Така інформація вже кілька днів тиражується у російських ЗМІ та медіа квазі-утворень ДНР та ЛНР.  У повідомленнях ідеться про участь громадянина Угорщини чинного депутата місцевих органів влади та екс-депутата угорського парламенту Томаша Герго Шаму у якості міжнародного спостерігача на псевдо-виборах голови та депутатів «народної ради» ЛНР.

Томаш Шама 11 листопада цього року здійснив спостережну місію на виборчих дільницях у Луганську, піся чого дав прес-конференцію, у тому числі для російських ЗМІ у Луганськму інформаційному центрі. У ході прес-конференції Шаму назвав псевдо-вибори демократичнми, чесними та прозорими. Окрім того угорський місцевий депутат зазначив про свої плани поінформувати угорську громадськість про проведене волевиявлення шляхом своїх публікацій у ЗМІ.

«Я вважаю, що для того, щоб вийти з ситуації, що склалася, Україні доведеться якось домовлятися з республіками, і для цього їй потрібні вибрані законні лідери в цих республіках», – ці слова угорця Томаша Шаму цитують російські ЗМІ.

“Це був справедливий, демократичний вибір. Люди були щасливі, коли виходили з кабінок”, – додає Шаму.

Згадана ситуація свідчить про те, що Угорщина з одного боку заявляє про підтримку цілісності України, а з іншого — не може стримати радикалів, які є складовою її істеблішменту. Відтак, відкритим і сумноперспективним залишається питання: що очікувати Україні, у разі приходу до влади в Угорщині «йобіків»? І чи не є знакова позиція представника угорської Влади Томаша Шами подразником та рушієм дисбалансу українсько-угорських відносин?…

Cам Шаму відомий як колишній член радикального руху HVIM, який системно підтримує російську окупацію на Донбасі та виступає за приєднання Закарпаття до Угорщини. У 2011 році був засуджений за напад на поліцейського.

Майже одразу на цей інцидент на своїй сторінці у «Фейсбуку» зреагувала посол України в Угорщини Любов Непоп.

Вона просить відреагувати угорську владу на такі дії їхніх «політиків», адже Угорщина підтримує Україну в питанні відновлення територіальної цілісності та миру в Україні. Українська сторона чекає суворої реакції та накладення відповідних санкцій на політика з боку угорської влади.

— У зв’язку з інформацією щодо участі члена партії «Йоббік», представника Обласної ради Бекеш у Конгресі місцевих та регіональних влад Ради Європи Гергьо Тамаша Шаму в так званому «спостереженні» за фейковими виборами на Сході України звернулася до Голови партії «Йоббік», Обласної Ради Бекеш та Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини.

Ми високо цінуємо підтримку Угорщини в питанні відновлення територіальної цілісності та миру в Україні. Такі ж дії окремих «політиків» заслуговують на суворе засудження і належну реакцію з тим, щоб запобігти їх повторенню. Така поведінка в гонитві за популярністю, забуваючи про майже щоденні втрати від триваючої російської агресії серед українських громадян, в тому числі угорської національності, не лише порушує українські закони та міжнародні правові норми, а і просто глибоко аморальна, – заявила Любов Непоп.

У свою чергу пысля скандалу Адам Міркоцький, прес-секретар партії “Йоббік”  зазначив, що у партії нічого не знали про подорож Шаму на Донбас.

У короткій відповіді для преси він написав: “Герґо Томаш Шаму не брав участь у спостереженні як делегат від “Йоббіка”, а як приватна особа. “Йоббік” не подавав і не отримував такого запиту ні в офіційній, ні в неофіційній формі”.

Сам Шаму наразі не спілкується з угорськими журналістами і не відповідає на дзвінки.

Російські ЗМІ повідомляють, що на Донбас приїхало загалом близько 90 “міжнародних спостерігачів”. Однак насправді 11 листопада за псевдовиборами на окупованому Донбасі “спостерігали” переважно одіозні друзі Путіна з Абхазії, Росії та Осетії.

 

Довідка Groz-news

Тамаш Шаму є членом радикальної угорської партії «Йоббік» з часу її заснування. Саме за списками цієї сили у 2010 році був обранй до складу державних зборів Угорщини. Був членом комітету з питань закордонних справ. Томаш Шаму склав повноваження депутата угорського парламенту у травні 2011 року у зв’язку з набуттям сили судового вироку (тюремний термін 10 місяців) за організацію масового безладу у Будапешті 15 березня 2008 року.

У жовтні 2014 року за списками «Йоббіка»  Томаш Шама обраний депутатом регіональних зборів області Бекеш. З того часу є керівником місцевої депутатської фракції та керівником обласної організації партії. Шаму такоє ж представником від Угорщини у комітеті з питань управління Ради Європи. Зауважимо, що робота комітету спрямована на сприяння впровадженню та розвитку законодавчих документів РЄ у галузі місцевої та регіональної демократії.

Під час останнього засідання конгресу місцевих органів влади в Раді Європи 7 листопада у французькому Стразбурзі Шаму за ініціативи угорської делегації обрано заступником голови згаданого комітету.

 

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2018/11/p_449753_1_slidertop2.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2018/11/p_449753_1_slidertop2-162x136.jpgEditorКРИМІНАЛПОЛІТИКАСОЦІО
Така інформація вже кілька днів тиражується у російських ЗМІ та медіа квазі-утворень ДНР та ЛНР.  У повідомленнях ідеться про участь громадянина Угорщини чинного депутата місцевих органів влади та екс-депутата угорського парламенту Томаша Герго Шаму у якості міжнародного спостерігача на псевдо-виборах голови та депутатів «народної ради» ЛНР. Томаш Шама 11 листопада...

Comments

comments