Карпатська Україна була унікальним явищем, адже між ідеологічним та політичним хаосом на Заході та кривавим червоним гігантом на сході, під карпатськими горами утворилась маленька, самостійна держава. Утворилась ціною пролитої крові героїв Карпатської Січі.

Однією з ідей нашого Марш Сили на честь заснування Карпатської Січіє переосмислення історичних помилок, які допускались та недопущення повторення їх в майбутньому. Адже відомо – історія часто має тенденцію до повторення…

Помилково вважати Закарпаття «аполітичним» чи байдужим регіоном де люди думають лише про свій гаманець. Історичний та сучасний досвід доводить, що завжди є певна кількість пасіонраїв котрим байдуже на політичні інтриги, котрих не підкупиш ні грошима ні привілегіями, вони будуть боротись за свою ідею та свій край до останнього, навіть якщо це означає піти на смерть, адже вони впевнені, що їх справа буде жити в серцях свідомих людей.

Карпатська Січ – це бойовий підрозділ, армія маленької держави, що боролась за збереження своєї незалежності, створений в буремні часи 30-х років ХХ ст., коли у світовому масштабі тривали боротьба за нові території та ідеології, а сам світовий порядок було порушено через бездіяльність міжнародних інституцій, основною з яких тоді була Ліга Націй, а окремі лідери найпотужніших держав «плели» свої інтриги та грали в підкилимні ігри за перерозподіл територій (НІЧОГО ВАМ ЦЕ НЕ НАГАДУЄ З ПОДІЙ СУЧАСНОСТІ?).

Саме тоді, молоді патріоти та свідомі досвідчені політики і воєначальники розпочали боротьбу за збереження української національної ідентичності на території Закарпаття та за об’єднання з Україною в єдину соборну українську державу. Хтось скаже, що це пустий фанатизм, адже вони знали, що програють, але насправді вони виграли ту битву. Декілька сотень юнаків ніколи б не спинили вторгнення угорського війська, а політики Карпатської України не витримали б тиск зі сторони заходу, але кров пролита на Красному полі та на інших місцях битв окропила нашу землю не дарма. Майже через 100 років, нова генерація січовиків націоналістів продовжує справу своїх предків, але вже вдосконаливши методи та бачачи проблемні сторони такої діяльності на Закарпатті.

Зараз, з того часу минуло 78 років, і в сучасних умовах Українсько-Російської війни спецслужби російського агресора, не покладаючи рук та не жаліючи ресурсів – намагаються всіма можливими способами розіграти т.зв. «угорську», «русинську» чи ще там якусь іншу сепаратистську картку на Закарпатті.
В цю пам’ятну дату не можемо оминути таке принципове для української держави і кожного патріота питання, як питання виховання та навчання громадян України українською мовою в українському дусі. Саме на ньому, на даний час намагаються знову ж таки спекулювати різні зовнішні вороги України та окремі маргінали всередині держави, зокрема і в Закарпатській області.

Питання щодо реалізації на практиці ст. 7 нового Закону України «Про освіту», яке передбачає обов’язкове навчання українською мовою всіх предметів в загальноосвітніх закладах, в т.ч. і в місцях компактного проживання національних меншин, викликає ряд спекуляцій на місцевому рівні та відвертий деструктив проти України зі сторони окремих проросійських політиків Угорщини. У своїх заявах – вони прикриваються ніби-то відстоюванням прав угорської меншини Закарпаття. Але чи так це є насправді? Чи просто питання освітнього закону стало «ширмою» для викачування додаткових коштів з Угорщини ніби-то на «збереження» мови, культури та «захист» інтересів угорської меншини Закарпаття, а також елементом передвиборчого піару всередині Угорщини прем’єром Орбаном для отримання додаткових голосів на виборах 2018 року.

Ми, розуміємо, що окремі угорські та місцеві проугорські політики, активісти-грантоїди з шовністичними поглядами – якраз чекають від нас деструктиву та радикальних дій, які допоможуть їм створити картинку «переслідувань» та «утисків» угорської меншини в Закарпатській області, звинуватити нас в порушенні національної нетерпимості. Але наперед – ми їх в цьому розчаруємо! Наша позиція буде жорсткою, конструктивною та виключно державницькою.

Зазначимо, що нікому не вдасться породити в Закарпатській області штучний конфлікт між угорською меншиною та українцями. Насправді, угорцям Закарпаття зараз як ніколи раніше випав шанс так би мовити «взяти від життя по максимуму»… Я маю на увазі: угорські гранти на підприємницьку діяльність тощо, а також шанс дати гідне майбутнє для своїх дітей в Україні. Знати угорську, англійську чи ще там якусь мову – це круто, але все одно господарями ви будете тільки на своїй українській землі, і обмеження у навчанні ваших дітей української мови, чого зараз намагаються домогтись ті, що називають себе захисниками ваших інтересів – насправді напряму поставить ваших дітей на шлях дешевої робочої сили в Угорщині… А ви, угорці Закарпаття, зробіть все і вимагайте від влади своєї країни – від України, щоб вона навчила ваших дітей української мови і, щоб вони мали рівні шанси в Україні, щоб вони могли стати студентами українських вишів, здобути вищу освіту, стати лікарями, юристами, економістами, агрономами…, а не просто робочими на будівництвах та мануфактурах, збирачами ягід чи ще чогось за кордоном!

Знаю, і маю багатьох побратимів з Виноградівського, Берегівського та Ужгородського районів, які є етнічними угорцями і захищали та захищають нашу країну на Донбасі в Українсько-Російській війні. І, в нас з ним жодних непорозумінь в питанні хто наш ворог і хто наш товариш – немає. Сподіваюсь, що так буде й надалі, а різного роду неоднозначні моменти сучасності насправді покажуть хто є хто насправді.

Прийди на Марш Сили – стань в ряди чорної колони.
Будь одним із тих, хто кричить мовою справедливості!
Пробуди в собі непокору!

Збір 11 листопада біля будинку “Просвіти” о 17:00 в місті Ужгород.

Тарас Деяк
Лідер Націоналістичний рух – Карпатська Січ

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2017/11/21369123_831016270410220_6093322265210413833_n.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2017/11/21369123_831016270410220_6093322265210413833_n-162x136.jpgоглядачПОЛІТИКА
Карпатська Україна була унікальним явищем, адже між ідеологічним та політичним хаосом на Заході та кривавим червоним гігантом на сході, під карпатськими горами утворилась маленька, самостійна держава. Утворилась ціною пролитої крові героїв Карпатської Січі. Однією з ідей нашого Марш Сили на честь заснування Карпатської Січіє переосмислення історичних помилок, які допускались та...

Comments

comments