Вчора  стрічку новин про Закарпаття сколихнула звістка про те, що нібито на Закарпатті проводиться політика поступового розподілу України. І як приклад були наведені думки керівника благочинного фонду “Mir & Co” Мирослава Гая : “Зараз формуються групи дітей для безкоштовного курсу угорської мови у дитячих садках. Обіцяють надати усі потрібні методичні матеріали. Крім того обіцяється допомога у покращенні матеріально-технічної бази садочків. Місцеві мешканці відверто говорять про плани Угорщини адаптації своїх районів до можливого приєднання до Угорщини в далекоглядній перспективі».

Дані думки жителя Києва було підхоплені рядом центральних проросійських загальнодержавних ЗМІ як цілковито правильна думка про ситуацію в краї. Однак прочитавши коментарі до самого допису Мирослава Гая, можливо зрозуміти, що ряд з них є більш виваженими та ймовірно більш краще описують міжнаціональні відносини в Закарпатті ніж деякі інформаційні ресурси, які як здається тільки й те що спрямовані на розпалювання конфлікту в області. І ось деякі думки українців про допис Мирослава:

Наталия Борисовна (Вінниця) Угорщина і Румунія – різні країни, і так, на Закарпатті є села, де мешкають, наприклад, самі Угорці. Українською вони теж володіють і спілкуються навідміну від рускаязичнава насєлєнія. Ну то й що? Вони усвідомлюють, що мешкають в Україні.

Дмитро Танащик (Чернівці)  Вони риють собі яму. При українській мові у державних закладах і викладання українською у навчальних закладах. Коли у лікарнях не розбирають чи ти українець чи угорець мова точніше її незнання стане бар’єром. Ці дітки не знайдуть свого місця в Україні. Вони емігрують в Угорщину, так як десятки румуномовних дітей виїхали в Румунію на навчання і там залишились. Я не бачу в цьому трагедії окрім жалю за нашими земляками, але це їх вибір, точніше їх батьків.

Zsuzsanna AsztalosУгорців жаліти не треба ,їм Угорщина допомагає на відміну від України.А в угорську школу записують діток не тільки угорців.Як ви думаєте чому?А тому що в нашій коррумпованій державі батьки цих дітей не бачать майбутнього.На відміну від тупорилої вати ,угорці не кличуть “Magyarország segits”(Угорщина домоможи) та Орбан введ війська ,а їдуть в Угорщину,бо там вищий рівень життя.Так що не маєте морального права будь що негативного висказуватися по віднношенню до нас угорців!!!

А Мирось несе х..ню .

Duda DzenУ прикордонних районах завжди так – трохи на роботі, основне – на контрабасі. Легально – везу заробітчан на робочу зміну через кордон… Нелегально – в кожного у рюкзаку по два блоки кемела “для себе”. Копійка в сім’ю. Кордон не годує тіко ледачого. Шара? – та ДАВАЙ шару!!! Але скажи їм, що кордон пересунеться з-під його городу – ШО?!! Як?! Та шо ж це робиться?!. Спитайте у краснодонських – вони про це багато розкажуть. Кращих патріотів, ніж контрабасисти – не найдеш у столиці..

Olga KachmarКордони – то закарпатський хліб із маслом. Не посунемо, не хвилюйтеся) А що угорську вивчають – та ж не російську! То мова наших сусідів і когось із рідних. Жодних проблем. Краще знати, ніж не знати.

Максим ВолошинО, черговий диванний експерт нарисувався. Котрий, можливо, і ніколи не був на Закарпатті.

Купа закарпатських угорців зараз воює на Сході за Україну. Який до біса сепаратизм?

Елена МиронецНу если уж честно, тода многие закарпатцы хоть и прочно обосновались особенно на работах как в Венгрии, так и в соседних Чехии и Словакии, но в разговорах, они себя считают украинцами. и не особо хотят себя видеть в составе другого государства

Lena HagenЗалиште Закарпаття у спокої, вони все життя говорять угорською і лишаються патріотами України.

Oksana KureiДуже “подобається”, коли про Закарпаття і його проблеми розмірковують люди, живучи за сотні кілометрів звідси(((

Як бачим серед коментарів були ті, що захищали думки автора й ті, що різко його критикували, а особливо багато таких, що пробували звести полеміку в конфлікт на етнічному факторі. Кожна людина має власну думку, проблема тільки в тому, що зацікавлені проросійські ЗМІ, що постійно акцентують увагу на проблемах в Україні, маючи за мету одне – розпалити черговий осередок нестабільності, використовують дані думки як єдино вірні, такі собі найбільш об’єктивні джерела інформації.

