Не встигли згасти пристрасті з мовних питань закону про освіту, як розпочалось експертне оцінювання ситуації в Закарпатті від кремлівського  журналіста  в Україні Ігора Гужви. От на сайті «Страна.уа» з’явилась доволі неоднозначна публікація  «Таких ограничений еще никогда не было”. Грозит ли Закарпатью венгерский бунт из-за украинизации школ».

Цей ресурс зазвичай і поширює відверто фейкові новини про наш край для створення ілюзії прагнення до сепаратизму  серед національних меншин в Закарпатті, і ось деякі з них:

 

Русины Закарпатья потребовали признать результаты референдума 1991 года об автономии региона

Венгерская община Закарпатья потребовала от Порошенко подписать договор об автономии

 

На Западной Украине зреет паспортный Майдан из-за угрозы лишения украинского гражданства

Наказание за два паспорта. Сотни тысяч жителей Западной Украины могут остаться без украинского гражданства

У тексті чергової публікації чітко прослідковуються шаблонні тези, написані під кремлівський сценарій, на які ми спробуємо надати відповіді:

– «Закарпатские венгры уже сейчас заявляют о намерениях добиваться признания своей автономии, чтобы самим решать, на каком языке учить детей» – цікавий тезис з урахуванням того, що саме Росія намагається втілити цей сценарій в нашому краї.

«К чему может привести нагнетание напряженности на “Дальнем Западе”» – от і чергова ознака підсвідомого відмежування краю від України. Цікаво а де ж тоді ближній Захід??

«Этот закон вытесняет венгерский язык из школ вообще, что недопустимо, – говорит нам Федор Дюлю, депутат Береговского районного совета» Цікаво звідки взявся цей коментар, зазначеного депутата в райраді не значиться. Можете переконатись особисто..

«Венгерская община Закарпатье – уже давно “государство в государстве“» – дійсно, що тут прийде на думку кремлівському ватнику. «Так в них там вже кордон розпочали будувати. ДАААА Україна дійсно розвалюється, це ж і по телевізору нам розказують».

«И даже на админзданиях кроме украинского вывешены венгерские флаги. В центре Берегово, вотчине закарпатских венгров, стоит бронзовый бюст основателя Венгрии, короля Иштвана Святого, и памятник национального героя Венгрии Шандора Петефи» – Йоптель так і в Ужгороді Петефі стоїть…А в Мукачеві стоять греко-болгари Кирило і Мефодій, литовський князь Федір Корятович, «Бертолон–бачі», а ще є пам’ятники Олександру Духновичу, Олександру Пушкіну, Тарасові Шевченку, Максиму Горькому, Йосипу Бокшаю, Адальберту Ерделі і навіть пам’ятник великому радянському вченому, основоположнику теоретичної космонавтики – Костянтину Едуардовичу Ціолковському. Гадаю драматизувати з цього приводу ніщо. Однак, за бажанням можливо, поставити необхідний акцент-підтвердження своєї брехливої уяви.

«Этой весной на Закарпатье уже разразился громкий скандал из-за языка. Лидеры венгерской общины Михаил Товт и Иосиф Борто поставили стелы на въезде в Виноградовский и Береговский районы Закарпатской области с текстом на языке нацменьшинства: “Виноградовский район. Венгры приветствуют вас” и “Береговский район. Земля венгерского языка”» Як це ж ми пропустили той суботник коли заступник голови закарпатської обласної ради Йосип Борто встановлював знаки. Оце ж не полінувались здобути таку інфу спеціалісти гужвівської «Страни». І їх не бентежить те, що фейк з угорськими знаками вже давно спростований та розвіяний на всі 100 , а також з’ясовано те що їх ноги ростуть з Кремля  . Хоча як кажуть «Чим більша брехня тим скоріше в неї вірять».

«Иосиф Борто, зампредседателя Закарпатского областного совета и глава КМКС (Партии венгров Украины) считает, что де-факто у венгров на территории Украины уже есть автономия, и теперь ее осталось оформить юридически» – а де ж Брензович. Що він вже не голова. Хоча тут запитання вже й до спецслужб і самого Борто. Яку ж це ви автономію хочете оформляти юридично???

