28 серпня очільник Кремля, на запрошення угорського прем’єра Віктора Орбана, відвідав столицю Угорщини – Будапешт. Як і було анонсовано угорською стороною, під час цього візиту Університет міста Дебрецен присвоїв В.Путіну високий титул почесного доктора «Civis Honoris Causa», вручення якого відбулось в будівлі угорського уряду. Як повідомили в самому виші, така нагорода є наслідком «визнання важливої ролі, яку Росія та Угорщина надають Дебреценському університету в роботі з модернізації АЕС «Пакш».

Дехто вважає, що таким чином угорський прем’єр хоче піднести Путіну маленький «презент» в знак дуже вигідної для Угорщини геополітичної дружби. І така точка зору має право на існування, адже дивіденди від такого собі партнерства між Москвою та Будапештом для останніх дуже значні. Кремль, у цьому випадку, також задовольняє власні життєво необхідні інтереси. Інвестуючи в Угорщину величезні суми (мова йде про кредит на суму 15,5 млрд. євро), В.Путін фактично купує прихильність та підтримку діяльності РФ Будапештом.

Проте активізація своєрідної «політичної дружби» між РФ та Угорщиною викликає дуже багато запитань як у світової спільноти, так і всередині західного партнера Кремля. Регулярні поїздки Путіна та Орбана за маршрутом «Москва-Будапешт» переважна більшість угорців сприймає як своєрідні сигнали тривоги для майбутнього ЄС та НАТО.

Підсумовуючи, можна впевнено сказати, що офіційний Будапешт на чолі з В.Орбаном вирішив «всіма правдами й неправдами» задобрити Кремль і «дебреценський титул» – це лише верхівка айсберга. Не викликає сумніву й те, що подальший розвиток «вигідної дружби» Путіна та Орбана не прогнозує нічого хорошого для Європи.

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2017/08/orbanputin-1060x482.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2017/08/orbanputin-162x136.jpgоглядачСвіт
28 серпня очільник Кремля, на запрошення угорського прем’єра Віктора Орбана, відвідав столицю Угорщини – Будапешт. Як і було анонсовано угорською стороною, під час цього візиту Університет міста Дебрецен присвоїв В.Путіну високий титул почесного доктора «Civis Honoris Causa», вручення якого відбулось в будівлі угорського уряду. Як повідомили в самому виші,...

Comments

comments