До редакції Groza-news надійшов лист від «Антикорупційного агенства» з поштової скриньки ni-korupcia@ukr.net із аналізом біографії у тому числі і з темними плямами тієї ж біографії кандидата у Верховний суд України Олександра Марчука. Останній нині є суддею Апеляційного суду Закарпатської області.

«Відомо, що із Закарпаття чимало суддів подали свої кандидатури на посади у вищі судові інстанції. Звичайно, у цьому нічого поганого немає. Якби не одне але… У таких випадках ці служителі Феміди повинні проходити не тільки тести, але й відповідні перевірки силових структур, які зобов’язані з’ясувати чи «чисті на руку» ці кандидати.

Як нам стало відомо із мережі Інтернет, у Верховний суд України проходить суддя Закарпатського апеляційного суду Марчук О.П. Тому в громадян Закарпаття, котрі мали можливість у своїй діяльності мати справи з п. Марчуком є негативна оцінка його роботи.  Так, перебуваючи на посаді судді Закарпатського апеляційного суду  п. Марчук  виявився причетним у сприянні рейдерського захоплення низки підприємств та причетний до  корупційних схем, котрі належали підприємцеві Йосипу Горвату (молодшому). Однак, не хочемо бути голослівними. Ось, будь ласка, факти.

Суддя апеляційного суду Закарпатської області Марчук О.П. являється зятем колишнього керівника начальника Управління боротьби з економічними злочинами УМВС України в Закарпатській області Форкош М.І. В свою чергу, під час керування вказаним управлінням його заступником був Гульпа І.І., який являється близьким родичем цивільної дружини Пушкаш Мар’яни Іванівни, та просить  Форкоша М.І.  посприяти в вирішенні даної кримінальної справи на користь   Горват Й.Й (батька), відтиснувши низку підприємств від його сина Йосипа     ( кримінальна справа №308/18782/13-к). Під тиском шантажу й погроз сина Йосипа Горвата примушують укласти низку угод про відчуження майна на користь свого батька Горвата Й.Й.  Після «повернення» Горвату Й.Й. (старшому)  акцій та «дарування» всього нашого майна, переважна частина перейшла до його дружини Пушкаш Маріанни Іванівни. Цікаво, що ця особа є родичкою судді апеляційного суду Закарпатської області Марчука Олександра Петровича, який не заявив собі самовідвід під час розгляду в апеляційній інстанції згаданої кримінальної справи, хоча був у складі колегії, що її розглядала. Хотів би зауважити, що саме вказана громадянка Пушкаш М.І. стала головною причиною описаного конфлікту.

            У свою чергу, вирішити питання на користь потерпілого Горвата Й.Й. (старшого) суддю Марчука О.П. просить і його тесть Форкош М.В., очолюючи свого часу Закарпатську судову адміністрацію, а на даний час, знаходячись там радником. Дії судді Марчука О.П. у сприянні вирішити кримінальну справу на користь батька Горвата Й.Й. було прослідковано під час апеляційного розгляду справи, кінцевим результатом якої було скасування рішення суду першої інстанції  (там був виправдальний вирок на користь сина) та направлення її на новий судовий розгляд до Ужгородського міськрайонного суду. У свою чергу суддя Стан І.В. на той час також підтримав свого колегу суддю Марчука О.П., тому що його донька працює помічником у останнього, та між ними дуже тісні стосунки. Також тісні стосунки судді Марчука О.П. з суддею цього ж суду  Феєр І.С., з яким вони раніше працювали в слідчому відділі Ужгородського МВ УМВС України в Закарпатській області. Згідно пунктів 3, 4 частини першої статті 54 КПК України (в редакції 1960 року) суддя не може брати участі в розгляді кримінальної справи, якщо він особисто або його родичі зацікавлені в результатах справи; при наявності інших обставин, які викликають сумнів в об’єктивності судді. Хоча згаданій колегії суддів виявили відвід, однак згадані представники Феміди його відхилили, будучи зацікавленими в цій справі. Є також відповідна інформація, що вони повторно хочуть скасувати рішення суду першої інстанції і знову направити на новий розгляд.

Врахуванню при вирішенні питання про відвід підлягає той факт, що  Горват Й.Й. (син) подав заяву про злочин до Генеральної прокуратури України, після чого було відкрито кримінальне провадження (№42016070000000030). Відповідно до вказаної заяви копія якої додана до даного документу, Йосип Горват (молодший) висвітлював обставини та факти, що стосуються неправомірних дій в тому числі і судді Марчука О.П. Оскільки з цього приводу розслідується кримінальна справа, вважаємо що суддя Марчук О.П. не може бути  об’єктивним при розгляді даної справи. А, значить, має зацікавленість у вирішенні справи щодо рейдерського захоплення низки підприємств.

Ще один факт корупційної складової судді Марчука О.П. Працюючи у слідчому управлінні УМВС в Закарпатській області в цей час заступником начальника УМВС працював його тесть Форкош М.І. Тому чи буде дивним, що в той період п. Марчук отримав квартиру від УМВС за сприяння свого тестя, яку, згодом, продав. Ставши головою судової адміністрації Форкош М.І. посприяв й тому, щоби його зять Олександр Марчук опинився у кріслі судді. Користуючись своїм службовим положенням та всупереч законодавству України, Форкош М.І. посприяв знову у отриманні квартири для Марчука О.П. Чи не є це складовою корупції? Й цікаво, чи внесені згадані квартири в декларацію п. Марчука.

Тому виникає закономірне запитання: чому в цьому випадку такий серйозний орган як прокуратура не перевіряє тих суддів, які є кандидатами на вищі посади. Тут два варіанти: або прокурори просто не володіють інформацією і, відповідно, бездіють. Або ж свідомо замовчують про ті факти, які мають місце у діяльності заплямованих служителів Феміди. До такого висновку підштовхують ті факти, що поки що жодної реакції органу нагляду не спостерігається. Чи, може, прокуратура боїться щось писнути, бо і в самої рильце в пушку?…”

Тому при підборі на посаду судді Верховного суду України, дописувачі Groza-news просять відповідні перевіряючи структури врахувати вищезгадані факти та прийняти правильне рішення щодо кандидатури пана Марчука, котре б сприяло справедливості й утвердженню законності в боротьбі з корупцією.

 

http://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2017/08/foto_suddi-271x482.jpghttp://groza-news.com.ua/wp-content/uploads/2017/08/foto_suddi-162x136.jpgEditorКРИМІНАЛ
До редакції Groza-news надійшов лист від «Антикорупційного агенства» з поштової скриньки ni-korupcia@ukr.net із аналізом біографії у тому числі і з темними плямами тієї ж біографії кандидата у Верховний суд України Олександра Марчука. Останній нині є суддею Апеляційного суду Закарпатської області. «Відомо, що із Закарпаття чимало суддів подали свої кандидатури на...

Comments

comments