Найкраще про ситуацію в нашому краї висловився в своєму інтерв’ю  на каналі «Гордон» український  телеведучий, виходець з Закарпаття Петро Мага: « Закарпаття для мене – це 37 хат, зараз поясню. Коли в ті краї прийшла радянська влада, вона зробила село Соломоново і хутір Страж – через залізницю. Угорська частина була величезна, русинська – зовсім маленька, 37 хат. Ось там я і виріс. Там ближче до Словаччини, ніж до Чопа, ближче до Угорщини, ніж до будь-якого українського населеного пункту. Тому коли був вільний перетин кордону і люди ходили туди-сюди по таких рожевих папірцях, я міг по 12 разів на день бігати в іншу державу по масло, молоко… У радянських магазинах не було практично нічого, і ми в Угорщину, як у капіталізм, ходили.

Я так втомився з ідіотами боротися! Мені часто якісь претензії висувають: мовляв, ось, у вас там сепаратизм… Люди добрі, почнімо з того, що навколо Закарпаття завжди брехня була. І тоді, коли Закарпаттю давали можливість обирати, бути з радянською Україною чи ні, люди голосували за те, щоб залишитися у складі Чехословаччини, тому що при чехах вони краще жили. Я не те, що божевільний, я скажений патріот України: обожнюю цю країну, побудував у ній своє життя, кар’єру…

…так, тут виросли мої діти, і коли один ідіот, спортивний журналіст, почав писати в соцмережах про те, що всі закарпатські угорці – сепаратисти, усі словаки і закарпатські русини теж хочуть відокремитися і до когось приєднатися… Ну, це ні в які ворота. Люди добрі, треба сказати про те, що у нас дуже нехороший край стосовно роботи. Я онук багатої людини, тому що мій дід 17 років пропрацював у Детройті, дід мого двоюрідного брата 22 роки пропрацював у Баффало, і першими українськими переселенцями в Чикаго були саме закарпатці – переїхали туди, тому що на Закарпатті ніколи роботи не було. Трохи лісу, а зараз уже і того немає. Ось ти запитав, що для мене Закарпаття. У першу чергу, біль. Раніше я любив туди їздити на поїзді: дивишся у вікно на гори, а там така краса! А зараз дивишся – вирубано все! Я не розумію: кому-небудь у кінці кінців прийде в голову зупинити це? Усе інше – туфта. З тими двома, які називають себе поводирями русинського народу, по-моєму, усе зрозуміло. Один – мені це так сподобалося (сміється) – поїхав до Москви, вийняв прапор “ДНР”, наклеїв на нього фотку Пушиліна і влаштував одноосібний пікет. Росіяни не зрозуміли душі прекрасні пориви, прийшли, набуцкали, він кричав: “Я свій, я свій!” – не допомогло. Не варто було, напевно…»

Щоб зрозуміти ситуацію в краї, менталітет людей, їх бажання та реальні наміри, потрібно хоча б приїхати в Закарпаття та пожити поміж місцевого населення.  Закарпатті не будуть відмовлятись від допомоги бо жодна людина зі здоровим глуздом не відмовиться від подарунку. І те, що закарпатці прагнуть вивчати мову теж на проблема. Іван Франко володів 14 мовами, але зараз рахується одним із тих, що творив українську державу. Втім не слід закривати очі на те, що коїться. Так проблема є. Кожна іноземна держава в суміжних країнах проводить вигідну для себе політику. В Закарпатті мовну політику ведуть поляки, словаки, угорці і румуни. Угорці відрізняються з поміж них найбільш активними та різкими діями. Однак давати такі критичні оцінки не слід, бо будучи в Києві і не до кінця розуміючи проблему, можливо здійснити занадто ризиковані кроки. Взагалі гадається, що голослівні заяви про від’єднання висмоктані з пальця і як бачимо одне – провокують тільки подальший конфлікт, який роздмухано в Закарпатті Росією на основі штучно створеній міжетнічній нетерпимості та розрізненості краян.

 

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2017/08/pfrfhgfnnz-1.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2017/08/pfrfhgfnnz-1-162x136.jpgоглядачСОЦІО
Вчора  стрічку новин про Закарпаття сколихнула звістка про те, що нібито на Закарпатті проводиться політика поступового розподілу України. І як приклад були наведені думки керівника благочинного фонду 'Mir & Co' Мирослава Гая : 'Зараз формуються групи дітей для безкоштовного курсу угорської мови у дитячих садках. Обіцяють надати усі потрібні методичні...

Comments

comments