Близько 50 активістів з різних організацій кілька годин тому провели в Ужгороді біля Генконсульства Угорщини мирну акцію протесту до заходу, який анонсували в Будапешті праві радикали з партії “Йоббік” під назвою “Самовизначення для Закарпаття”.

Нагадаємо, що згадана акція викликала обурення в українському МЗС. Зокрема його очільник Павло Клімкін звернувся до МЗС Угорщини з проханням заборонити цей провокативний захід.

В Ужгороді ж під стінами угорського генконсульства зібралися активісти, представники політичних сил, учасники АТО та журналісти з різних куточків краю. Люди вийшли на мітинг аби висловити своє обурення діями як угорських радикалів, так і представників угорської меншини на Закарпатті, які, на їхню думку, на пустому місті роздмухують міжетнічний конфлікт.

Так один із організаторів акції Роман завійський у коментарі нашому кореспондентові висловив позицію мітингуючих:

— На нашу думку, немає нічого поганого й дискримінаційного в тому, що учні українських шкіл мають знати українську мову, незалежно від того, угорці вони, румуни чи словаки. — Законодавство ж не забороняє їм спілкуватися рідною для них мовою… Крім того, це дасть можливість цим учням легко без мовних перешкод вступати в українські виші і вливатися в українське суспільство…

— Ми приїхали з Виноградівщини, де компактно прроживає чимало угорців, — розповідає ще один учасник акції  Віталій Щербан з села Веряця Виноградівського району. — У нас насправді немає жодних проблем з угорцями. Особливо — тих проблем, про які на всю Європу кричать спікери угорської громади Закарпаття у обласній раді, в Будапешті, Брюселі й інших точках ЄС. Якраз їхні полум’яні вислови про мовну дискримінацію і є справжньою провокацією. особливо дивує, як офіційна Угорщина, котра публічно називається нашим добрим сусідом, дозволила проводити у своїй столиці акцію з свідомо провоктивною назвою “Самовизначення для Закарпаття”… Ось це і є справжній неприхований сепаратизм, проти якого ми нині виступаємо…

Варто сказати, що наразі невідомо, чи анонсована партією “Йоббік” на 17.00 за київським часом акція у Будапешті відбулася. Натомість є заява Товариства угорців Києва про те, що організатори будапештської провокації — звичайні маргінали, які не мають жодного відношення до уряду й керівництва Угорщини загалом. Зокрема, заступник цього товариства Тібор Томпа сказав:

“Це взагалі невідомі люди, лузери і маргінали, ніякого відношення не мають ні до Угорщини,  ні до владних структур. Вони навіть до” Йоббік “не мають відношення. Це взагалі колишні крайні радикали, про яких нікому нічого невідомо, вони просто хочуть звернути на себе увагу, не більше. Українці і угорці можуть спати спокійно. Переважна більшість угорців України за те, щоб Закарпаття було українським “, — переконаний представник київської громади угорців. Він також підкреслив, що не бачить ніякої загрози в ситуації, що склалася.

Паралельно, слідкуючи за реакцією на цю подію, у мережі вдалося натрапити на провокаційну публікацію російського видання “Московський Комсомолець”, яке, очевидно, відпрацьовуючи гонорари ФСБ,  стверджує, що акція в Ужгороді носила проугорський характер.

Павло БІЛЕЦЬКИЙ для Groza-news

 

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2017/10/22429403_1482220575193198_1882312496_o-1060x482.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2017/10/22429403_1482220575193198_1882312496_o-162x136.jpgEditorПОЛІТИКАСОЦІО
Близько 50 активістів з різних організацій кілька годин тому провели в Ужгороді біля Генконсульства Угорщини мирну акцію протесту до заходу, який анонсували в Будапешті праві радикали з партії 'Йоббік' під назвою 'Самовизначення для Закарпаття'. Нагадаємо, що згадана акція викликала обурення в українському МЗС. Зокрема його очільник Павло Клімкін звернувся до...

Comments

comments