Хто прибуває у ранкову чи дообідню Сваляву, неодмінно попадає на невеличку територію навпроти ринку (поближче до залізничного вокзалу), де активно торгують поношеним взуттям. Сюди, де на оригінальних розкладачках виставлено дитячі черевички, як жіночі, так і чоловічі чобітки, туфлі для дорослих, різних фасонів кросовки та інші вироби зі шкіри та гуми, заглядає чимало людей. У курортному місті ніхто нікого не знає, не перевіряє та не контролює, тож зустріти тут, на цьому взуттєвому “п‘ятачку”, можна вельми респектабельних осіб…

Автор цих рядків спостерігав, як покупці до рук взяли дещо поношену річ, оглянули, чи міцна, прикинули, скільки, мовляв, послужить. Відтак поспілкувалися з реалізатором і сказали, що неодмінно навідаються та куплять. Дехто, виявивши добротне взуття, одразу, не відходчи від каси, викладає “енну” суму. Гроші за “несвіжий” товар не захмарні, а цілком реальні. Зауважив: купляють тут якраз ті, у кого кепсько з грошима, хто хоче щось зручне та недороге. Бо придбати взуття у маркетах чи на ринку спроможні нині не всі. Там ціни кусаються та й немає того, що наразі необхідно.

Ось картинка з натури. Молода мати тішиться, що придбала 14-літньому сину кросовки та зимові черевики усього за 200 грн. На сьогодні така сума у еквіваленті до валюти складає близько 8 доларів США. Каже, що гардероб дітей міняє досить часто, бо троє хлопчиків активно ростуть. Стосовно останніх покупок, то старший син удома матиме у чому ходити протягом зими та весни. А щодо ціни, то якраз їй по кишені. Взуття, на її погляд, служитиме кілька сезонів, отож носитимуть його ще й менші хлопчуки. На подібних “товкучках” отоварюється уже не перший рік.

У розмові відкриває секрет: у західних країнах діти ростуть так само швидко, як і наші. Тож є речі, які кілька разів одягнули або залишаються неношеними, навіть нерозпечатаними. Висновок: дитячий товар на розкладачках чи у крамничках найкращий. Натомість інший покупець зізнався: дитяче взуття для свого чада тут не купує, краще трохи переплатити та придбати нове. Що стосується дівчаток, на подібних “секондхендівських” точках взагалі нічого не рекомендує купляти. Два покупці – дві точки зору: як у тій приказці: на колір і смак товариш не всяк!

Невдовзі, хвалючи цей міні-ринок, цікавлюся, звідки привезли товар. “Як думаєте, пане, звідкіля може бути?” – мовби перепитує “золотозуба” продавчиня та лукаво додає: таке взуття виробляє тільки Європа. Отже, аби замінити чи оновити свій взуттєвий гардероб, не обов‘язково їхати за тридев‘ять земель, варто завітати до Сваляви. Що цікаво, замшеві речі для жінок хоча й не з фірмовими бирками, але непогані. Звісно, кому треба нові, тому не сюди. Приміром, речі у такому ж стані продаються і в секонд-хендах чи бутиках, але вони дорожчі.

Відтак узяв до рук ще добротні шкарбани та поцікавився ціною. Відповіли, що розмір не мій (на столі був 44-й), а ціна 250 грн. Аналогічне нове взуття коштує від 1400 грн. і більше. Економія чимала, але нові “боти” носитимуться 10 років, а оці європейцю фактично своє відслужили. Мешканці низки європейських країн залюбки віддають старі речі численним фірмам, які займаються збором поношених товарів. Не завжди безплатно, серед них також є жмикрути та представники нижчого соціального прошарку.

Ми із приятелем почали прикидувати, мовляв, власнику викладені речі служили два-три сезони, а щоби не викидати як непотріб, здав на пункт, нехай його везуть подалі та для бідніших категорій. Якщо воно не порване та не стоптане, має хоч якийсь товарний вид, неодмінно покупця свого знайде. Буває, що окремі види взуття у майстернях трохи підлатають, помиють, начистять, наваксують та нададуть йому товарного виду. Словом, товар, викладений на столиках, спершу у них купується, обробляється, сортуєтся, упаковується і відправляється за адресою.

Сьогодні у Європі секонд-хенди – це ціла бізнесова індустрія. Написано та сказано про це багато. Однак так і не вдалося довідатися, хто привозить товар, хто продовжує йому життя, хто, якщо чесно, формує настрій нашому покупцю. Останній ретельно усе перегляне, доки вибере те, що його цікавить. Одним словом, тема поношеного взуття доречна та актуальна як ніколи. Адже босим ходити не збирається ніхто. Бо зимно, ось-ось вдарять морози, ноги повинні бути у теплі та в сухому. Європейське взуття, тим паче, якщо воно шкіряне, якраз найбільше для цієї мети й підходить…

 

Михайло СИНЬООКИЙ

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2017/12/29856208_CEQxwAr4apgDUDTtA-bZ7vagt5ZWJ0_Fv4oHSpMd4vU-960x482.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2017/12/29856208_CEQxwAr4apgDUDTtA-bZ7vagt5ZWJ0_Fv4oHSpMd4vU-162x136.jpgEditorСОЦІО
     Хто прибуває у ранкову чи дообідню Сваляву, неодмінно попадає на невеличку територію навпроти ринку (поближче до залізничного вокзалу), де активно торгують поношеним взуттям. Сюди, де на оригінальних розкладачках виставлено дитячі черевички, як жіночі, так і чоловічі чобітки, туфлі для дорослих, різних фасонів кросовки та інші вироби...

Comments

comments