Завтра угорські радикали з партії «Йоббік» організовують під посольством України в Будапешті акцію з тенденційним гаслом «національне самовизначення угорців Закарпаття». Первинно організатором зголосилась угорська релігійна протестантська організація «Церква повернення додому». Пізніше ЗМІ  повідомили про причетність до її проведення праворадикальної партії «Йоббік», і це знаходить своє підтвердження.

В анонсах акції зазначається, що в ній візьме  участь двоє угорських діячів, яким заборонили в’їзд в Україну – депутат Європарламенту від  крайньої правої угорської партії «Йоббік» Крістіна Морваї (2014 року вона відвідала окуповану частину Донбасу та висловлювала там підтримку керівництву бойовиків) і юрист Томаш Ґауді-Нодь, який теж належить до цієї ж партії. Слід зазначити, що партія “Йоббік” проводила  в Будапешті аналогічний мітинг 27 березня 2014 року – в розпал трагічних подій в Криму, на Донбасі та агресії Росії. Більше того, навіть ім’я головного ініціатора в обох випадках те саме: як і три року тому, це Томаш Гауді-Нодь, який у квітні 2014 року виступав на сесії ПАРЄ у футболці з написом “Крим законно належить Росії. Закарпаття законно належить Угорщині”.

Організація акції угорськими радикалами, які підтримуються російською стороною, та не приховують зазіхань до території Закарпаття, вказує, що конфлікт між Україною та Угорщиною, який триває уже понад місяць, не тільки не вщухає, а набуває все більшої гостроти та нових обертів. Але як не прикро в цей конфлікт активно втрутилась третя сторона, яка найбільш зацікавлена у його нагнітанні. Саме для Кремля сценарій українсько-угорського конфлікту, який має завести Київ і Будапешт у глухий кут «взаємопоборювання» є найбільш бажаним, оскільки відвертає увагу від власної агресії стосовно нашої держави, й розпорошує сили України на дві діаметрально протилежні зони конфлікту.

Як бачимо Кремль  уміло використовує на теренах Європи своїх сателітів з проварадикальних організацій.  Що стосується угорського «Йоббіка»  то слід констатувати – партія ніколи не приховувала не просто своєї проросійської позиції, а тісних зв’язків з Москвою, частих візитів туди, співпраці. Тому й відпадають всі сумніви, щодо істинної мети проведення анонсованої акції та її ідейних спонсорів. Росія через свого сателіта “Йоббік” й надалі нагнітатиме ситуацію в регіону, створюючи чергову гарячу точку на території Європи.

Дивує відсутність будь-якої реакції офіційного Будапешту на вказану акцію та ноту протесту українського МЗС. Мовчання це знак згоди?

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2017/10/5-227601.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2017/10/5-227601-162x136.jpgоглядачПОЛІТИКА
Завтра угорські радикали з партії «Йоббік» організовують під посольством України в Будапешті акцію з тенденційним гаслом «національне самовизначення угорців Закарпаття». Первинно організатором зголосилась угорська релігійна протестантська організація «Церква повернення додому». Пізніше ЗМІ  повідомили про причетність до її проведення праворадикальної партії «Йоббік», і це знаходить своє підтвердження. В анонсах акції...

Comments

comments