“Національний Корпус” Закарпаття АЗОВ продовжує знайомити українців із сепаратистами Закарпаття, які становлять загрозу суверенітету України. “Що не день на шпальтах Інтернету з’являються чергові перли від «кремлівських заробітчан» про їх переслідування на Закарпатті. От недавно дав про себе чути   знаний сепаратист Закарпаття В.Джуган і оприлюднив на своїй сторінці в соцмережі допис про обшук сбушниками будинку його батьків. У шаблонних традиціях російської пропаганди, було згадано «фашистський режим». Як тут без нього. Вилучення матеріалів у ході обшуку за постановою суду це ж не викрадення та вбивства кримських татар, що активно запроваджуються любим «антифашистським» режимом Путіна в анексованому Криму. Але наразі до іншого.

Ознайомившись з ухвалою суду можливо здобути для себе багато чого цікавого з життя Василя Джугана, однак у ній, чи то з не володіння чи то небажання висвітлення не розкрито ряд відблисків багатогранної персони русинського лідера. Ото ж ми власним розслідуванням вирішили, розвіяти міфи та розкрити всі запитання стосовно антиукраїнської діяльності т.зв. «міністра закордонних справ» у фейковому уряді «республіки Підкарпатська Русь» Василя Джугана.

Для цього ми з’ясували від невдоволених діяльністю В.Джугана представників русинства цікаві факти його стрімкого сходження на «олімп русинського політикуму».

Вперше, русини Закарпаття дізналися про Джугана зі списку самопроголошених  урядовців «республіки Підкарпатська Русь», який оприлюднив Петро Гецко в далекому 2008 році. До цього часу про Джугана ніхто з керівників русинських організацій нічого не чув і з його особистістю знайомим не був.

Активно вирішувати долю  русинів до цього невідомий активіст розпочав з підготовки 1 Всесвітнього конгресу Підкарпатських русинів, який пройшов у  чеському Пардубіце 2009 року. Саме на організованому псевдо русинському конгресі Джуган і був обраний президентом новоствореної організації. Що цікаво так це те, що на «русинському» зібранні не було представників закарпатських русинів. Натомість у виборі урядовців «уряду русинів» активно брали участь російські науковці та «експерти» з питань русинства. Не дивуйтесь. Адже в Росії створені цілі інститути які займаються вивченням історії «підкарпатських русинів», так саме росіяни є «найбільшими знавцями» всього, що відбувалось в нашому краї за останні століття, принаймі таке враження від перегляду російських медіа ресурсів які створені для висвітлення долі мешканців далекого громадянства.  Хто б ще як не Росія, що прагне створити в нашому краї черговий осередок нестабільності, витрачав мільйони доларів на розкрутку незрозумілих «урядів у вигнанні».

 

Наші доводи підтверджують і пересічні краяни, які зазначають що Всесвітній конгрес Підкарпатських русинів  очолюваний Джуганом, є відкрито проросійським проектом та штучно створений для розпорошення поміркованого активу Світового Конгресу Русинів, який існував ще з кінця минулого століття. Незмінним керівником СКР тривалий час був непідконтрольний росіянам громадянин Канади  Павло-Роберт Магочі.

Очолюваний Джуганом конгрес на початкових етапах, за планами Росії, повинен був забезпечити  вплив на процеси в русинському середовищі країн проживання етнічних русинів. Тому на етапі становлення всіляким чином вживались дії  по дискредитації діяльності СКР (Магочія)  більшість представників якого є депутатами в національних парламентах своїх країн.

Так от, з русинського середовища було отримано інформацію, що фінансування з’їзду  відбувалось російськими Інститутом євразійських досліджень та Фондом стратегічної культури (директор Максименко Володимир Ілліч). На з’їзді, за рішенням росіян було прийнято основні атрибути і символіку вигаданої спецслужбами Росії «республіки Підкарпатська Русь». Закарпатські русини стверджують, що значну роль у проведенні цього конгресу відіграв Едуард Попов, якого в Росії для отримання консультацій навідували П.Гецко та В.Джуган.

З мережі Інтеренет з’ясовано, що Попов Едуард Анатолійович 1972 р.н., уродженець Донецької області, громадянин Російської Федерації (РФ), керівник Центру Україністики Південного Федерального університету. Окрім ряду посад в Російській академії наук (яка активно на власний розсуд переписує історію України та Росії на користь останньої) Едуард Попов, а тут акцентуємо увагу, на даний час займає посаду керівника представництва ДНР в Ростові-на-Дону Російської Федерації.  Нічого собі науковець.

Більше того, зі слів співрозмовників, метою прийняття сепаратистської резолюції про створення «держави ПР», стала необхідність подальшого взаємовизнання республіки Підкарпатська Русь з Абхазією, Осетією та Придністров’ям. Тому цей конгрес широко висвітлювався центральними пропагандистськими ростелеканалами – такими як  «РТР», «Ітар-Тасс» та  іншими.

