєнні часи емігрував з сім’єю до Канади, сказав такі слова: “Хочу, щоб мої діти росли і виховувалися в принципово іншій хоча б побутовій ідеології. Хочу, щоб вони розуміли, що можуть цінуватися знання, працьовитість, що необов’язково штовхатися ліктями, грубіянити, бути агресивними і боятися людей. Вулична ідеологія цивілізованої країни – це доброзичливість і терпимість, те, чого так бракує на Росії. На жаль, тут, як би я їх ні охороняв і ні ізолював, від хамства і агресії не захистиш. Це в повітрі. Хам переміг”.

Хам переміг. І на Росії в цілому, і у вчорашньому сюжеті на НТВ. Переміг саме тому, що НТВ та йому подібні медіа-годівниці, його виростили і виховали. І тепер вже пророчими видаються слова ведучої з того ж таки ефіру: “У нас якісь проблеми”. Так, пані, у вас дійсно проблеми (у створенні яких ви самі взяли активну участь). І це тільки їхній початок. Далі вас будуть не бити, а убивати. Просто тому, що ви – за вказівкою Кремля, якому ви вірно служили і служите – виховали свій народ саме таким.

Ви виростили цього монстра – і тепер він починає пожирати вас.

За матеріалами depo.ua

оглядачКРИМІНАЛ
В інциденті, що стався в ефірі телеканалу НТВ, можна звинувачувати кого завгодно. Але головні винуватці тут - самі телевізійники. Це вони своїми маніпуляціями і брехнею сформували на Росії таке суспільство, яке їх же і лупцює День ВДВ на пострадянському просторі – це такий собі традиційний мілітарний карнавал. Матроські спідні сорочки,...

Comments

comments