«Когда я под Ужгородом пробил колесо во время путешествия, то залатать на СТО смог только общаясь жестами”, – вспоминает львовянин Ярослав Вишталюк» –  оце так львів’янин. Під Ужгородом і спілкувався жестами. Крім фейкового аканту в кремлівського «Лайфжурналу» жодного спеціаліста Вишталюка по Закарпаттю не знаходиться…

«Как рассказал “Стране” Иштван Черничко, проректор по научной работе Закарпатского Венгерского института имени Ференца Ракоцы в Берегово Иштван Черничко, на Закарпатье почти нет преподавателей, которые бы владели одновременно украинским и венгерским, и могли нормально учить детей» – цікаво а де ж вчителі здобували освіту перед тим як йти вчити в школу, чи не в УжНУ часом. На якій мові здавали спілкувались з вчителями на якій мові здавали іспити. Ніколи не чув щоб в УжНУ викладали угорською мовою. Оце вже забрехались.

«Поэтому в половине наших школ украинский преподают случайные люди, которые владеют предметом частично. Например, в одной из сельских школ уроки ведет супруга местного стоматолога. Потому даже после окончания школы украинский язык остается для венгров чужим”» от це вже питання до управління освіти. Невже вчителі не проходять переатестацію. Принаймні потрібно провести, щоб українців не вчили випадкові люди.

«По опросам, интерес к изучению венгерского языка в Закарпатье выше, чем даже к изучению английского», – говорит Иштван Грежа, уполномоченный правительства Венгрии по сотрудничеству с Украиной.  – А нічого що у всіх школах діти вивчають  англійську мову. Це тільки в Масковии нічого не вчать…

«По мнению политика Михаила Поживанова, в том, что Венгрия создает на Закарпатье благоприятные условия для “федералистических” настроений, есть и часть украинской вины: “Почему соседнее государство, а не Украина дает льготные кредиты малому и среднему бизнесу? Почему соседнее государство, а не Украина строит дороги и реализует инфраструктурные проекты?». – а потому что Буряти на Донбас приїхали вбивати українців і Україна мільярди на танки та військову техніку тратить..…

І ще багато нісенітниць які дивно читати. А підтвердженням цих перлів слугують посилання на псевдо-регіональний сайт «zakarpatye.com.ua», остання новина на якому датується початком літа цього року. Ці видання, й раніше використовувались для поширення фейкових новин про наш край пов’язані з славнозвісними угорськими знаками та різного роду інформацією, спрямованою на висвітлення нібито угорського автономізму в Закарпатті. Як не прикро  дезінформація була підтримана й деякими  закарпатськими ЗМІ.

Проросійський слід у діяльності даних видань наявно безліч публікацій як регіональних виданнях так і загальнодержавних ЗМІ.

Ото ж бачим, що кремлівські прислужники не полишають в спокої наш край та намагаються в чергове втілити свої наміри розпалити осередок нестабільності в самому центрі Європи.

Зрештою, коли влада взялася наводити порядок у викривленій ситуації і запропонувала один із європейських варіантів підтримки шкільництва національних меншин, кремлівські вороги  звинувати нашу державу у прагненні захистити власні інтереси. При цьому, ніхто не цікавиться, що замість «мовного гетто», яке собі хтось успішно розбудовує в думках, пропонується змішана система: дитсадок і початкова школа мовою меншини, а далі перевага надаватиметься державній українській мові. При цьому мова та література меншини, а при бажанні ще кілька предметів, викладатимуться рідної мовою школярів.

Чому автори не поцікавились а як там справи з мовами в Росії. У нас тисячі шкіл із російською мовою, а там на цілий мільйон українців – жодної! Була одна українська бібліотека, та й там бідолашну директорку після тривалого тримання за ґратами засудили до 4 років позбавлення волі.

Та про це ні слова, адже хто буде критикувати свого роботодавця.

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2017/09/Без-названия.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2017/09/Без-названия-162x136.jpgоглядачСОЦІО
Не встигли згасти пристрасті з мовних питань закону про освіту, як розпочалось експертне оцінювання ситуації в Закарпатті від кремлівського  журналіста  в Україні Ігора Гужви. От на сайті «Страна.уа» з’явилась доволі неоднозначна публікація  «Таких ограничений еще никогда не было'. Грозит ли Закарпатью венгерский бунт из-за украинизации школ». Цей ресурс зазвичай і поширює відверто...

Comments

comments