Щодо договору про взаємовизнання, то слід зазначити, що у липні 2009 року в Москві відбулися перемовини русинської (на чолі з В. Джуганом) та абхазської (на чолі з президентом Всесвітнього конгресу абхазо-абазинського народу Тарасом Шамбою) делегацій, яким росіянами було організовано зустріч, для узгодження питань, пов’язаних із підписанням цього договору. Результати вказаної зустрічі  знов активно висвітлювались російськими ЗМІ (www.regnum.ru/news/1182435.html). У статусі самопроголошеного «міністра закордонних справ Підкарпатської Русі В. Джуган» прибув до Абхазії для підписання двохстороннього договору «Об абхазо-подкарпаторусинском правовом, культурном, общественно-политическом и экономическом сотрудничестве». Однак з невідомих широкому загалу причин цей договір так і не був підписаний.

 

Наступна поява В.Джугана відбулася (інформація зазначена й в ухвалі суду)                у серпні 2014 року  в Будапешті, де пройшов русинсько-угорський конгрес. Очолював русинську делегацію не делегований русинами В.Джуган. Акцентом збіговиська стало питання створення русинсько-угорського координаційного центру. По завершенню, створили картинку для російських ЗМІ, провівши антиукраїнську акцію біля посольства України в Будапешті. Тут стали в нагоді підготовлені московськими кураторами гасла: «Не допустить геноцида венгров и русинов в Закарпатье», «За венгерско-русинскую автономию в Закарпатье», «Признать итоги референдума 1991 года в Закарпатье» «За мирное разрешение украинского кризиса в Донецкой и Луганской народной республике».  Вже й не дивує, але на нікому не анонсованій акції «дивним чином», «чисто випадково» зявилась російська знімальна телегрупа журналістів яка й підготувала відеосюжет «Украинские венгры не хотят воевать под Донецком», для пропагандистського ресурсу «Вести.Ru» (www.vesti.ru). Все відбулось в кращих традиціях «росгебельсТВ».

На своїй соціальній сторінці, для інформаційної підтримки країни агресора В.Джуган, навіть розміщував «Открытое обращение к президенту Росийськой Федерации Владимиру Владимировичу Путину» від імені так званого «прем’єр-міністра Республіки Підкарпатська Русь» Петра Гецка, яке міститься в публікації під назвою «Республика Подкарпатская Русь не желает оставаться в составе нацисткой Украины». Останнє було опубліковане на російському інформаційному ресурсі «Ruspravda.info» за посиланням http://ruspravda.info/Respublika-Podkarpatskaya-Rus-ne-zhelaet-ostavatsya-v-sostave-natsistskoy-Ukraini-3759.html. Текст звернення містить заклики, які б мали зацікавити українських правоохоронців «произвести миротворческую операцию, на краткий период – и возобновления досоветского статуса Республики Подкарпатская Русь».

Вчергове В.Джуган вигулькнув на «10-й ассамблее русского мира», яка пройшла у  листопаді 2016 в Москві. Як доказ «важливості» та «впізнаваності» своєї персони останній виклав на сторінці фото з знаним ідеологом та офіційним представником терористичної ДНР Д.Пушиліним, нікому не скриваючи тісні зв’язки з представниками терористичних псевдоутворень.

Продовжуючи підтримувати «Русский мир», цьогоріч на початку березня В. Джуган організував та провів у Празі мітинг під гаслами «Защитим детей Донбасса!», «Остановим геноцид жителей Донбасса!». Дивує чому мирні мешканці Донбасу не просять цього ж біля стін Кремля, адже саме після вторгнення Росії на Донбас він перетворився з мирної процвітаючої країни на розруху та всі негаразди які можуть прийти разом з  війною.

Отриманої від наших співрозмовників інформації предостатньо для відповіді на питання – хто ж такий В.Джуган насправді та яку роль він відіграє в політичному русинстві? На глибоке переконання краян сепаратистська діяльність одіозного Джугана лише шкодить істинному русинству, бо тільки  ототожнює його з сепаратизмом. Ряд з них переконані, що тільки об’єднання всіх справжніх закарпатських русинів у боротьбі з псевдорусинством та його «лідерами», на кшталт Гецка, Джугана (які служачи агресору вже чудово облаштувались на чужині і не прагнуть повертатись на Закарпаття), поверне добру славу предків та скине кліше «сепаратиста».

 

Згадуючи про сепаратиста В.Джугана, не можна не обмовитися про його заступника по роботі т.зв. «Всесвітнього конгресу підкарпатських русинів» та, по сумісництву, його зятя, жителя Тячівського села Новоселиця Михайла Тяска. Отримавши з рук Президента Чехії Земана паспорт громадянина цієї держави Тяско вже у відкриту, на власній сторінці «Фейсбук» (https://www.facebook.com/mihajlo.tasko), передруковує матеріали відверто антиукраїнського змісту, підтримуючи військову агресію Росії по відношенню до нашої держави. Далі буде……

За матеріалами – “Національний Корпус” Закарпаття

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2017/04/tdZPrFJX-K4.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2017/04/tdZPrFJX-K4-162x136.jpgоглядачПОЛІТИКА
“Національний Корпус” Закарпаття АЗОВ продовжує знайомити українців із сепаратистами Закарпаття, які становлять загрозу суверенітету України. 'Що не день на шпальтах Інтернету з’являються чергові перли від «кремлівських заробітчан» про їх переслідування на Закарпатті. От недавно дав про себе чути   знаний сепаратист Закарпаття В.Джуган і оприлюднив на своїй сторінці в соцмережі допис про...

Comments

comments