Сьогодні в Ужгороді на площі Народній біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбувся завершальний етап анонсованої акції в рамках Дня української писемності «Українська мова – код нації!». Зважаючи на погодні умови та паралельне проведення засідання Ужгородської міської ради, на якому активісти захищали інтереси парку «Кірпічка», кількість учасників була обмежена. До пам’ятника Кобзарю підійшли представники  ряду громадських організацій області, які перед керівництвом краю, окрім мовного підняли і чітке кадрове питання — звільнення з посади голови комісії з питань освіти Закарпатської облради Ідіки Орос. 

Вимоги мотивували так: за антиукраїнську позицію та антиукраїнські висловлювання, у тому числі за образливі слова у бік Президента України стурбовані вразливістю мови  у сьогоденні.

Під час акції представник всеукраїнського об’єднання «Рух захисту Української мови» Ірина Гармасій  оприлюднила звернення до Голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля та голови Закарпатської обласної ради  М.Рівіса  з вимогою усунення депутата Закарпатської обласної ради Ілдики Орос з посади керівника Комісії з питань освіти.

У зверненні, яке підписали 11 громадських організацій, значиться, що згідно із законом України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради повинен керуватись загальнодержавними інтересами…(п.1 ст.8) та не допускати образливих висловлювань, не використовувати у публічних виступах недостовірні відомості, або неперевірені відомості стосовно органів державної влади (п.5 ст.8).

«У зв’язку з цим, ми, представники громадськості, змушені констатувати що громадянка України депутат Закарпатської обласної ради Ільдика Імріївна Орос, заслужений працівник освіти України (!), останнім часом, виступаючи проти ново ухваленого закону України «Про освіту» порушуючи не тільки норми вказаного Закону та Конституції, розпочала відкриту антиукраїнську діяльність, яка шкодить збереженню внітрішньонаціональної гармонії та утвердженню державницьких засад в Закарпатті, а також дискредитує Україну та підриває основи її міжнародного іміджу.

Зокрема, мають місце факти, коли І.Орос як депутат української місцевої ради виступає на боці Угорщини та спільно із представниками цієї держави дискредитує Україну в міжнародних інституціях. Прикладом такої діяльності є антиукраїнський виступ І.Орос 10 жовтня 2017 року в приміщенні Закарпатського угорського інституту ім..Ференца Ракоці ІІ, де вона тенденційно безпідставно звинувачує Україну в дискримінації угорської національної меншини на Закарпатті, та ініціювала маніпуляцій не звернення. Окрім цього, І.Орос, будучи ініціатором звернень Закарпатської обласної ради у 2016 та 2017 роках проти законодавчого закріплення обов’язкового використання української мови в навчальному процесі всупереч ст..10 Конституції України, втягнувши депутатів обласної ради, розгорнула цілу кампанію з дискредитації Української мови та її використання в галузі освіти.

Слід зазначити, що проводячи таку відкриту антиукраїнську діяльність, І.Орос очолює постійну Комісію з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізкультури і спорту, національних меншин та інформаційної політики в Закарпатській обласній раді, маючи всі можливості ініціювати та ухвалювати ті рішення, які визначають подальші напрямки діяльності усієї гуманітарної сфери Закарпатської області в коротко- та довгостроковій перспективі, в частині її активного лобіювання Програми угорського спрямування, а не державницькі. Така діяльність позбавляє угорську молодь та інших інтегруватися в українське суспільство через відсутність належних знань української мови, ставати повноцінними громадянами України.

У зв’язку з цим, ми, громадські та політичні організації Закарпаття вимагаємо усунення І.Орос з посади керівника зазначеної комісії за антиукраїнську діяльність. Вимагаємо це питання включити у порядок денний чергової сесії Закарпатської обласної ради і винести відповідне рішення, давши  оцінку діяльності цієї депутатки із званням «заслужений працівник освіти України».

В області понад 70% українців і таку посаду не може очолювати особа, яка захищає інтереси виключно 10% населення області,  а саме угорської меншини, в той же момент дезінтегруючи представників інших національних меншин Закарпаття.

Наприкінці акції керівники організацій віднесли звернення до приймальної Апарату обласної ради для його реєстрації та винесення на розгляд депутатів обласної ради під час чергового пленарного засідання. Щоправда голова облради Михайло Рівіс відмовився задовільнити вимоги представників громадськості і винести на пленарне засідання питання звільнення пані Орос, оскільки, мовляв, чекає рішення венеціанської комісії з цього питання…

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2017/11/23469063_1505618116186777_1378439673_o-1060x482.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2017/11/23469063_1505618116186777_1378439673_o-162x136.jpgEditorПОЛІТИКА
Сьогодні в Ужгороді на площі Народній біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбувся завершальний етап анонсованої акції в рамках Дня української писемності «Українська мова - код нації!». Зважаючи на погодні умови та паралельне проведення засідання Ужгородської міської ради, на якому активісти захищали інтереси парку «Кірпічка», кількість учасників була обмежена. До пам’ятника...

Comments

comments